Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2018
Мислења
17
Поени од реакции
22
Isto i jas intervju 2016 dojde do dopolnitelna i tuka stoi recisi godina .Neznam dali ima promeni kaj tie na dopolnitelna so se .Ako ima bar da se nadevame[DOUBLEPOST=1537199356][/DOUBLEPOST]
Isto i ksj mene e taka 2016 intervju i do tuka stigna i niso
I ja sum od 2016 noemvri i cekam uste
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
DRUGARI KOLKU VREME STE SO OVOJ STATUS ILI KOLKU BEVTE PRED DA VE STAVAT NA PROVERKA Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
еве јас чекам дваипол месеци[DOUBLEPOST=1537398559][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

da prasam samo, so ovaj status 100% ke potpisat ukaz ili moze da me turnat pak?
тешко да те одбие со овој статус
dedo 1919 + potvrda od zdruzenie
бог да чува АМАН ОБЈАСНЕТЕ дедо 1019 што е тоа????крштеница,сведителство,извод др документ. АМАН ВЕКЕ БИДЕТЕ ПОДЕТАЛНИ,,,,,,ко рертардирани се повторуваме цело време[DOUBLEPOST=1537398790][/DOUBLEPOST]
Сака да ти каже дека нема ништо освен потврда од здружение врз основа на која добил произход.
БОГ ДА ЧУВА колку неписмена раја има и уште полошо во европа само таквите ке ги најдеш,треба равенки да решаваш за да ги сватиш "сакам кажам незнам речам се" барем ти го свати
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
еве јас чекам дваипол месеци[DOUBLEPOST=1537398559][/DOUBLEPOST]
тешко да те одбие со овој статус

бог да чува АМАН ОБЈАСНЕТЕ дедо 1019 што е тоа????крштеница,сведителство,извод др документ. АМАН ВЕКЕ БИДЕТЕ ПОДЕТАЛНИ,,,,,,ко рертардирани се повторуваме цело време[DOUBLEPOST=1537398790][/DOUBLEPOST]
БОГ ДА ЧУВА колку неписмена раја има и уште полошо во европа само таквите ке ги најдеш,треба равенки да решаваш за да ги сватиш "сакам кажам незнам речам се" барем ти го свати
Ја знаеш онаа народната?
Се насмеал зајакот на магарето дека има големи уши.
“свати,, ,,незнам” “ке” итн, итн...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ја знаеш онаа народната?
Се насмеал зајакот на магарето дека има големи уши.
“свати,, ,,незнам” “ке” итн, итн...
ама молимте само прочитај ги постојте тие што го прашуваат и тој штовратил на крајот пак не се разбраја пишува "што каква потврда" некои луге незнаат какви документи дале па после кога ке ги одбијат/прекратат ја колнат БГ и крив им е цел свет,мислам стварно нема смисла како и да е незнам и зошто воопшто се фатиф со ова кога знам КАДЕ сум и со КОГО сум..
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
dedo 1919 + potvrda od zdruzenie
Ke go dobies vo skoro vreme[DOUBLEPOST=1537420312][/DOUBLEPOST]
Интервју јануари 2014
Дополнителна проверка од 30.04.2015 со рок да однесам документи до 30.10.2015 до март 2017
Од март 2017 финален експертен преглед до март 2018
Март 2018 неколку дена бев на положително, па после се смени проверка од вицепрезидентот
Септември 2018 се смени пак на положително и за два дена се појави потпишан указ од 20.08.2018[DOUBLEPOST=1537385500][/DOUBLEPOST]Едно глупаво прашање... од каде се подига указот, дали од стаклената зграда на министерството каде што бевме на интервју или од другата на ул.Славјанска каде што првпат поднесовме документи????
Kade sto bevme na intervju tamu se podiga ukazot
 
Член од
19 јануари 2016
Мислења
38
Поени од реакции
61
еве јас чекам дваипол месеци[DOUBLEPOST=1537398559][/DOUBLEPOST]
тешко да те одбие со овој статус

бог да чува АМАН ОБЈАСНЕТЕ дедо 1019 што е тоа????крштеница,сведителство,извод др документ. АМАН ВЕКЕ БИДЕТЕ ПОДЕТАЛНИ,,,,,,ко рертардирани се повторуваме цело време[DOUBLEPOST=1537398790][/DOUBLEPOST]
БОГ ДА ЧУВА колку неписмена раја има и уште полошо во европа само таквите ке ги најдеш,треба равенки да решаваш за да ги сватиш "сакам кажам незнам речам се" барем ти го свати
daj be ne se pali ti kopitar.....gledaj postovite nanazad se pisuva, umrenica od dedo, sto ne vi e jasno? a to so si polupismen ti i nekoj od ostanatite,,,,vas ke ve pratime vo evropa, nie tuka ke sedime :D
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
daj be ne se pali ti kopitar.....gledaj postovite nanazad se pisuva, umrenica od dedo, sto ne vi e jasno? a to so si polupismen ti i nekoj od ostanatite,,,,vas ke ve pratime vo evropa, nie tuka ke sedime :D
Не се карајте за џабе,ти дечко треба да знаеш дека посмртницата од дедо ти е за да добиеш потврда од здружение,значи кога ќе те прашаат со какви документи си речи САМО СО ПОТВРДА ОД ЗДРУЖЕНИЕ,а Пепибе нема потреба да вреѓа.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Stvarno e frustriracki, 15 meseci da gledas status Proverka od Viceprezidenta na RB.
Тебе изгледа те заборавиле,или предметот е зафрлен некаде......
Совет-време е да си појдеш таму дирекно и да видиш во што е работава,ни мејлови ни јавувања,лично таму.
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Stvarno e frustriracki, 15 meseci da gledas status Proverka od Viceprezidenta na RB.
Како 15 месеци ,кога беше на интервју,да не си забораен некаде овично 1 до 3 месеци си на проверка од вицересидентот,досега по форумов нема таков случај
 
Член од
17 јули 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
I ja sum od 2016 noemvri i cekam uste
i jas sum so intervju 2016 i na dopolnitelna skoro edna god i nema nikakvi promeni
rokot mi bese do 29.01.2018 a dok odnesov na 04.11.2017 podtvrda od zdruzenie od lazar
izgleda nas ne zaboraja a i nisto cudno na kraj da ne odbijat site ic da ne se zamaraa da gi razgleduvaa povtorno
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
i jas sum so intervju 2016 i na dopolnitelna skoro edna god i nema nikakvi promeni
rokot mi bese do 29.01.2018 a dok odnesov na 04.11.2017 podtvrda od zdruzenie od lazar
izgleda nas ne zaboraja a i nisto cudno na kraj da ne odbijat site ic da ne se zamaraa da gi razgleduvaa povtorno
Како што читам по форумов 2014,2015,2016 80% оделе на дополнителна и таа дополнителна трае една година за жал,потребни се цврсти докази стари документи,прадедо,дедо,родител,брат сестра за се да тера како што треба,ако имате барајте по хаселите во време 1941 до 1944 администрацијата беше Бугарска така да сите документи се со печат Бугарски во тоа време...1945 дошле партизаните и ако затекнеле некој со документи Бугарски одма во затвор,ги уништувале со палење документите.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom