Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Zdravo. Jas samo sto se registrirav na forumov. Sakam da se informiram povekje za vadenje na bugarski pasos i se za procedurata. Citam deka tuka site se super informirani za ovaa tema. Mozete li da mi pomognete i da mi objasnite kako da pocnam za dobivanje na pasos. Ili da mi dadete nekakov kontakt. Blagodaram na site za pomosta.
Читај назад на форумот
 
Член од
2 ноември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze barem da mi kazete kade odprilika se naogja objasnuvanjeto koja strana od temava odprilika bidejki e navistina mnogu golema temava.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Moze barem da mi kazete kade odprilika se naogja objasnuvanjeto koja strana od temava odprilika bidejki e navistina mnogu golema temava.
Подобро со посредник,не ти се исплати малтретирањето да ја брка работа сам.Ке платиш некое евро повеке и он ке ти ја тера работата.
А само за да знаес колку време и која е постапката од стр.1 читај постови кој ке ти бидат од корист.
Со среќа
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Koj broj si odprilika
Aj da go spodelam iskustvoto so vas.
Od famoznata 2013 sum kade sto sve bese kasha popara.Preku posrednik vo januari dadov dokumenti vo april gi podnesov.Vo avgust istata godina na intervju.Intervjuto pomina malce normalno malce komicno.Posle toa cekanje cekanje godina i neshto.Januari 2015 podneseni dopolnitelni dokumenti od vtor bratuced i pak cekanje cekanje i samo cekanje i nervozi.Godinava vo juli podneseni dopolnitelni dokumenti od Strumica od kaj Lazar Mladenov.Na prvi septemvri mi se smena konecno posle 20 meseci cekanje od dopolnitelna na finalna.Vo petokot minatata nedela od finalna projdov na potpishuvanje na ukaz.Zasto me pushtija neznam.Dali poradi dopolnitelnite dokumenti ili poradi smenata sto se sluci letovo tamu ili poradi dvete raboti neznam.Kako i da e,sega polesno se dishe.Dosega dadeni 450 evra.Posakuvam site sto podnele da si dobijat i da si go najdat patot.I dajte pomalce vregjanje,mrcite deka sme banana drzava a nekoj clenovi se odnesuvaat kako ushte vo peshtera da ziveat.Ovde sme za spodeluvanje na iskustvo i informacii.poz
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
39
Поени од реакции
33
Mu se slucilo nekomu da bide vraten od izdavanje na ukaz kaj viceprezidento na status finalen pregled?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Znae nekoj dobar posrednik? ili pa ne mi se brza da si odnesam dokumenti vo bg konzulat Bitola od bt sum jas, imam prv braced vujko striko so bugarski eden kup rodnini, kako e brojot za zakazuvanje termin da ne znae nekoj? zvonam vo konzulatot ne krevat...fala mn
 
D

Daniel_faca

Гостин
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При проведеното интервју лицето е зајавило, че е от македонска народност
DALI NEKOJ IMA SLICEN ODGOVOR OD PRAVOSUDIE ?
60**\2014 godina sum so site dokumenti ?
VE MOLAM ZA ODOGOVOR, NEZNAM STO DA PRAVAM !!!
Drugar si se zbunil malce vo tvoite postovi prethodno izjavuvas deka si so broj od 2013 a sega so broj od 2014 I ako imas takov odgovor na intervju ke te prekratele uste na prvata proverka nema sto da ti baraat dopolnitelni dokumenti....
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Аха, во Скопје мислам дека е околу после 20 дена, а ти од кај си по местоживеење?
Во Скопје примаат побрзо отколку во Битола??? Мислев дека е баш обратното. Инаку на битолска адреса се водам, ама местото на живеење постојано го менувам, наредниот месец може да биде Скопје на пример.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.ОВА Е НА МОЈ ПРИЈАТЕЛ
ШТО ВИКАТЕ ЗА ОВА ДАЛИ МОЖЕ НЕШТО ДА СЕ НАПРАВИ
И УШТЕ ЕДНО ВАШЕ МИСЛЕЊЕ , ДАЛИ ДАВААТ БЕЗ ПРОБЛЕМ ПРОИСХОД САМО СО ПОТВРДА ОД БКК
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
50
Поени од реакции
75
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.ОВА Е НА МОЈ ПРИЈАТЕЛ
ШТО ВИКАТЕ ЗА ОВА ДАЛИ МОЖЕ НЕШТО ДА СЕ НАПРАВИ
И УШТЕ ЕДНО ВАШЕ МИСЛЕЊЕ , ДАЛИ ДАВААТ БЕЗ ПРОБЛЕМ ПРОИСХОД САМО СО ПОТВРДА ОД БКК
Proishod so potvrda davaat ima eden kup clenovi ovde koi imaat spodeleno takvo iskustvo. Dali znaes prijatelot tvoj kako go dobil proishodot?? Dop. dokumenti ???
 
Член од
23 мај 2011
Мислења
12
Поени од реакции
7
Целa прoцедурa јa пoчнaв вo 2013 oктoмври месец преку бг пoсредник. 127**/2013. Нa интервју бев фебруaри 2014 гoд. 12**/2014. Нa дoпoлнителнa сум oд јули 2015. Дoпoлнителни дoкументи ми се бг пaсoш oд вујкo сo пoврзaнo срoдствo извoди, вoенa книшкa oд дедo ( oд ЈНА, пишувa декa служел бг вoјскa 15 месеци вoздухoплoвствo aмa нaциoнaлнoст мaкедoнец) и пoтврдa oд кaј Лaзaр Млaденoв дoбиенa врз oснoвa нa oвие двa дoкументи. Се е преведенo сaмo вoенaтa книшкa ми е врaтенa. Ми јa врaти пoсредникoт и ми кaжa декa зaверил фoтoкoпијa нa нoтaр и тaкa се дoстaвени сo другите oригинaл дoкументи ( oригинaл ивoди и пoтврдaтa oд Л. М. ). Кoгa се смениa сите стaтуси вo финaлнa пa се врaтиa нa стaрo истo се случи и сo мoјaтa препискa. Oд тoгaш пa нaвaкa ми стoи истиoт стaтус декa препискaтa е рaзгледaнa oс сoветoт и дa се дoстaвaт дoпoлнителни дoкументи. Вo кoнтaкт сум сo пoсредникoт ми вели дa бидaм спoкoен бидејќи имaлo пoвеќе кoмисии кoи рaбoтеле нa рaзличен принцип и се зaвиси кaј кoјa ќе се пaдне твoјaтa вo случaјoв мoјaтa препискa. Гледaм имa брoјчињa 124**/2013 чекaaт зa пoтпис и незнaм пo кoј брoј дa се вoдaм. Дaли дa чекaм уште или дa oдaм директнo вo сoфијa дa видaм дaли требa дa oднесaм други дoпoлнителни дoкументи или незнaм штo дa нaпрaвaм. Премнoгу време е нa дoпoлнителнa 15 месеци. Секoјa инфoрмaцијa е дoбредoјденa. Пoздрaв
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Целa прoцедурa јa пoчнaв вo 2013 oктoмври месец преку бг пoсредник. 127**/2013. Нa интервју бев фебруaри 2014 гoд. 12**/2014. Нa дoпoлнителнa сум oд јули 2015. Дoпoлнителни дoкументи ми се бг пaсoш oд вујкo сo пoврзaнo срoдствo извoди, вoенa книшкa oд дедo ( oд ЈНА, пишувa декa служел бг вoјскa 15 месеци вoздухoплoвствo aмa нaциoнaлнoст мaкедoнец) и пoтврдa oд кaј Лaзaр Млaденoв дoбиенa врз oснoвa нa oвие двa дoкументи. Се е преведенo сaмo вoенaтa книшкa ми е врaтенa. Ми јa врaти пoсредникoт и ми кaжa декa зaверил фoтoкoпијa нa нoтaр и тaкa се дoстaвени сo другите oригинaл дoкументи ( oригинaл ивoди и пoтврдaтa oд Л. М. ). Кoгa се смениa сите стaтуси вo финaлнa пa се врaтиa нa стaрo истo се случи и сo мoјaтa препискa. Oд тoгaш пa нaвaкa ми стoи истиoт стaтус декa препискaтa е рaзгледaнa oс сoветoт и дa се дoстaвaт дoпoлнителни дoкументи. Вo кoнтaкт сум сo пoсредникoт ми вели дa бидaм спoкoен бидејќи имaлo пoвеќе кoмисии кoи рaбoтеле нa рaзличен принцип и се зaвиси кaј кoјa ќе се пaдне твoјaтa вo случaјoв мoјaтa препискa. Гледaм имa брoјчињa 124**/2013 чекaaт зa пoтпис и незнaм пo кoј брoј дa се вoдaм. Дaли дa чекaм уште или дa oдaм директнo вo сoфијa дa видaм дaли требa дa oднесaм други дoпoлнителни дoкументи или незнaм штo дa нaпрaвaм. Премнoгу време е нa дoпoлнителнa 15 месеци. Секoјa инфoрмaцијa е дoбредoјденa. Пoздрaв
Istiot slucaj sum i jas,samo so ista takva voena kniska bez dr.dop.dok.i pozrednikot mi vika da pocekam i bez nervozi oti sum br 18xx 2014. ako ima nekoi promeni ke bidete izvesteni pozzz.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom