Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
да те прашам несто!!??дали ти беше онаа НЕРВОЗА која имаше слика на профилот со црвен цвет,онаа која работи во британија во болница чекаше пасош за нејзина сестра??ти ли си таа или некоја друга си???????
Таа е и ова и е нов профил бидејки беше банирана и пред тоа беше НервозНа. И воедно и честитам за државјанството. Позз.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
7
KOga ti go potpisaa[DOUBLEPOST=1484895616][/DOUBLEPOST]Zdravo go sledam forumot mnogu vreme ama ne sum mnogu aktiven bil, pa sega da vi kazam potpisan mie i mene ukazot i zakazav za podiganje na 21.02 od famoznata 2013 sum so br 141.. kako dopolnitelen dokument odnesov od prv bratuced na tatko mi koj ima podolgo vreme bg pasos.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Таа е и ова и е нов профил бидејки беше банирана и пред тоа беше НервозНа. И воедно и честитам за државјанството. Позз.
@Pepibe jas sum taa imas nekakov problem so toa.I drugo nikogas ne sum bila banirana,i treto doticniot clen sto go napadnav i rekov da se smiri malku bese banirana od temava.Znaci tesko e da se ceka nikoj ne go znae toa podobro od tie od 2013 bidejki 4 godini bea golgota.Znaci nejzinite 4 meseci i 4 godini apla za sporeduvaj. A i kolku sto se sekavam @Barbarai bese clenot sto edno vreme pasosot ne i bese biten i gi vregas skoro site ovde.Od takvite kako nea i uste dvajca ovde clenovite sto zele ne pisuvaat a veruvajte imaat dosta korisni informacii sto mozat da posluzat za tie sto cekaat.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Abre lugje, ne sme tuka da se napagjame koj kolku cekal. Se e relativno. I jas sakam pobrzo i mene ne mi se ceka, ama ete sho da pravam. I sega ako cekal nekoj 4 godini, ne znaci deka i jas ke cekam, sekoj so svojot "ksmet". Ako imate nekoja informacija od korist spodelete, ako ne ne navreduvajte. Pozdrav.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
Aj pomos kako da go proveram ovaa brojce na bartuced mi... probuvav i mi pisuva lipsvat dani..

Dolniot boj presktaniot ke go napises vo prvoto kvadratce so kosa crta i godinata koga se podneseni dokumentite a vo dolnoto brojot od intervjuto

primer
xxxx/2013

xxxxx/2013
ako se podneseni dokumentite i intervjuto vo ista godina
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Прегледај го приврзокот 163958
Честито си добил државјанство можеш да закажеш термин за да си го подигнеш. Позз.
drugarka isto vaka i pishet ama ne e vo mozhonst da pojdi sega da si go podignit ukazot prasanjeto mi e kolku e vreme dozvoleno za da se pprijavit na sistemo za da zakazhvit zemanje od sofia? mozhit da se vpishit primer za 2 meseci ili 3 ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom