Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Zdravo
Me interesira dali nekoj znae .. Ako jas imam vejke Bugarsko drzavjanstvo .. dali moite roditeti mozat da apliciraat direktno vo vtora faza .. ili treba od pocetok ???
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Edno prasanje za tie poiskusnite i poupatenite-
-ako ja imam prijaveno sluzbenata adresa lege 6 dali slikanjeto za pasos mora da go napravam vo policiskata stanica vo Slatina ili mozit i vo policiskata stanica sto e na Maria Luiza koja e mnogu poblizu i se odit peski
 
B

Blade Torch

Гостин
Ми се дешава да паничам, си правам филм дека на интревју ме прашаа Каква ми е националноста, дека два пати ме праша по ред, и два пати му одговорив Македонско. Хаха пуста паника. А за гражданство ме праша, до толку бев сконцентриран. Измачени души сме ептен, ама ајде, ќе бидне за сите работава!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Ми се дешава да паничам, си правам филм дека на интревју ме прашаа Каква ми е националноста, дека два пати ме праша по ред, и два пати му одговорив Македонско. Хаха пуста паника. А за гражданство ме праша, до толку бев сконцентриран. Измачени души сме ептен, ама ајде, ќе бидне за сите работава!
koga bese na intrevju
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Edno prasanje za tie poiskusnite i poupatenite-
-ako ja imam prijaveno sluzbenata adresa lege 6 dali slikanjeto za pasos mora da go napravam vo policiskata stanica vo Slatina ili mozit i vo policiskata stanica sto e na Maria Luiza koja e mnogu poblizu i se odit peski
во Марија Луиза викаат дека има повеќе гужва, а ваму во Слатина релативно брзо се завршува работа.... мислам дека можеш било каде да отидеш за сликање, сам процени си како ќе ти биде подобро
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Najozbilno se slusnav so luge koi se najdobro upateni i mi kazaa deka nema da ima zastoj i se ke si tece vo procedura kako do sega.
Sigurnite izvori ti se cistackite od MP ili kelnerkite od kaficot vo blizina?
Ako na izborite pobedi BSP prasanjeto sto sledi e: Dali 2016 ke bide uste eena 2013 za nas?!!!!! :eek::confused:
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Decki postirajte ako imate promena na status kaj vas ili nekoj poznat , taka ke znaeme deka soveto si raboti so isto tempo...a sto ke bidi po polovina godina nikoj ne moze da kazi.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Epa daj boze da e taka. Ke vidime dali nekoj ke objavi promena, mada mislam deka se pofali nekoj duri so potpisan ukaz. Ako izvorot ti e siguren, togas ok, super
Sega za sega ke ima potpisani ukazi 100% prasanjeto e posle toa ako zagubi gerb na izborite vo prolet sto ke bide... togas e momentot koga moze se da se zakoci a do togas nema da ima problem so sigurnost
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дечки, ве читам, ве читам...мислам дека доволно научив досега. 1000 страници, уште 500. :)

Последно што прочитав и што ми остана во памет е за некој што изјавил Македонец каде што требало да рече Бугарин. :P

КАКВА НАРОДНОСТ ИМАШ?
- Б'ЛГАРСКА.

КАКВА НАЦИОНАЛНОСТ?
- Б'ЛГАРСКА.

КАКВО ТИ Е ГРАЖДАНСТВОТО?
- РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. (Место МАКЕДОНСКО).

Може и вака, како решение. Болдираното. За да нема буниш. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom