Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Само со док од прв братучед, ниту потврда од БККС/МБП?
Togas koga se podnesuvase se baraa dopolniteni samo od prv bratuced zatoa[DOUBLEPOST=1533316365][/DOUBLEPOST]
ti ai zel drzavjanstvo od 2015, cak i si pisal koga si go podignal , so dok od prv bratuced, od kade sega ova.. ili vtor vadis onaka za zabava?
Zaboraviv da napisam t.e pogresno se izraziv,dokumentite se za soprugata,podneseno imase vo 2013, pa ja vratija na dopolnitena da donese dok od prv braruced,togas toa go baraa i eve sega so se desi
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
eve del od izjava na P KOLEV poslednata recenica kazuva se
Што сакате да изпратите како апел до граѓаните од Македонија што сакаат да кандидираат или веќе кандидирале за бугарско државјанство?

Пред се, би сакал да ги посоветувам да се запознаат со законската регулатива и особено законот за бугарско државјанство. Да не се подаваат на манипулации и лаги пласирани од недобронамерни луѓе, кои решиле да спечалат на нивен грб. Процедурата е јасна и прозрачна и не им требаат експерименти. Опишани се точно потребните документи и соодветните такси и се што е потребно за добивање на државјанство. Нека бидат внимателни, бидејќи многу итри и лукави луѓе го користат нивното незнаење.
Дотичниот кога бев да си го земам бројчето и да закажам интервју беше сеуште председател на мбп.влегов во канцеларијата и овој беше раскезен демек бизнисот добро им оди и јака им била фирмата.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Дотичниот кога бев да си го земам бројчето и да закажам интервју беше сеуште председател на мбп.влегов во канцеларијата и овој беше раскезен демек бизнисот добро им оди и јака им била фирмата.
Doticniot nemase hrabros ednas da izleze i javno da kaze BG dali dava drzajanstva so bratucedi tetki vujkovci cicovci i potvrdi .
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Adresa za privremena licna karta so proishod dali ima nekoj informacija da dava adresa kolku sto sum informiran vo pobliskite gradovi odela okolu 100-120 a sofija okolu 50-60 evra
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Doticniot nemase hrabros ednas da izleze i javno da kaze BG dali dava drzajanstva so bratucedi tetki vujkovci cicovci i potvrdi .
Што сакаш кога бившиот претседател на МБП e посредник сосе пола раководство од таа ебиветар партија што ја имаат ГДУ. Си тераат бизнис, а имаат и седвичи што шират пропаганда дека мед и млеко е околу државјанствата.
 
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
Zdravo, sakam da Ve prasam; Site vie sto ste na dopolnitelna od 2014,2015, 2016 .... so kakvi dokumenti ste staveni na dopolnitelna? I dali vi pisuvase do koj datum treba da dostavite dopolnitelni dokumenti? ..... prasuvam kako informacija zatoa sto sakam da znam kako e bideno i koi bile uslovite vo tie godini. Pozz do site
Jas so rok do 12.02.2018 vo okt me stavija na dopolnitelna prethodno imav dadeno uverenie vencanica otkako me stavija dostaviv plus krstenica od dedo
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
29
Поени од реакции
25
Ако може да споделиш првите цифри од бројчето од 2014 за да знаеме до каде се стигнати отприлика!
3567/2014 bese brojceto[DOUBLEPOST=1533328493][/DOUBLEPOST]
Neznam samo dali majtap si teras na forumov :zver: Ednas si pisal deka si osol po drzavjanstvo vo sofija vo 2015 a sega vajgas status deka si odbien :aplauz:
Procitaj prvo sto imam objaveno posle statusot pa posle sudi, nemoj da bides klasicen balkanec,ubavo napisav posle toa deka malku n jasno se iskazav vo napisanoto,da ne se povroruva dvapati no eve za tebe po vtor pat.Jas dobiv vo 2015/16 pasos a ova se dok za soprugata.I za site koi nemaat odneseno dok od pradedo pred 1926 god verojatnosta da dobijat e 50-50 ako ne e taka kako so kazuvam slobodno pluknete me vo faca.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
just randomly asking ...

Od status

" Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија."

status koj stoese nekoi 4 meseci za denes slucajno da proveram i

"proverka od viceprezident" ...

this shit means freaking WHAT?
imav pishano use odamna deka treba da odjebam i prezalam 800evra, nervi i 2 god izgubeni za fucking NISHTO ama ok, vikam aj da prasham...
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
just randomly asking ...

Od status

" Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија."

status koj stoese nekoi 4 meseci za denes slucajno da proveram i

"proverka od viceprezident" ...

this shit means freaking WHAT?
imav pishano use odamna deka treba da odjebam i prezalam 800evra, nervi i 2 god izgubeni za fucking NISHTO ama ok, vikam aj da prasham...
So kakvi dok si
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
mi baraa umrenici, izvodi, mi dadoa potvrda od zdruzenieto kolku sto znam, plus dokument za proishod, se toa uredno spakuvano vo papka i intervju dekemvri 2016... veteno za okolu god dena ke go imash...

Eden den treba site nie koi sto sme ispolazani da trkneme so tuzbi za mito... treba da potepame nekoj, ustvari cela Bugarija I toa skapaniot, korumpiran sistem...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom