Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Da, no prethodno treba povtorno da se azuriraat. Sega se na back up, socuvana sostojba od prethodno.
Ednostavno kazano, treba povtrno nekoj da sedne i da gi vnesuva novite status promeni, po broj na prepiska.[DOUBLEPOST=1463684485][/DOUBLEPOST]
Da, no prethodno treba povtorno da se azuriraat. Sega se na back up, socuvana sostojba od prethodno.
Ednostavno kazano, treba povtrno nekoj da sedne i da gi vnesuva
Da si ziv i zdrav prijatele

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
На интервју во август 2015, бројче 42хх уште стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Што ти е чудно? Што сакаш да пишува ти. уште нема година. тој статус ке стои уште малку треба да се смени.
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
Ima li nekoj sredeno za maticen broj i adresa preku ambasada, ili mora licno da se odi vo Sofija?
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Sigurno e sistemska greska jas sum 49**/2015 so status obrazuvana prepiska .. po konsultski pat.. Sea statusot mi e deka nema takva prepiska
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Pred 2 nedeli berbat me napravivte (nekoi).
2013 do krajot na juni ke ja iscistat.
Sega sekoj so svoja sreka ... ili nesreka...
:)
jas kako sto gledam kako sto odi rabotava Dental do septevri nema da ja zavrsa rabotava so 2013 mn preterano e vejke nema smisla kade se tie 18 meseci ili tie 18 meseci gi mnoza po 2 kako i da e ni ostana da si ceklame so srejka na site pozz[DOUBLEPOST=1463729607][/DOUBLEPOST]
ajde ne gubi nades mozebi se raboti za sistemska greska ke te vrata vo zadolzitelna siguren sum za skoro posto imase takvi slucaevi na forumov sto bile na finalen pak rvateni na dopolnitelna i pak na finalen sigurno e sistemska greska pozz i so srejka
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
jas kako sto gledam kako sto odi rabotava Dental do septevri nema da ja zavrsa rabotava so 2013 mn preterano e vejke nema smisla kade se tie 18 meseci ili tie 18 meseci gi mnoza po 2 kako i da e ni ostana da si ceklame so srejka na site pozz[DOUBLEPOST=1463729607][/DOUBLEPOST]
ajde ne gubi nades mozebi se raboti za sistemska greska ke te vrata vo zadolzitelna siguren sum za skoro posto imase takvi slucaevi na forumov sto bile na finalen pak rvateni na dopolnitelna i pak na finalen sigurno e sistemska greska pozz i so srejka
Порано ќе биде. Сите стари предмети од 2012 и цела група 12000 предмети од 2013 година во рок од само 2 месеци до сега, прејдоа во статус 'финален преглед'.

На 24 мај е Денјат на б'лгарската просвета и култура и на славјанската писменост. Понеделник и вторник во БГ се неработни денови.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Порано ќе биде. Сите стари предмети од 2012 и цела група 12000 предмети од 2013 година во рок од само 2 месеци до сега, прејдоа во статус 'финален преглед'.

На 24 мај е Денјат на б'лгарската просвета и култура и на славјанската писменост. Понеделник и вторник во БГ се неработни денови.
daj boze da e taka Walkman ti veruvam brate pozz[DOUBLEPOST=1463733639][/DOUBLEPOST]
Порано ќе биде. Сите стари предмети од 2012 и цела група 12000 предмети од 2013 година во рок од само 2 месеци до сега, прејдоа во статус 'финален преглед'.

На 24 мај е Денјат на б'лгарската просвета и култура и на славјанската писменост. Понеделник и вторник во БГ се неработни денови.
daj boze da e taka Walkman ti veruvam brate pozz
 
Член од
19 април 2015
Мислења
29
Поени од реакции
19
dali site prepiski se vrateni na poranesno nivo..mislam na dopolnitelna ili samo mojata e vratena....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom