Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 ноември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
4
koja god si za potpis sto cekas potpis 07.11 uste malku 3 meseci odi potpisuvanjevo ili cekam nov viceprezident znae nekoj na ovaa tema ?
Od 2013 a od 07.11 2016 cekam za potpis a na 03.01 2017 potpisan ukaz na 31.01 2017 ke odam da go zemam so sreka na site
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2015
Мислења
58
Поени од реакции
83
Комунистот Румен Радев току што се закле в парламента. Успех с пасошите...:icon_lol:
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ајде со среќа :aplauz:[DOUBLEPOST=1484775109][/DOUBLEPOST]
е и јас, јас 1 год и две недели поминати од интервјуто, исто 4 месеци на финална, што стана работава, немој да не заглават, како тие од 2013
Да се надеваме дека не ,посредников рече дека и 6 месеци чекале на финална.Ајде ке биде до Февруари ке имаме одговор се надевам.Со среќа.
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ќе видиме како ќе биде со новиот претседател :) Валда нема да се закочи работава.
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Здраво на сите
Дали некој е запознаен или од искуство знае колку се чека за добивање на адреса.
Преку Конзулат - Битола пред 10 тина дена пријавив адреса (службена Општина Средец Сфија Леге 6 )
Ми рекоа да се јавам таму (во Софија) да прашам кога ќе биде готова.
Дали некој знае колку се чека и контакт како најдобро се прави ??
Благодарам
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Здраво на сите
Дали некој е запознаен или од искуство знае колку се чека за добивање на адреса.
Преку Конзулат - Битола пред 10 тина дена пријавив адреса (службена Општина Средец Сфија Леге 6 )
Ми рекоа да се јавам таму (во Софија) да прашам кога ќе биде готова.
Дали некој знае колку се чека и контакт како најдобро се прави ??
Благодарам

7-10 dena ce bide gotova adresata ( 100% siguren ) e sega koga ce stigne vo Bitola ......
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
250 евра за адреса егн и сликање и пасош в рака не е баш евтино.Важно нема да се замараш самиот да трчаш.
Некој член имаше напишано цена за вадење лична карта пасош по ценовник со времетраење=
200лева - за еден ден пасош.
100лева - за лична карта еден ден
цените за егн и адреса незнам ама преку амбасада 40 евра од Македонија во бг незнам.
Е сеа видете самите направете си математика од домa.
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
7-10 dena ce bide gotova adresata ( 100% siguren ) e sega koga ce stigne vo Bitola ......
Од конзулат ми рекоа да се јавам во Софија и да одам таму кога ќе биде готова адресата.. Дали има некој кој сигурно знае од искуство во последно време како е ??
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo na site vo forumov dali ima kaj nekoj novo od 2014 god.dali e zapocnaa so razgleduvanje. Pozdrav.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво другари. Едно брзо прашање во врска со почнување на постапка. Другар мој има најдено 2 стари крштеници сосе маркици сосе се, АМА крштениците се на Сестра и Брат на дедото на другаров. Па ме замоли да прашам овде некој да не знае дали евентуално може да се искористат овие крштеници за почнување на посталка, или пак дали може да се искористат при недај боже дополнителна проверка - да се достават како доп. документи? Зашто знам дека од 1 братучед многу тука на форумов имаат носено, но дали некој имал ваков случај. Значи на неговиот дедо -> брат му и сестра му имаат крштеници од бугарска егзархија. Фала ви многу :)
 
Член од
22 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
22
Од конзулат ми рекоа да се јавам во Софија и да одам таму кога ќе биде готова адресата.. Дали има некој кој сигурно знае од искуство во последно време како е ??
Kolku se plakja za podiganje ukaz preku konzulat?
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
141**/2013 potpisano drzavjanstvoto.
KOga ti go potpisaa[DOUBLEPOST=1484895616][/DOUBLEPOST]Zdravo go sledam forumot mnogu vreme ama ne sum mnogu aktiven bil, pa sega da vi kazam potpisan mie i mene ukazot i zakazav za podiganje na 21.02 od famoznata 2013 sum so br 141.. kako dopolnitelen dokument odnesov od prv bratuced na tatko mi koj ima podolgo vreme bg pasos.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom