Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Статусот ми е променет во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Што следува сега ?
Денес ти се смени ? Страната уште е недостапна ...
 
C

CrazyCounter

Гостин
se gleda krajo kaj tebe, tuku koe brojce si?

Sent from my MI 4LTE
документите ги поднесов преку софија , бројот што го добив на шалтерот е 88*/2015 , бројот од интервјуто ми е 43*/2015[DOUBLEPOST=1463072916][/DOUBLEPOST]
Денес ти се смени ? Страната уште е недостапна ...
Пред 2 часа проверив
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Koga vadev jas isto mi pisese dvojno drzavjanstvo bidejki i da za toa e nameneto nemav nikakov problem.Ni na intervju mi pravea problem,a i site sto bea so mene im pisese dvojno drzavjanstvo.E sega toa bese pred dve godini moze nesto se izmenile megutoa ako vo sudot velat deka drugo ne mozat da pisat znaci ne mozat.
Ne za "dvojno drzavjanstvo"! I jas i kerka mi imavme podneseno takov dokument i vo Jun 2015 god. ni dojde mail deka ke treba da podneseme nov dokument kade ke pisuva decidno deka e za BG drzavjanstvo.Takvi uverenija izvadivme i eve kerka mi si dobi ukaz i za 2 nedeli ke go zeme pasosot a jas malku docnam.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
документите ги поднесов преку софија , бројот што го добив на шалтерот е 88*/2015 , бројот од интервјуто ми е 43*/2015[DOUBLEPOST=1463072916][/DOUBLEPOST]

Пред 2 часа проверив
cestito da ti e, posle ukazot ke mozis da si izvadis pasos... so kakvi dokumenti za poteklo si ?
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Ja ne mogu da proverim status. Stranica za proveru ne funkcionise. Ne znam da li je kod mene samo. Kako su neki videli da im se promenio status?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ja ne mogu da proverim status. Stranica za proveru ne funkcionise. Ne znam da li je kod mene samo. Kako su neki videli da im se promenio status?
Не е само кај тебе, недостапна е страницата за сите, не ми е јасно како Крејзи успеал/а да провере :D
документите ги поднесов преку софија , бројот што го добив на шалтерот е 88*/2015 , бројот од интервјуто ми е 43*/2015[DOUBLEPOST=1463072916][/DOUBLEPOST]

Пред 2 часа проверив
Честитки. И ја сум близина, се надевам ќе ме има и мене во новиот адпејт :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Изводите од татко,дедо... итн за преку ова здружениево во Струмица колку стари може да бидат? Ми спомнаа дека немало проблем требало да бидат само од Р. Македонија и да биле оргинали
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Изводите од татко,дедо... итн за преку ова здружениево во Струмица колку стари може да бидат? Ми спомнаа дека немало проблем требало да бидат само од Р. Македонија и да биле оргинали
обично до 1920 год. бараа. Освен ако не се сменило нешто.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Не тоа ок од прадедо ми е од пред 1920, него за изводиве од мајка татко колку максимум да бидат стари дека нели на пример кај нас некаде треба да се максимум 6 месеци така нешто
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Не тоа ок од прадедо ми е од пред 1920, него за изводиве од мајка татко колку максимум да бидат стари дека нели на пример кај нас некаде треба да се максимум 6 месеци така нешто
а не сум те разбрала. не е битно тоа. само оригинал да се.
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
Статусот ми е променет во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Што следува сега ?
Cestitki! Kolku vreme cekase potpis od Viceprezidentot?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom