Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Денеска бев да го подигнам Указот. Добро поминав имаш 20 луѓе за указ, и уште 20 за интервју. Малце гужва беше онаму кај што закажуваат во Софија имаше околу 50 луѓе. Немав резервирано, повеќето што беа таму немаа така да сите завршија работа. Со среќа на сите да си земете државјанство.
sega slikanje http://troyan-police.com/pasportna/72-neobhodimi-dokumenti-i-red-za-izdavane-na-balgarski-lichni-dokumenti.html
cestitam bratce
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Фала да си дочекаш и ти. Иначе посредникот се ми пополнува само ми рече да му дадам 30 евра за пасош и лична карта другото е негово тој ќе ми среди. Мое е да одам само да ме сликаат. 5 мин работа е вчера тој шо беше со мене за 5мин заврши работа нема гужва.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Ова значи дека ќе може и со документ од организацијата така?
 
Член од
6 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
69
Vo momentov site gi vrakaat zadolzitelna procedura denes i mene mi se smeni vo zadolzitelna so odnesen dopolnitelen dokument pred 6 meseci a na moj drugar mu se smeni vo zadolzitelna bez odnesen dopolnitelen dokument
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
So sreka neka tie druze aman od koga bese na doplnitelna kolku cekase du smena na statusot i sto dokumenti odnese
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Pred eden mesec imav promena od dopolnitelna vo zadolzitelna i sega pred nekoj den pak me vratija na dopopnitelna....so mozi da e ? nesto so dok? nekoja greska ?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Pred eden mesec imav promena od dopolnitelna vo zadolzitelna i sega pred nekoj den pak me vratija na dopopnitelna....so mozi da e ? nesto so dok? nekoja greska ?
Gigs, imase isti vakvi slucai i kaj drugi od forumov koi sto navedoa deka e mozebi nekoja transfer-sistem-info situacija. Za nekolku dena pak bea vrateni vo zadolzitelna.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom