Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Sto mislite najdov brojcinja od 6822 I 6819 so odobreni brojcinja od 2014 god dali se stignati do ovde?
Ne![DOUBLEPOST=1446069716][/DOUBLEPOST]Gospodine @vasedan realnosta e deka ke cekate edno dobri godina i 7/8 meseci da vi se smeni statusot za potpis od viceprezidento, vo pokratok rok nema sansi! I predhodno vi pisav, neznam kaj se brzas i ne ja sogledas realnosta! Stignati se do 5600/2014 god za tvoja informacij!
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Ne![DOUBLEPOST=1446069716][/DOUBLEPOST]Gospodine @vasedan realnosta e deka ke cekate edno dobri godina i 7/8 meseci da vi se smeni statusot za potpis od viceprezidento, vo pokratok rok nema sansi! I predhodno vi pisav, neznam kaj se brzas i ne ja sogledas realnosta! Stignati se do 5600/2014 god za tvoja informacij!
Gospodine nikolovski89 jas samo si prasvam I ne gledam zosto tolku te iritira toa so go prasuvam jas ednostavno postaviv peasanje do kaj se stignati od 2014 ne postaviv peasanje kolko ke cekam jas a ti ne si toj so ke kaze kolku ke cekam jas ako ti cekase tolku ne znaci deka istoto I kaj mene ke bide
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Gospodine nikolovski89 jas samo si prasvam I ne gledam zosto tolku te iritira toa so go prasuvam jas ednostavno postaviv peasanje do kaj se stignati od 2014 ne postaviv peasanje kolko ke cekam jas a ti ne si toj so ke kaze kolku ke cekam jas ako ti cekase tolku ne znaci deka istoto I kaj mene ke bide
Pa jas fino lepo ti odgovoriv, ne me iritira smesno mi e so toa tvoe mislenje deka ako pises na kajgana forumov i po 1000 beojcina pregleduvaat, i da jas sum toj so ke ti kaze deka 1 godina i 7/8 meseci ke cekas, i toa so fakti i od licno iskustvo! Primeri imam kolku ti dusha saka! Hhh
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Pa jas fino lepo ti odgovoriv, ne me iritira smesno mi e so toa tvoe mislenje deka ako pises na kajgana forumov i po 1000 beojcina pregleduvaat, i da jas sum toj so ke ti kaze deka 1 godina i 7/8 meseci ke cekas, i toa so fakti i od licno iskustvo! Primeri imam kolku ti dusha saka! Hhh
Toe tvoe mislenje ne mora site da mislime kako tebe I jas mislam deka se stignani do 7 iladi zatoa sto ima dosta vrateni na dopolnotelna isto taka i so uvazeni molbi nad 6900 ima uvazeni molbi I vrateni na dopolnitelna a sekogas prvo statustot se menja na brojceto a potoa iskaca vo protokol toe e samo moe mislenje nemora da znaci deka e taka no ima logika posto ne e edno brojce ili dve tuku dosta brojcijna se so smenet status od 6 iladi nagore :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Toe tvoe mislenje ne mora site da mislime kako tebe I jas mislam deka se stignani do 7 iladi zatoa sto ima dosta vrateni na dopolnotelna isto taka i so uvazeni molbi nad 6900 ima uvazeni molbi I vrateni na dopolnitelna a sekogas prvo statustot se menja na brojceto a potoa iskaca vo protokol toe e samo moe mislenje nemora da znaci deka e taka no ima logika posto ne e edno brojce ili dve tuku dosta brojcijna se so smenet status od 6 iladi nagore :)
Awe prijatele gledaj ja realnosta covece, pred nedela vreme na drugar moj mu se smeni statusot so brojce 516*, jas sum so br 599*, on vo april na intervju jas vo maj, logikata e e taa deka se stignati do 5600, proveruvaj brojce po brojce i ke vidis sam, nemozat da gi pregledaat do 5500 i da se prefrlat na 6500, ti kazav ako sakas po ulica odi so glavata nadole i slika prati na Bojko ke cekas kolkubsite so cekame, pak ke ti naglasam 1 godina i 7/8 meseci!
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Dobro ima li nekoj da mi odgovori zosto sum prepiskata e prekratena koga pred 6 meseci podnesov stari dokumenti od babami krstenica od bg ehzarhija koga jasno i glasno vo zakonot pisuva bg voena kniska bg ehzarhija i se sto e bugarski dokument ke dobijat bg pasos ??????????? dali ima moznos da se vratam vo procedura ili so da pravam ?
a ja povrza so izvodi
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ИСТ СЛУЧАЈ!ке ти ги повторам зборовите на прецедателот на агенцијата кој што лично тој ги кажа--БАРАЈТЕ ЗА ДА ВЕ ВРАТИМЕ -- јас лично планирам со декларација и молба да ме вратат во проценура но во мегувреме ке аплицирам и НАНОВО постапка,,,така планирам
 
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
ИСТ СЛУЧАЈ!ке ти ги повторам зборовите на прецедателот на агенцијата кој што лично тој ги кажа--БАРАЈТЕ ЗА ДА ВЕ ВРАТИМЕ -- јас лично планирам со декларација и молба да ме вратат во проценура но во мегувреме ке аплицирам и НАНОВО постапка,,,така планирам
kade ke ja dostavis molbata I mene me prekratija so bugarski dokumenti
 
Член од
23 август 2015
Мислења
43
Поени од реакции
10
moze taa molba dekemvri da se podnese?zs momentalno sum danska ili kasno ke e a sto mislis bate!!!
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
moze taa molba dekemvri da se podnese?zs momentalno sum danska ili kasno ke e a sto mislis bate!!!
браво бате!!!КАКО Е ТАМУ животот??(посебно економијата) пиши ми ако сакаш во ПП,,,патем декември и јаноар непланирај, НИКОЈ НЕ РАБОТИ,ЦЕЛАТА ПЛАНЕТА СЛАВИ,, премногу празници.........
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
браво бате!!!КАКО Е ТАМУ животот??(посебно економијата) пиши ми ако сакаш во ПП,,,патем декември и јаноар непланирај, НИКОЈ НЕ РАБОТИ,ЦЕЛАТА ПЛАНЕТА СЛАВИ,, премногу празници.........
24-25-26 i 31 Dekemvri se nerabotni
 
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Zdravo decki na site, se raboti za moja drugarka, saka da si podnesi apliakcija za bg dok. Ima stari dokumenti od Sestra na nejziniot seuste ziv dedo (Svidetelstvo deka ucela vo bg skolo i ubavo pisuva vo nego deka e bugarka), Potoa ima dokumenti od tatko na nejzniniot dedo (pradedo) : dogovor za zakup na zemja na bugarski so pecat i potpis od togasniot kmet, potoa ima dokumenti deka predaval tutun isto taka na bugarski, nekoja kontrolna knizka isto mislam za tutun, nekoe izvestuvanje od togasnata opstinska uprava.
Site dokumenti se na bugarski, nekoi imaat i markica koja se stavala na togasnite dokumenti. Site imaat pecat i potpis od togasen bg organ.

Ps: Isto taka ima i udostovorenie od narodno bg uciliste od brat na nejziniot dedo.toj e pocinat vo Australija i neznam dali da pobara umrenica od tamu i dali ke i pomogni i koga bi ja nasla taa umrenica.

Golemo blagodaram od nejzino ime.
Pozdrav od mene ;)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Zdravo decki na site, se raboti za moja drugarka, saka da si podnesi apliakcija za bg dok. Ima stari dokumenti od Sestra na nejziniot seuste ziv dedo (Svidetelstvo deka ucela vo bg skolo i ubavo pisuva vo nego deka e bugarka), Potoa ima dokumenti od tatko na nejzniniot dedo (pradedo) : dogovor za zakup na zemja na bugarski so pecat i potpis od togasniot kmet, potoa ima dokumenti deka predaval tutun isto taka na bugarski, nekoja kontrolna knizka isto mislam za tutun, nekoe izvestuvanje od togasnata opstinska uprava.
Site dokumenti se na bugarski, nekoi imaat i markica koja se stavala na togasnite dokumenti. Site imaat pecat i potpis od togasen bg organ.

Ps: Isto taka ima i udostovorenie od narodno bg uciliste od brat na nejziniot dedo.toj e pocinat vo Australija i neznam dali da pobara umrenica od tamu i dali ke i pomogni i koga bi ja nasla taa umrenica.

Golemo blagodaram od nejzino ime.
Pozdrav od mene ;)
Druze toa se dokumeti so koi ke zeme sigurno pasos, dokolku se povrze so izvodi, a i dosta mn ke kosta, bolja opcia bi i bilo dokolku ima nekoj poblizok pr.bratuced, cicko, vuko... Sega gledame deka znaciteno e olesnata procedurata neka vnese i sig dobiva pasos!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom