Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Малку чудна, да не речам и неверојатна ми е ситуацијава со издавање укази вака преку ноќ и тоа со потврди од здруженија хмм...
Ако е точно нека ви е со среќа, но сепак нешто ме копка дека се се тоа профили на посредници, дека од 2015та и дел од 2016 не има со стари оригинал документи кои висеме на проверка од вицепрезидентот по година и нешто, ги има и на проверка од комисијата за државјанство, какви се сега тие укази со разновидни сметкопотврди, тогаш ние со оригинал документи да си ги земеме назад штом не се саглам доказ за бугарско потекло.
Зар и ти друже Деструме... па не гледаш само даваат и даваат потписи... и то на веќе финиширани постапки...
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Zdravo, bi sakala nekoj koj znae da mi kaze shto znachi tekstot od slikata ( prevodot mi e poznat) me iznenadi, zatoa shto majka mi beshe na intervju pred dve nedeli i sluchajno proveriv status sinoka? Shto znachi ova ponatamu, vremenski i kako odi procedurata? Ubav den, vi blagodaram.
Toa znaci deka i e odobreno drzavjanstvo.No posle dve nedeli po intervju e malku neverojatno hmmmm...daj boze da e taka.Kako i da e neka i e so sreka
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
od

.Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ---

do pred nekoj mesec
Proverka od viceprezident

sto znaci ova?
intervju I podneseni dokumenti (izvodi, potvrda) 2016...
 
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
od

.Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ---

do pred nekoj mesec
Proverka od viceprezident

sto znaci ova?
intervju I podneseni dokumenti (izvodi, potvrda) 2016...
Koga 2016
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, bi sakala nekoj koj znae da mi kaze shto znachi tekstot od slikata ( prevodot mi e poznat) me iznenadi, zatoa shto majka mi beshe na intervju pred dve nedeli i sluchajno proveriv status sinoka? Shto znachi ova ponatamu, vremenski i kako odi procedurata? Ubav den, vi blagodaram.
Грешиш во внесувањето на бројчето, не е можно две недели по интервју да е на положително. За да одговориме на ова треба да споделиш каде беше на интервју, кога и каде ви го дадоа бројчето за проверка, и каде го внесувате?
 
Член од
28 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Грешиш во внесувањето на бројчето, не е можно две недели по интервју да е на положително. За да одговориме на ова треба да споделиш каде беше на интервју, кога и каде ви го дадоа бројчето за проверка, и каде го внесувате?
Nekolku pati proveriv izleguva istoto, dokolku bi greshela neli treba da izleze neshto drugo na pr. deka e greshka ili slichno, ama vakov odgovor???..Vsushnost bash mi e se ova chudno, zatoa i ne ja iskluchuvam moznosta da e greshka, no kako da znam. Intervjuto beshe vo Sofija, za majka mi se raboti i brojcheto i go dale lani ( vo juni) koga go nosela proishodot i koga i zakazaa termin za intervju.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom