Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2015
Мислења
19
Поени од реакции
3
Zdravo , gi sobrav site potrebni dokumenti za da podnesam , dali treba site da bidat prevedeni na bg i zavereni na notar ili ?
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
од денес има ново поле за проверка и на бројчињата од амбасада
Да, ново поле и плус дополнително објаснување. Валјда добиваат голем број на нејаснотии во врска со проверката на броевите.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
да имаат направено update на страната за проверка и ми го пишува ова:
Молбата Ви е уважена. Вашата преписка е вклјучена в Указ 181 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Druze bese na dopolnitelna proverka.[DOUBLEPOST=1453233476][/DOUBLEPOST]
Druze bese na dopolnitelna proverka.
Cestito
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
Druze bese na dopolnitelna proverka.[DOUBLEPOST=1453233476][/DOUBLEPOST]
Cestito
не сум бил на дополнителна проверка, дури бев во задолжителна во јуни однесов дополнителни документи од прв братучед
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
дечки фала за одговорите но јас заборавив да кажам дека за швајцарија ќе одам со авион и сега незнам кој да го покажам тука кај нашиве на аеродром а кој таму на аеродром? после швајцарија одам за германија.
Си викам да ги носам двата и да кажам дека сум со двојно или што мислите?
Навистина сум збунета кој каде да го дадам.
Знам дека за ова некој имаше претхондо коментирано но неможам да го најдам тоа
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
дечки фала за одговорите но јас заборавив да кажам дека за швајцарија ќе одам со авион и сега незнам кој да го покажам тука кај нашиве на аеродром а кој таму на аеродром? после швајцарија одам за германија.
Си викам да ги носам двата и да кажам дека сум со двојно или што мислите?
Навистина сум збунета кој каде да го дадам.
Знам дека за ова некој имаше претхондо коментирано но неможам да го најдам тоа
Tuka Makedonskiot, i koga ke sletas ke go dades Bugarskiot, i sekade posle ides so Bugarskiot, a Makedonskiot koga ke se vratis vo Mk ke go dades
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
дечки фала за одговорите но јас заборавив да кажам дека за швајцарија ќе одам со авион и сега незнам кој да го покажам тука кај нашиве на аеродром а кој таму на аеродром? после швајцарија одам за германија.
Си викам да ги носам двата и да кажам дека сум со двојно или што мислите?
Навистина сум збунета кој каде да го дадам.
Знам дека за ова некој имаше претхондо коментирано но неможам да го најдам тоа
Druze za ovde ne sum sig mislam deka obavezno go davas makedonskiot a veke nadvor od mkd ne ti treba mkd pasos si teras so bugarskiot vo evropa ne ti barat mkd pasos samo EU pasos :)
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
дечки фала за одговорите но јас заборавив да кажам дека за швајцарија ќе одам со авион и сега незнам кој да го покажам тука кај нашиве на аеродром а кој таму на аеродром? после швајцарија одам за германија.
Си викам да ги носам двата и да кажам дека сум со двојно или што мислите?
Навистина сум збунета кој каде да го дадам.
Знам дека за ова некој имаше претхондо коментирано но неможам да го најдам тоа
Tuka ke go pokazes nasiot a tamu bugarskiot.zosto?zatoa sto tuka tuka na granica ako go pokazes bugarskiot moze da ti baraat potvrda za pretstoj kolku vreme si se zadrzal vo mk a ne si se prijavil i red dr raboti
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Salt23 напиша:
дечки фала за одговорите но јас заборавив да кажам дека за швајцарија ќе одам со авион и сега незнам кој да го покажам тука кај нашиве на аеродром а кој таму на аеродром? после швајцарија одам за германија.
Си викам да ги носам двата и да кажам дека сум со двојно или што мислите?
Навистина сум збунета кој каде да го дадам.
Знам дека за ова некој имаше претхондо коментирано но неможам да го најдам тоа
Излези со Македонскиот,и не се врти назад ,да имаш среќа да ти се насмее среќата таму ,фрли го после излез,не ти треба повеке.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Излези со Македонскиот,и не се врти назад ,да имаш среќа да ти се насмее среќата таму ,фрли го после излез,не ти треба повеке.
A neli ke saka da se vrati? Znam deka mkd pasoso ne vrsi nisto no ovde ke imas familija so sekogas ke sakas da dojdes da gi posetuvas mozes I so bg pasos no treba da se prijabuvas za prestoj vo zemjava a taka ke ti zavrsi mkd pasoso koga ke ides :p
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
A neli ke saka da se vrati? Znam deka mkd pasoso ne vrsi nisto no ovde ke imas familija so sekogas ke sakas da dojdes da gi posetuvas mozes I so bg pasos no treba da se prijabuvas za prestoj vo zemjava a taka ke ti zavrsi mkd pasoso koga ke ides :p

pih i taka koga ce dojdes ostanuvas 10-15 dena pa i da se prijavis vo policija ne e mnogu strasno
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Jas da sum na tvoe mesto koga kje mi pobaraat pasos, kje go izvadam makedonskiot i eden upaljac, ckrapnam upaljacot, kje go zapalam makedonskiot pasos fino lepo na aerodrom pred site, kje pocekam da stane pepel, potoa kje go izvadam bugarskiot i kje go pokazam so blag pobedonosen osmeh na liceto. ne se salam.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Da ne ima nekoj info nesto tocno so znacat novite statusi, konkretno za izvadena na dopolnitelna proverka MVR/NIKK....ili uste ne znajme so e kako e
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
A neli ke saka da se vrati? Znam deka mkd pasoso ne vrsi nisto no ovde ke imas familija so sekogas ke sakas da dojdes da gi posetuvas mozes I so bg pasos no treba da se prijabuvas za prestoj vo zemjava a taka ke ti zavrsi mkd pasoso koga ke ides :p
Искрено ,одиме во off topic,но морам да кажам смачено ми е и од фамилија и од држава ,и од земјава што ја газам,верувај нема да се свртам ни во миг а не да помислам на враќање.Јас се извинувам за овој пост бидејки е надвор од темата,на сите ви посакувам што побрзо да го земете пасошот и одете живејте нормален живот,нормално и јас .

P.s како се презиваше новиот миностер Екатерина ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom