Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

dimitars

Гостин
deneska zakazav za 10 noemvri.pozdrav
Vo ovoj moment gledam 09.11.2016 sloboden termin PRV od 14;45....
taka da za brzo ke gi snema i ovie... Pozzd[DOUBLEPOST=1477083805][/DOUBLEPOST]
по два макотрпи дена по бугарските инстуции можам да го кажам следното за последната фаза односно матичен број, па сликање итн: неопходно е да се има извод, преведен и легализиран, за истиот ден или пак следниот (доколку документите ги дадете покасно односно после 12 ч) во зависност од тоа на каков преварант ќе наидете цените варираат од 60 лева до 120 лева... најниското за еден ден мислам дека е 60, а инаку по стандарден процедура од една нед чини 20 лева... така што мој предлог е кога ќе одите по егн во истиот ден дајте го и изводот за го средат па за една нед да можете да ги подигнете и двете работи... карши Судската палата во центарот има канцеларии каде што се врши превод и легализација и не се преваранти, проверено! Второ, од маките на некои други Македонци слушнав дека посредниците им барале по 150 евра за да им пријават адреса! ако некој ви предложи нешто слично да го отерате у пм пошто само 15 евра односно 30 лева е за пријавување на адреса, и тоа формуларите не се ништо особено, само име и презиме адреса и од родителите име и презиме, дата на раѓање и толку... така да нека не ве лажат тие посредниците! освен ако немате пари за фрлање секако, тогаш ваш избор си е. Во општина Слатина за сликање да знаете дека доколку нема гужва брзо се завршуваат работите, персоналот таму е ок, не знам за таа полиција на Марија Луиза булеварот како стојат работите, Слатина сега подалеку е да ама па брзо се завршува работа. Со лесно на сите до каде и да се со процедурата и пак да ви повторам нека не ве лажат тоа посредниците за десеткратно поголеми цени! Поздрав![DOUBLEPOST=1477077613][/DOUBLEPOST]
Mене ме вратија, рекоа неопходно е со преведен и легализиран извод, указот не врши ништо работа без изводот
по два макотрпи дена по бугарските инстуции можам да го кажам следното за последната фаза односно матичен број, па сликање итн: неопходно е да се има извод, преведен и легализиран, за истиот ден или пак следниот (доколку документите ги дадете покасно односно после 12 ч) во зависност од тоа на каков преварант ќе наидете цените варираат од 60 лева до 120 лева... најниското за еден ден мислам дека е 60, а инаку по стандарден процедура од една нед чини 20 лева... така што мој предлог е кога ќе одите по егн во истиот ден дајте го и изводот за го средат па за една нед да можете да ги подигнете и двете работи... карши Судската палата во центарот има канцеларии каде што се врши превод и легализација и не се преваранти, проверено! Второ, од маките на некои други Македонци слушнав дека посредниците им барале по 150 евра за да им пријават адреса! ако некој ви предложи нешто слично да го отерате у пм пошто само 15 евра односно 30 лева е за пријавување на адреса, и тоа формуларите не се ништо особено, само име и презиме адреса и од родителите име и презиме, дата на раѓање и толку... така да нека не ве лажат тие посредниците! освен ако немате пари за фрлање секако, тогаш ваш избор си е. Во општина Слатина за сликање да знаете дека доколку нема гужва брзо се завршуваат работите, персоналот таму е ок, не знам за таа полиција на Марија Луиза булеварот како стојат работите, Слатина сега подалеку е да ама па брзо се завршува работа. Со лесно на сите до каде и да се со процедурата и пак да ви повторам нека не ве лажат тоа посредниците за десеткратно поголеми цени! Поздрав![DOUBLEPOST=1477077613][/DOUBLEPOST]
Mене ме вратија, рекоа неопходно е со преведен и легализиран извод, указот не врши ништо работа без изводот
Bratce kako idese do slatina so gradski prevoz ili so avtomobil>
Ako si idel so gradski dobroe da ja napises linijata
Pozz
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Vo ovoj moment gledam 09.11.2016 sloboden termin PRV od 14;45....
taka da za brzo ke gi snema i ovie... Pozzd[DOUBLEPOST=1477083805][/DOUBLEPOST]

Bratce kako idese do slatina so gradski prevoz ili so avtomobil>
Ako si idel so gradski dobroe da ja napises linijata
Pozz
spodeli link kade se gledaat/zakazuvaat slobodni termini
tnx
 
D

dimitars

Гостин
spodeli link kade se gledaat/zakazuvaat slobodni termini
tnx
Оди на полето за пребарување на преписки по козулски пат.
укуцај 4664/2015 на дугмето записване имаш опции за датум и време
преписката ми е земена по слободен избор
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
jas sum od crnata 2012 .. hahah 12376/2012 sum broj kako da proveram kakov mi e statusot... deka haos bese :D
 
D

Drexel

Гостин
:toe:
Оди на полето за пребарување на преписки по козулски пат.
укуцај 4664/2015 на дугмето записване имаш опции за датум и време
преписката ми е земена по слободен избор
Mi se cini ni po konsulski pat nema red, jas naprimer go sledam brojceto 4600/2015 koe e na zadolzitelna a broj 4664 vkljucen vo ukaz
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Pominav inervju vo Bitola so roditel pisi mi sto e rabotata
Ne znam da ti kazam. Nekoj prashvashe sho pisal eden covek na fejsbuk i samo mu go kopirav komentarot i tuuka go napishvav. Tolku.[DOUBLEPOST=1477115948][/DOUBLEPOST]
по два макотрпи дена по бугарските инстуции можам да го кажам следното за последната фаза односно матичен број, па сликање итн: неопходно е да се има извод, преведен и легализиран, за истиот ден или пак следниот (доколку документите ги дадете покасно односно после 12 ч) во зависност од тоа на каков преварант ќе наидете цените варираат од 60 лева до 120 лева... најниското за еден ден мислам дека е 60, а инаку по стандарден процедура од една нед чини 20 лева... така што мој предлог е кога ќе одите по егн во истиот ден дајте го и изводот за го средат па за една нед да можете да ги подигнете и двете работи... карши Судската палата во центарот има канцеларии каде што се врши превод и легализација и не се преваранти, проверено! Второ, од маките на некои други Македонци слушнав дека посредниците им барале по 150 евра за да им пријават адреса! ако некој ви предложи нешто слично да го отерате у пм пошто само 15 евра односно 30 лева е за пријавување на адреса, и тоа формуларите не се ништо особено, само име и презиме адреса и од родителите име и презиме, дата на раѓање и толку... така да нека не ве лажат тие посредниците! освен ако немате пари за фрлање секако, тогаш ваш избор си е. Во општина Слатина за сликање да знаете дека доколку нема гужва брзо се завршуваат работите, персоналот таму е ок, не знам за таа полиција на Марија Луиза булеварот како стојат работите, Слатина сега подалеку е да ама па брзо се завршува работа. Со лесно на сите до каде и да се со процедурата и пак да ви повторам нека не ве лажат тоа посредниците за десеткратно поголеми цени! Поздрав![DOUBLEPOST=1477077613][/DOUBLEPOST]
Mене ме вратија, рекоа неопходно е со преведен и легализиран извод, указот не врши ништо работа без изводот
So srecha da e, i chestito!
Sakam da te prashvam neshto. Izvodot da bidit obichen ili mora da bidit internacionalen?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Образувана преписка N:46**/2015/10.08.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 107 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Интервју август 2015, со воена книшка од дедо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom