Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не можам јас на секоја 10-та страна истите работи да ги повторувам, а тие 9 страни спамирање до бескрај. А тоа што повеќето имаат меморија на риба (3 секунди) или така им одговара е друго. За еден месец најкасно ќе излезе отчетот од Јотова за првото тромесечие од 2018 па ќе видиме како стојат работите и ќе дискутираме, не верувам дека чуда се десиле за 3 месеци.
Па еве на паметниов му кажале дека пуштаат со разгледници. Инаку извештајот треба да излезе околу 5 април
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Па еве на паметниов му кажале дека пуштаат со разгледници. Инаку извештајот треба да излезе околу 5 април
Ќе те исправам за некои работи за кои сум сигурен. Прво, на 20-30 души од Мала Преспа со потврди од Тирана им потпиша Јотова периодов ама знаеме многу убаво зошто е тоа така. Второ, поминати се некои од кај нас само со потврда на Совет ама тоа е минимална бројка, пак ќе кажам - под одредени околности, со разрешен престој, студенти и сл.
Реалната бројка и како стојат работите ќе ја видиме за месец дена, ама тоа не значи дека ќе престанат да пишуваат глупости по темава, хиените биле и ќе бидат присутни цело време.
Кога ќе решат да им даваат на албанците (гора, голо брдо) според територијален признак (роден во бугарско село, татко, дедо, прадедо), а тоа го решаваат во моментов, тогаш па уште потешко ќе може некој од нас да се ишлепа со таа потврда на Совет. За Јотова знаеме што прави.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ќе те исправам за некои работи за кои сум сигурен. Прво, на 20-30 души од Мала Преспа со потврди од Тирана им потпиша Јотова периодов ама знаеме многу убаво зошто е тоа така. Второ, поминати се некои од кај нас само со потврда на Совет ама тоа е минимална бројка, пак ќе кажам - под одредени околности, со разрешен престој, студенти и сл.
Реалната бројка и како стојат работите ќе ја видиме за месец дена, ама тоа не значи дека ќе престанат да пишуваат глупости по темава, хиените биле и ќе бидат присутни цело време.
Кога ќе решат да им даваат на албанците (гора, голо брдо) според територијален признак (роден во бугарско село, татко, дедо, прадедо), а тоа го решаваат во моментов, тогаш па уште потешко ќе може некој од нас да се ишлепа со таа потврда на Совет. За Јотова знаеме што прави.
Само мала корекција

— апликанти поминати на совет со потврда од прва категорија. Значи потврда која може да се трасира недвосмислено до предок.
— потпишани укази во прв квартал до сега 113, не е влезен март

По извештајот ќе се расчистат работите, ќе се знае точно какви им се критериумите, така да просторот за лажење ќе биде минимален.

Се мислам да објавам некои работи, макар ќе сум напаѓан. Фактите кои ќе ги изнесам, ќе се потврдат сами од себе, но ќе трае до јуни. И ќе ми е жал да разочарам некои лица.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Само мала корекција

— апликанти поминати на совет со потврда од прва категорија. Значи потврда која може да се трасира недвосмислено до предок.
— потпишани укази во прв квартал до сега 113, не е влезен март

По извештајот ќе се расчистат работите, ќе се знае точно какви им се критериумите, така да просторот за лажење ќе биде минимален.

Се мислам да објавам некои работи, макар ќе сум напаѓан. Фактите кои ќе ги изнесам, ќе се потврдат сами од себе, но ќе трае до јуни. И ќе ми е жал да разочарам некои лица.
Пак истиот муабет ќе се повтори...
 
Член од
1 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
29
Се изначитав глупости посебно од тебе. Ај кажи на кој му дале и на колку им дадоа???
Потоа провери ја статистиката и ќе видиш, ако ти е мака да бараш, бринхилда ќе ја објави, таа ги прати тие работи.
Од јануар се само стотина за вкупно сите, и срби и молдавци...
Ќе ти повторам дека за положителните од јануари ќе има два термини на потпис на указ јуни и септември.
Сите на положителна се со доказ од директна линија со оригинал стар документ и преку родител, НЕМА ДРУГИ, нека не те лажат.
Немам намера да губам време во расправии или да докажувам кој лажел а кој не
ja sam na polozitelno samo sa potvrdom iz mesne zajednice...ali moje selo je bilo bugarsko ne pod bugarsku vec bugarsko pa je dodeljeno srbiji zbog ratne ostete..
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
se edno isto se povtoruva,neznam vekje sto da citam i sto da veruvam.Da si tecese rabotata kako sto treba bez tie dopolnitelnite nemase da ima tuka raspravii.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Сите, ама сите до еден сте квази експерти или такозвани рекла-казала продавачи на балирана магла!. Прво беше потврди веќе нема опростете се, сите сте посрдници, а од ден на ден сите сами се демантирате и демек, еве сега го сменија законот. Брука сте ако имате корисни информации постирајте, а и оние нестрпливите нека се стрпат малце затоа што овдешни информации се 5-6 % точни.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Сите, ама сите до еден сте квази експерти или такозвани рекла-казала продавачи на балирана магла!. Прво беше потврди веќе нема опростете се, сите сте посрдници, а од ден на ден сите сами се демантирате и демек, еве сега го сменија законот. Брука сте ако имате корисни информации постирајте, а и оние нестрпливите нека се стрпат малце затоа што овдешни информации се 5-6 % точни.
Ova e forum, nema ovde experti, celta e spodeluvajne informacii, normalno ima sirejne I na mnogu lazni informacii, nikoj ne rece deka e donesen nov zakon, I sekoj za sebe treba da odluci koja informacija e tocna a koja lazna, vistina e deka ima mnogu gluposti na forumov no edinstveno preku ovaj forum mozeme da doznaeme sto se slucuva vo MP, dali davaat ili ne I na kogo davaat ili odbivaat, vo sekoj slucaj forumov e mnogu korisen
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Сите, ама сите до еден сте квази експерти или такозвани рекла-казала продавачи на балирана магла!. Прво беше потврди веќе нема опростете се, сите сте посрдници, а од ден на ден сите сами се демантирате и демек, еве сега го сменија законот. Брука сте ако имате корисни информации постирајте, а и оние нестрпливите нека се стрпат малце затоа што овдешни информации се 5-6 % точни.
Сите сме посредници... колку е паметно тоа што го знаеш, уште попаметно се чуствуваш од кога напиша.
Можеби треба секоја информација што е споделена да биде компезирана, а не вака без пари споделена. Или секоја личност од форумот што ме замолила да ја однесам Софија кога ќе сум одел да им земам пари барем за гориво.
Гледај и сам кои се информациите што се споделуваат и види дали некој од нешто може да спечали нешто.
Јас овде имам сфатено дека секој постира што ќе слушни, е сега што ќе сфатиш сериозно... твоја работа
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Ova e forum, nema ovde experti, celta e spodeluvajne informacii, normalno ima sirejne I na mnogu lazni informacii, nikoj ne rece deka e donesen nov zakon, I sekoj za sebe treba da odluci koja informacija e tocna a koja lazna, vistina e deka ima mnogu gluposti na forumov no edinstveno preku ovaj forum mozeme da doznaeme sto se slucuva vo MP, dali davaat ili ne I na kogo davaat ili odbivaat, vo sekoj slucaj forumov e mnogu korisen
Forumov e korisen so isklucok na dva trojca ЧЕПНАТИ so siret dezinformacii.kako na primer deckoto like sto ti stegna na postov
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Zdravo na site prisutni. Sakam da ve prasam dali nekoj od vas ja poznava g-ga Svetlana koja e premnogu falena na srpskiot forum www.elitesecurity.org kako najdobar posrednik i koja za mnogu pokratko vreme gi vrsela rabotite za dobivanje na drzavjanstvo. Dali nekoj odi preku nea i kolku e vistina toa. Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom