Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ova e za tie shto vikaat deka za Srbite odelo "Glatko" I bez problem.......eve screenshot od srpski forum kade pisuva deka eden clen e staven na dopolnitelna so intervju od 2014.
Znaci ne shirete dezinformaci!!!!!
Ama pusto makedonce.......
 

Attachments

Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
О бе да ве ебам аналитичари ми се гади да ве читам, Законски промени се најавени година/ни наназад и топрв сега се реализираат со изгласана стабилна влада, Нема ВРСКА со соседскиот договор зошто НЕМА литература во тој договор во однос на државјанство, Спој те 2 и 2 и ќе ви текне дека ова се влечка од 2013, доста веќе на ништо не личи овој форум, Место политика да нагаѓате држете се до бирократски процедури и помагајте околу документација што треба што не треба, а не овој политичар мислел ова, оној мислел тоа скришно, Ајдееее
Misli sto sakas. I prodolzi da baras rabota za 300 € kako sto si pameten[DOUBLEPOST=1504989627][/DOUBLEPOST]
Ova e za tie shto vikaat deka za Srbite odelo "Glatko" I bez problem.......eve screenshot od srpski forum kade pisuva deka eden clen e staven na dopolnitelna so intervju od 2014.
Znaci ne shirete dezinformaci!!!!!
Ama pusto makedonce.......
A vide drugi ili samo.ovoj ti se najde zgoden
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Еве ви тема каде конечно без оф-топик ќе си дискутирате за процесот и потребните документи за да извадите бугарски пасош. Нема овде да се анализира и теоретизира дали треба да се вади, зошто да не се вади, уа предавници, уа СОРОС и слично, туку темава ќе си служи стриктно како катче за оние што сакаат да вадат бугарски пасош или сакаат да се информираат за било што околу самата процедура.

Ова не значи дека ќе се толерираат навреди, пцуења, вреѓање на било кој основ, напротив, ќе бидиме уште построги бидејќи јасно ви се дадени до знаење рамките на кој треба да дискутирате тука.

May the passport be with you.

И ве молам, ВЕ МОЛАМ, ако има мислење за бришење, член да се казни и слично, тоа е наша работа, не ја полнете темата со такви мислења бидејќи и тие ќе бидат избришани. Кога ќе има Модератор онлајн ќе среди, а тоа ќе се случува минимум еднаш дневно.

(Божино. Кај знај Никола ваков воведен да напиши убав Star War-ски.)
Te molam zatvori ja temava barem edna/dve nedeli!
 
D

Drexel

Гостин
Ova e za tie shto vikaat deka za Srbite odelo "Glatko" I bez problem.......eve screenshot od srpski forum kade pisuva deka eden clen e staven na dopolnitelna so intervju od 2014.
Znaci ne shirete dezinformaci!!!!!
Ama pusto makedonce.......
Таа дополнителна е друга форма, на него му бараат да достави доказ дека е од бугарско потекло, ние без тој нацрт за барање доказ веќе ни имаат докажано потекло, наша дополнителна е општо за доп проверка криминална или чекање закон да се изгласа
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540

Attachments

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Привремено затворена.

едит: Темата ќе биде отворена во текот на утрешниот ден и не ја исклучувам можноста некој да биде баниран од истата.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@Candy - бан од тема 1 недела со можност за продолжување / континуирани провокации и оф-топици. Значи да се разбериме, не можеш неповикан/а на сите да му се убацвиш во муабет.

@AleksandarSkopje - бан од тема 3 дена / политички оф-топик.

@Honkonk - бан од тема 3 дена / :)

@bacive @fatigoova @Mikja и останатите... држете се со дискусија во рамки на темава, политики на друго место.

Tемата е отворена.

Тенкију.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
@Candy - бан од тема 1 недела со можност за продолжување / континуирани провокации и оф-топици. Значи да се разбериме, не можеш неповикан/а на сите да му се убацвиш во муабет.

@AleksandarSkopje - бан од тема 3 дена / политички оф-топик.

@Honkonk - бан од тема 3 дена / :)

@bacive @fatigoova @Mikja и останатите... држете се со дискусија во рамки на темава, политики на друго место.

Tемата е отворена.

Тенкију.
bratce trebase da ja dtrzis use malce zatvorena temava sepak tesko e site go cekame toa parce hartija za podobro utre i eve ne davaat momentalno i lugevo zabegavaat ne znaat so pisuvaat
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Denes moja prijatelka bese na intervju vo Bitola, no koa otisla i kazale da se javi vo Januari 2018 i deka denes nema da ima intervju :(
Dokumenti za poteklo od pradedo.[DOUBLEPOST=1505236033][/DOUBLEPOST]Denes moja prijatelka bese na intervju vo Bitola, no koa otisla i kazale da se javi vo Januari 2018 i deka denes nema da ima intervju :(
Dokumenti za poteklo od pradedo.
 
Последно уредено:
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Denes moja prijatelka bese na intervju vo Bitola, no koa otisla i kazale da se javi vo Januari 2018 i deka denes nema da ima intervju :(
Dokumenti za poteklo od pradedo.[DOUBLEPOST=1505236033][/DOUBLEPOST]Denes moja prijatelka bese na intervju vo Bitola, no koa otisla i kazale da se javi vo Januari 2018 i deka denes nema da ima intervju :(
Dokumenti za poteklo od pradedo.
A obrazlozenie ne i dale?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Zdravo dali e nekoj zapoznaen dali voopsto funkcionira ministerstvoto za pravosudije oti vo oktovri pravam 2 godini na dopolnitelna. Inaku sum 61xx /2014.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom