Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 март 2018
Мислења
10
Поени од реакции
0
Некој да не има аплицирано за бугарски во мај или јуни 2017, ме интересира до каде е се процедурата?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Некој да не има аплицирано за бугарски во мај или јуни 2017, ме интересира до каде е се процедурата?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Некој да не има аплицирано за бугарски во мај или јуни 2017, ме интересира до каде е се процедурата?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Imas li zemeno proishod.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
2015 tie sto sme veke godina dena proverka ot Viceprezidenta..nekoja informacija?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Ne e preku ambasada preku sofija tamu ke se podiga ukaz i ke se podnesuva za eng
Jas koga vadev mozese bukvalno se da se napravi preku ambasada osven da se izvadi EGN samo za toa morase licno da se odi vo bugarija, duri i prv pasos mozese da se izvadi preku ambasada, a jas prviot pasos go izvadiv po brza postapka za 8 saati (vo sofija)

За прв пат вадење треба да се оди во Бугарија, за продолжвање може да се збрка и преку конзулат или амбасада, но фаќа повеќе време и со закажвање
Jas koga vadev mozese bukvalno se da se napravi preku ambasada osven da se izvadi EGN samo za toa morase licno da se odi vo bugarija, duri i prv pasos mozese da se izvadi preku ambasada, a jas prviot pasos go izvadiv po brza postapka za 8 saati (vo sofija)

Za dvajcata ukazot mi bese iskocen i potpisan vo 2015 (vo ambasada mi go dostavija ne idev do
sofija), vo dekemvri 2017 otidov za EGN vo januari 2018 izvadiv pasos po brza postapka kako sto navedov gore


Prasanje do site nekoj da znae za koga zakazuvaat za proishod? za sestra mi sakame da aplicirame? Ne prasuvam za posrednik veke ednas cela postapka si ja isterav sam, no sega ne sum vo mkd nitu jas nitu sestra mi i ne mozam taka lesno da zavrsam rabota pa sekoj sovet e dobredojden
 
Член од
17 ноември 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
Decki do kade sme nie što sme na dopolnitelna,a rokot ni beše do 02.02.2018 da odneseme dopolnitelni dokumenti
 
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom