Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Дечки да известам дека на пријателка на мајками со број на предмет 64XX/2015 и е потпишан указот пред два три дена. Мене не ми вреди информацијава зашто уште немам поминато интервју, но на сите вас кои чекате на финална можда ве интересира :)
PRIJATELE a koga ti e tebe intervjuto deka kazaaaa ke ima promeni vo datite i so sto dokumenti si
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Добро вечер
Јас сум 2013 и вчера ми се смени статусот од дополнителна во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. како е процедурата поматаму ве молам ако некој знае не ка ми одговори поздрав
So sreka koe brojce si
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
На кој линк можам да проверам зајавление кое е поднесено во 2014?

П.С. Нјадов.
Што значчи ова Статус'т на зајавлението е : Изчаква финален статус ?
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Zdravo .. Ve molam za odgovor koj sigurno znae dali moze da se dobie EGN po ekspresna postapka (primeer za 1-2 dena) Pozdrav
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Ne znam da ti kazam. Nekoj prashvashe sho pisal eden covek na fejsbuk i samo mu go kopirav komentarot i tuuka go napishvav. Tolku.[DOUBLEPOST=1477115948][/DOUBLEPOST]
So srecha da e, i chestito!
Sakam da te prashvam neshto. Izvodot da bidit obichen ili mora da bidit internacionalen?
нема врска каков е, може и обичен битно преведен и легализиран да е[DOUBLEPOST=1477150274][/DOUBLEPOST]
Vo ovoj moment gledam 09.11.2016 sloboden termin PRV od 14;45....
taka da za brzo ke gi snema i ovie... Pozzd[DOUBLEPOST=1477083805][/DOUBLEPOST]

Bratce kako idese do slatina so gradski prevoz ili so avtomobil>
Ako si idel so gradski dobroe da ja napises linijata
Pozz
со такси од центарот до Слатина е некаде 5-6 лева, збориме со поштен таксист, а можеш до таму и со трамвај, број 20,21,22,23... само дали ќе погодиш точно не знам, забутана е малку општината на прв поглед...
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
PRIJATELE a koga ti e tebe intervjuto deka kazaaaa ke ima promeni vo datite i so sto dokumenti si
Jas podadov dokumenti vo ministerstvoto na 09.09.2016 a mi go zakazaa intervjuto za 12.12.2017. Inaku sum samo i edinstveno so potvrda od makedonsko bugarsko prijatelstvo. Ostanuva da im dojde redot na onie prvi lugje sto isto taka kako mene imaat podadeno dokumenti samo so potvrda, za da znaeme kakva ke bide nasata sudbina. Ako ne se lazam, prvi vakvi podnesuvanja samo so potvrda dozvolile vo septemvri 2015, sto znaci 3 meseci cekale proizhod toa e dekemvri, sto znaci ako podnele vo ministerstvo vo dek. 2015, najbrzo sto ke doznaeme dali pustaat samo so potvrda ili ne e nekade dekemvri 2017 (1 god do intervju = dek.2016 i uste 1 za finalen status = dek 2017 ) Neka e gospod na pomos i site da ne pustat :)
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Образувана преписка N:46**/2015/10.08.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 107 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Интервју август 2015, со воена книшка од дедо.
значи како што читам кај сите добитници (патем честито) от интервјуто па се до финален статус некаде околу 13 месеци чекање....мама мија.....ГОСПОД нека ни е напомош:popce:
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Добро вечер
Јас сум 2013 и вчера ми се смени статусот од дополнителна во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. како е процедурата поматаму ве молам ако некој знае не ка ми одговори поздрав
Pa kazi koj broj si ako ne drugo ..
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
значи како што читам кај сите добитници (патем честито) от интервјуто па се до финален статус некаде околу 13 месеци чекање....мама мија.....ГОСПОД нека ни е напомош:popce:
година ипол се на се е до добивањето указ
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
Woow 26 ti den cekam podpis ne mi se veruva... Da ne znae nekoj do koe brojce se podpisani od 2015??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom