Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
12
Поени од реакции
19
Decki znae li nekoj da mi kaze dali moze istiot den koga ke si go zemam drzavjanstvoto da se slikam za pasos i licna karta ili nema sansa?
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
74
Ili Sofia ili Blagoevgrad seuste ne sum na cisto...nekade kade pobrzo ke mozam da zavrsam se...

Јас ке одам 2пати.Првиот пат да си земам Гражданството во Софија,вториот пат со адреса ке аплицирам за документите во Благоевград поради близината и брзината за вадење на било кој документ.Се зависи во колку ке закажеш да си го подигнеш Гражданството.
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
Istoto ke go storam i jas ne vredi poveke da se nerviram

Sent from my U20_Plus using Tapatalk
sovet koi znae neka piese kolku e pametno i dali ke ima efekt advokat da se fati mene iskreno mi se nudi advokat so pismen dogovor deka za 6 meseci moze da ja zavrsi rabotata. ima li nekoi iskustvo sovet mislenje ili slicno
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
sovet koi znae neka piese kolku e pametno i dali ke ima efekt advokat da se fati mene iskreno mi se nudi advokat so pismen dogovor deka za 6 meseci moze da ja zavrsi rabotata. ima li nekoi iskustvo sovet mislenje ili slicno
Kazi koj e taj advokat pa i nie da go pobarame i jas sym na dopolnitelna of 2016 intervju
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12
Поени од реакции
19
Јас ке одам 2пати.Првиот пат да си земам Гражданството во Софија,вториот пат со адреса ке аплицирам за документите во Благоевград поради близината и брзината за вадење на било кој документ.Се зависи во колку ке закажеш да си го подигнеш Гражданството.
Fala ti mnogu...po se izgleda i jas taka ke napravam
 
Член од
8 февруари 2018
Мислења
46
Поени од реакции
23
Na moja 1 bratucedka denes uvazena molba predstoi izdavanje na ukaz od viceto so dokumenti preku tatko intervju 18 februari 2017 na finalna od dekemvri nekade a nie na dopolnitelna koga ke docekame ne znam mene posrednikot mi se javi pred nekoj den mi kaza da proveruvam kao demek pocnale da gi razgleduvaat i tie sto sme na dopolnitelna ama ajde ke pocekame da vidime kako ke odi rabotata poz do site
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
денес ми се смени статусот .. Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија интервју 15 март 2017 почната процедура со документи од вујко плус после однесов стар документ од пра пра дедо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom