Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
50
Додека чекам произход сакам да поднесам барање на неосудуван, кај што пишува уверението ми е потрено за _______ што да напишам? "за двојно државјанство" или нешто друго треба да стои?
Бугарско државјанство треба да стои.
Барем фала кажете македонска работа...
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
околу моето бројче (46хх/2014) има вратено на дополнителна проверка, одбиени, молби кои се одобрени и чекаат потпис, а кај мене уште е задолжителна процедура. некој со слична состојба како мојата?
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
156
Поени од реакции
46
So e rabotava nema protokoli slabo izleguvaat za potpisi se ceka poveke od dva meseci sporo nesto odi rabotava
 
Член од
5 август 2015
Мислења
15
Поени од реакции
19
So e rabotava nema protokoli slabo izleguvaat za potpisi se ceka poveke od dva meseci sporo nesto odi rabotava
Sporo sporo odi rabotata so potpisani ukazi od vicepresident. Koga stigna rabotata do potpis posrednikot mi kaza deka mesec dena se ceka a sega rabotava izleze deka do 3 meseci se ceka . Aj kaj mene skoro 2 ipol meseci pominaa se nadevam deka nabrzo ke si bide rabotata . Pozz
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
76
http://www.ckoko.bg/page.php?c=24&d=19
Ако се полагаат испити по бугарски јазик и култура би било вакви прашања или слични.
Јас сум моментално во процедура за происход во тек...(со стар документ)
ме интересира ова испитов каде и кога би се спроведувал и за кој би важел можи да ме фати и мене? доколку имате некакви сознајнија...
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Може ли некој да напише каква је процедура за да се замени возачка дозвола да се земе бугарска.Какви докуметни се потребни и где се врши замена ? Колко траје замена ?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
953
Поени од реакции
812
Јас сум моментално во процедура за происход во тек...(со стар документ)
ме интересира ова испитов каде и кога би се спроведувал и за кој би важел можи да ме фати и мене? доколку имате некакви сознајнија...
Тебе сигурно те фаќа,земи подучи.
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Сто се случи со комисијата сто требасе да се одржи денес ,ја нема на дневен ред
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
189
Шо се дешава со указите кога ќе ги добиваме има некој информација ? Навистина не разбирам шо се дешава ?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Дечки, имам само прв братучед со бугарски пасош, немам никакви други роднини со бугарски документ, вреди ли да пробам ? Инаку статусот ми е вратен на дополнителна проверка, од 2013 год ноември.

Благодарам за секое мислење
 
На врв Bottom