Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Cestitki za site sto denes dobija ukazi! Dali moze da napishete kolku vreme bevte na polozitelno i dali bevte na proverka od viceprezidentot?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Член од
16 октомври 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
Здраво на сите
Мене пред два дена потпишан указ а денес пратено во битола Конзулат. треба адреса да пријавам и две слики
Ме интересира каква адреса како да најдам?

И дали треба да се јавам да закажам термин во Битола


На сите да ви се врака( со стари документи од дедо бев од 100%бугарско село)
 

Attachments

Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво на сите
Мене пред два дена потпишан указ а денес пратено во битола Конзулат. треба адреса да пријавам и две слики
Ме интересира каква адреса како да најдам?

И дали треба да се јавам да закажам термин во Битола


На сите да ви се врака( со стари документи од дедо бев од 100%бугарско село)
kako mislis so stari dokumenti od 100% bugarsko selo, stari dokumenti se stari a potvrda od bugarski kulturen klub izvaden na osnova na 100% bugarsko selo e drugo :)

P.s. Cestito neka tie so zdravje dasigo koristis :)
 
Член од
16 октомври 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
kako mislis so stari dokumenti od 100% bugarsko selo, stari dokumenti se stari a potvrda od bugarski kulturen klub izvaden na osnova na 100% bugarsko selo e drugo :)

P.s. Cestito neka tie so zdravje dasigo koristis :)
Seloto id kade sto e dedo mi bilo 100% bugarsko Potoa imav od klub potvrda plus voena kniska ne bev na nitu edna proverka (ni dopolnitelna ni od viceto)
Intervju februari 2017
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Здраво дечки, дали имам шанса за бг.пасош само со потекло од прв братучед,интервју ноември 2017та година? Исто така би сакал да ве прашам дали можам да извадам потврда од бг.клуб со тоа што во потеклото наназад ми се јавува повеќе од едно презиме(и ако може,како)?
Со среќа на сите и фала однапред за одземаното време
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Cestito kolku vreme bevte na polozitelno i dali bevte na proverka kaj viceto
od 20 juni mi se mene u Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија do dneska potpisan ukaz nekade skoro 4.5 5 meseca cekanje bez dopolnitelna bez proverka znaci direkno potpisan ukaz na mene i bratuced mi
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Potpisani dva ukazi na dvete deca polnoletni
So dokumenti od pradedo i potvrda od bks koga bea so status polozitelno dostaviv i kopija od pasos na majka im koja ima bg drzavjanstvo .
Finalna od 21.03.2018
Polozitelno od 13.06.2018
Ukazi potpisani bez proverka na 19.10.2018[DOUBLEPOST=1540496591][/DOUBLEPOST]
sho e potrebno za podiganje na ukaz?? sho treba da se ispecate?
Prvo ke zakazis posle ti idi mail za potvrda potvrduvas i posle toa ti idi mail so potvrden termin sat data toj go printas
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Imam drugarka sto bila na intervju oktomvri 2013 god, edna godina se naogja na proverka od viceprezidenta, slicni iskustva?!
 

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Здраво дечки, дали имам шанса за бг.пасош само со потекло од прв братучед,интервју ноември 2017та година? Исто така би сакал да ве прашам дали можам да извадам потврда од бг.клуб со тоа што во потеклото наназад ми се јавува повеќе од едно презиме(и ако може,како)?
Со среќа на сите и фала однапред за одземаното време
Kako ti e momentalniot status dali si uste na zadolzitelna ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom