Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
47
Да каже некој каква е процедурата преку амбасадата во Битола при подигање на указ го земав указот 11 април и запишав адреса во Петрич Област: Благоевград, дали некој знае за колку време одприлика може да одам во Петрич да се сликам за пасош или да ми даде емејл контакт од институцијата таму каде што можам да прашам ?
И јас го зедов указот сега во април од БТ конзулат, прашав кога треба за сликање ми рекоја дека 3 месеци треба да се чека па после да се јавам таму каде што е пишана адресата и да одам за сликање.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Епа почуден статус од тоа здравје. Причина да не издадат одма државјанство без разлика што ги исполнуваш сите услови. Знаеш колку иритира тоа кога лани од положително ме бапнаа на проверка од вицепрезидентот, бидејќи сум бил со документи од брат, па ајде им доставив лична карта од прадедо и еве скоро година дена никакви промени, ниту ме одбиваат ниту ми дават указ. А пред неполн месец даваа и преку брат. Како и да е гледај да не те фати таков малер ќе кукаш и ти.
полош МАЛЕР от ова нема АПЛИЦИРАМ ПО ВТОР ПАТ па сега види ти рачунај,колку време е тоа..[DOUBLEPOST=1524966105][/DOUBLEPOST]
Ne bev na proverka, od polozitelno direktno ukaz. Inaku sum samo so potvrda od zdruzenie
ЛАЖЕШ ТИ СИ ПОСРЕДНИК обично така велат
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
Kolku vreme bese na polozitelno?
So sreka da e. Kolku meseci cekase za potpisot?
Kolko bese na polozitelneto?
Od februari mesec[DOUBLEPOST=1524971980][/DOUBLEPOST]
???[DOUBLEPOST=1524972228][/DOUBLEPOST]
Go znam brojot go pratevme po konzulatski pat ti e
POZDRAV DO FATIGOOVA OVOJ CANDY KAKO BESE AJDE JAVI SE SEGA SO TVOJTE MATEMETIKI I ZAKONI POZDRAV DRUZE I SE NAJUBAVO
da da, ima dosta sto se 113xx po konzulatski pat, i jas gi gledav pred nekoe vreme, site bea na polozitelno, osven 2-3... se nadevam site dobile ukaz[DOUBLEPOST=1524972635][/DOUBLEPOST]
полош МАЛЕР от ова нема АПЛИЦИРАМ ПО ВТОР ПАТ па сега види ти рачунај,колку време е тоа..[DOUBLEPOST=1524966105][/DOUBLEPOST]
ЛАЖЕШ ТИ СИ ПОСРЕДНИК обично така велат

Taka e, posrednik sum... :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Od februari mesec[DOUBLEPOST=1524971980][/DOUBLEPOST]

???[DOUBLEPOST=1524972228][/DOUBLEPOST]

da da, ima dosta sto se 113xx po konzulatski pat, i jas gi gledav pred nekoe vreme, site bea na polozitelno, osven 2-3... se nadevam site dobile ukaz[DOUBLEPOST=1524972635][/DOUBLEPOST]


Taka e, posrednik sum... :vozbud::vozbud::vozbud:
патем со арно да го користиш..
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Неможам од телефон принт скрин да манам
Одприлика интервју ноември 2016, положително фебруари, деновиве указ.. во понеделник ќе се закажам
Преписка 22хх4/2016, и 11ххх/2017
Со среќа нека е друже.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2018
Мислења
46
Поени од реакции
23
Тука сум цело време, и слободно лажете се самите. Немам интерес да се замарам. Жал ми е што си верувате и продолжете така. Синдром македонски[DOUBLEPOST=1524937512][/DOUBLEPOST]
Заборавив да ти кажам... во петокот ми го потпишале указот, па така секоја дискусија ќе ја одминам, а од време на време, може да прочитам некоја фејк њуз посредничка...
Cestitki fatogoova pobrzo do pasos v raka a znaes li nesto za nas na dopolnitelna sto sme dali se pocnati da se razgleduvaat mene mi se javi posrednikot mi kaza da proveruvam demek na nekoi od dopolnitelnata im bile razgledani prepiskite fala odnapred pozz
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
ne znam kolku e vistina ili ne, vo svedska veke moze da se vrabotis i so mk pasos, samo treba odnapred da si dogovoris so nekoja firma vrabotuvanje vo sektori kade sto falat rabotnici.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Доколку некој твој родинина има Бг пасош издаден на основа на стар документ,дали е доволно само негов извод од матична книга на родени да приложис или е потребно да го приложиш и тој стар документ?
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
Доколку некој твој родинина има Бг пасош издаден на основа на стар документ,дали е доволно само негов извод од матична книга на родени да приложис или е потребно да го приложиш и тој стар документ?
приложи си се што имаш и тоа оргинални да не дремеш послем на дополнителна како нас. затоа што таму ништо не се знае што прават.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Немој да кажеш дека информацијата е од посредник?!
А oд кoгo дa му биде?Oд вицепрезидентoт?Oд министерoт зa прaвoсудие?Пa нoрмaлнo декa сите инфoрмaции се oд луге кoи се зaнимивaaт сo пoсредувaње и oд безделници нa кoи им е интереснo дa ги зaфркaвaaт другите.Тoј штo мoже дa стигне дo тaквa сигурнa инфoрмaцијa немa време дa труе нa кaјгaнa фoрум.Тукa ти е се нa нивo нa рибaрски,шoферски и гoлубaрски прикaзни
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
А oд кoгo дa му биде?Oд вицепрезидентoт?Oд министерoт зa прaвoсудие?Пa нoрмaлнo декa сите инфoрмaции се oд луге кoи се зaнимивaaт сo пoсредувaње и oд безделници нa кoи им е интереснo дa ги зaфркaвaaт другите.Тoј штo мoже дa стигне дo тaквa сигурнa инфoрмaцијa немa време дa труе нa кaјгaнa фoрум.Тукa ти е се нa нивo нa рибaрски и гoлубaрски прикaзни
Osven tebe V X A I PEPIBE na drugi ne im veruvam moze da ima nekoj use ne mi teknuva no vie ste naj realni (ne ste posrednici) ddrugo se e otpad
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom