Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Go pràtam eden broj skoro 1 mesec otkako mene me stavijana proverka od vicepresident.znaci toj broj e od 2016 i imase status kako mojot proverka od vicepresident.denes statusot mu e smenet deka udostoverenieto mu e prateno vo bitola vo ambasada.neznaeme so kakvi dokumenti e vazno posle staus proverka od vice se smeni i mislam deka toa e dobro i deka rabotata trgnuva i tuka
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Go pràtam eden broj skoro 1 mesec otkako mene me stavijana proverka od vicepresident.znaci toj broj e od 2016 i imase status kako mojot proverka od vicepresident.denes statusot mu e smenet deka udostoverenieto mu e prateno vo bitola vo ambasada.neznaeme so kakvi dokumenti e vazno posle staus proverka od vice se smeni i mislam deka toa e dobro i deka rabotata trgnuva i tuka
Eve na srpskiot forum procitav deneska smenet status od proverka vicepresident so prepiska od 19.07.2016 intervju smeneto vo ukaz broj 2 od 2018. Samo da prodolzat vaka belki ke bide.
 
Член од
8 септември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
43
Eve na srpskiot forum procitav deneska smenet status od proverka vicepresident so prepiska od 19.07.2016 intervju smeneto vo ukaz broj 2 od 2018. Samo da prodolzat vaka belki ke bide.
Информација од српски форум нема да ни помогне нас, Бугарија има посебна политика за тие од Србија посебна за нас од Македонија.[DOUBLEPOST=1517577895][/DOUBLEPOST]
Go pràtam eden broj skoro 1 mesec otkako mene me stavijana proverka od vicepresident.znaci toj broj e od 2016 i imase status kako mojot proverka od vicepresident.denes statusot mu e smenet deka udostoverenieto mu e prateno vo bitola vo ambasada.neznaeme so kakvi dokumenti e vazno posle staus proverka od vice se smeni i mislam deka toa e dobro i deka rabotata trgnuva i tuka
Дали можеш да ми го пишеш овде или во пп бројот што си го следел дека бил на Проверка од Вицепрезидентот и му го потпишале указот, бодејќи сакам да ја проверам оваа информација.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Информација од српски форум нема да ни помогне нас, Бугарија има посебна политика за тие од Србија посебна за нас од Македонија.
Не верувам дека Бугарија има двојни аршини за сопствениот народ, зашто така би си била контрадикторна на самата себе, негирајќи ја сопствената историја :)
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
,Некако многу на финална де е задолжителна да ама финална е околу 3 месеци.дан си грешка нешто
Zavisi po koj pat si na finalna, ako si prv pat mozi 2-3 meseci, no ako pred toa si bil na dopolnitelna pa na finalna togas ima slucai I godina I poveke si sedat na status finalna,
 
Член од
8 септември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
43
Не верувам дека Бугарија има двојни аршини за сопствениот народ, зашто така би си била контрадикторна на самата себе, негирајќи ја сопствената историја :)
Не би сакал овде да ти одговорам подетално и да развиеме дебата за историјата и зашто е тоа така, само ќе ти кажам ако е така како што збориш они треба да издаваат државјанства на сите македонци за да не си ја негираат историјата како што кажуваш ти. За жал не е така бидејќи многу се одбиени ... (ако реплицираш направи го тоа во пп да не излегуваме надвор од топиков бидејќи другите корисници овде очекуваат информации околу дадената тема :) )
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Што ќе ми е олеснување за виза врз основа на произход со која можам да средам привремен/постојан престој/сина карта, кога преку прв братучед,вујко, стрико.. ќе земам државјанство за помалку од година со новите измени за скратување на постапката??
Дајте малку пореално да ги гледаме работиве, п.колев е очаен и му требаат потписи за да формира партија зошто на повидок му е фијаско со партијата и знае он дека ќе го шамараат во Софија, ако се прави на удрен, очаен е и затоа шири дезинформации зошто мисли така ќе ја опрај работата со партијата, а всушност за брзо со него ќе бришат под во Бугарија. Од една страна пишува дека тие што се "законски во ред" ќе добијат, од друга постира скрин шотови од одобрена преписка без никакви детали како добил и као трнала работава, и потоа како муви на лајно уште 5-6 души, а кој е тој да каже пред тие во софија што ќутат, тешка будала.
http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2597/sittings/ID/9063[DOUBLEPOST=1517580841][/DOUBLEPOST]
So potvrda dali pocnaja da davaat ukazi?
Ќе те информираме за брзо (месец/два) како стојат работите со потврдите, зошто има многу преписки кои беа ставени на дополнителна со потврди и наредниов период ќе почнат да ги разгледуваат.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Што ќе ми е олеснување за виза врз основа на произход со која можам да средам привремен/постојан престој/сина карта, кога преку прв братучед,вујко, стрико.. ќе земам државјанство за помалку од година со новите измени за скратување на постапката??
Дајте малку пореално да ги гледаме работиве, п.колев е очаен и му требаат потписи за да формира партија зошто на повидок му е фијаско со партијата и знае он дека ќе го шамараат во Софија, ако се прави на удрен, очаен е и затоа шири дезинформации зошто мисли така ќе ја опрај работата со партијата, а всушност за брзо со него ќе бришат под во Бугарија. Од една страна пишува дека тие што се "законски во ред" ќе добијат, од друга постира скрин шотови од одобрена преписка без никакви детали како добил и као трнала работава, и потоа како муви на лајно уште 5-6 души, а кој е тој да каже пред тие во софија што ќутат, тешка будала.
http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2597/sittings/ID/9063[DOUBLEPOST=1517580841][/DOUBLEPOST]
Ќе те информираме за брзо (месец/два) како стојат работите со потврдите, зошто има многу преписки кои беа ставени на дополнителна со потврди и наредниов период ќе почнат да ги разгледуваат.
Петар си го направи неговото за партијата се собрани потписи над 2000 а треба1001за фирмирање на партија сега за скоро ќе се свика основачки собрание.
До септември сите ќе бидаат завршени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom