Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Со бг пасош можаш да патуваш. Ама при влез во Бг од Мк мора самоизолација 14 дена.
На 14.07.2020 има некој инфо дали ќе има промени за влез во Бугарија.
Исто така знам како шофер со камион може слободно кој може да се снајде :cenzura:
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Zdravo , dali moze nekoj da ja opise procedurata ako ukazot ti e zemen vo raka .. a poradi granicite ne mozeme da ideme do Sofia da se slikame... DALI moze vo ambasada da se dovrsi procedurata i da se zeme pasosot vo raka ???
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Narode, obratete vnimanie na komentarite na "barselona 123" !!!! Sekoj negov komentar e potvrda, potvrda i samo potvrda. Od koe združenie e ne znam, ama e očogledno kako gi forsira i reklamira potvrdite. Ništo čudno, lepa para se zarabotuva od potvrdite. Nee slučajnost da toj tolku insistira na potvrdite, si bere toj kajmak od tie potvrdi. Mislete so svoite glavi, nee potrebna potvrda za sekogo. Koj si ima nekoj dokument nikako da ne dava pari za potvrdi, ne se potrebni. Što pravi taa pusta para ????????? Ima mnogu "lovci na ovci za striženje", a za ovaj sum 100% siguren da e eden od niv.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Narode, obratete vnimanie na komentarite na "barselona 123" !!!! Sekoj negov komentar e potvrda, potvrda i samo potvrda. Od koe združenie e ne znam, ama e očogledno kako gi forsira i reklamira potvrdite. Ništo čudno, lepa para se zarabotuva od potvrdite. Nee slučajnost da toj tolku insistira na potvrdite, si bere toj kajmak od tie potvrdi. Mislete so svoite glavi, nee potrebna potvrda za sekogo. Koj si ima nekoj dokument nikako da ne dava pari za potvrdi, ne se potrebni. Što pravi taa pusta para ????????? Ima mnogu "lovci na ovci za striženje", a za ovaj sum 100% siguren da e eden od niv.
Bez pravejne kavgi,90% ovde se samo so potvrdi i nikade toj ne rece site da vagaat potvrdi,se znae koj treba a koj ne.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Narode, obratete vnimanie na komentarite na "barselona 123" !!!! Sekoj negov komentar e potvrda, potvrda i samo potvrda. Od koe združenie e ne znam, ama e očogledno kako gi forsira i reklamira potvrdite. Ništo čudno, lepa para se zarabotuva od potvrdite. Nee slučajnost da toj tolku insistira na potvrdite, si bere toj kajmak od tie potvrdi. Mislete so svoite glavi, nee potrebna potvrda za sekogo. Koj si ima nekoj dokument nikako da ne dava pari za potvrdi, ne se potrebni. Što pravi taa pusta para ????????? Ima mnogu "lovci na ovci za striženje", a za ovaj sum 100% siguren da e eden od niv.
Ne si vo pravo....I bez provokacii ...dobar del od lugjeto na forumov so tie potvrdi za Pari Kako Sto vikate vie Gospodine ....zedoa pasosi vo raka ..I seyste pomagaaat na ostanatite...taka da imale Oni nekoe patesestvie I iskustvo ...nesebicno spodeluvaat iskustva I informacii ....ako ne ti se dopagja slobodno mislam AALO ....I nikoj ne te primoruva da vadis potvrda ....pozdrav I sekoe dobro
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Narode, obratete vnimanie na komentarite na "barselona 123" !!!! Sekoj negov komentar e potvrda, potvrda i samo potvrda. Od koe združenie e ne znam, ama e očogledno kako gi forsira i reklamira potvrdite. Ništo čudno, lepa para se zarabotuva od potvrdite. Nee slučajnost da toj tolku insistira na potvrdite, si bere toj kajmak od tie potvrdi. Mislete so svoite glavi, nee potrebna potvrda za sekogo. Koj si ima nekoj dokument nikako da ne dava pari za potvrdi, ne se potrebni. Što pravi taa pusta para ????????? Ima mnogu "lovci na ovci za striženje", a za ovaj sum 100% siguren da e eden od niv.
Темата за потврдите одамна се дебатира,но треба да се гледа реалноста.Во моментов за жал е таква ситуацијата, што ни стариот документ од типот сведителство или ученичка книшка не поминуваат без потврда,со просто објаснување дека ете учи сега ти во Англија на пример,и твоето сведителство мислиш дека ќе биде основа за државјанство или потекло????Така ги гледаат во моментов работите во Бугарија.
Можеби звучи просто и наивно ,но тоа е факт.Сите ,па еве и јас на почетокот кога поднесував повеќето не веруваа дека со потврда некој може да земе државјанство,но откако почнаа минатата и оваа година да добиваат апликанти само со потврда се докажа дека навистина е така.И мене ме обвинуваа дека сум посредник, вака така......Ние овде само посочуваме на луѓето со кои документи може да се помине,а со кои не.А и сведоци сме дека во Бугарија се менуваат правилата на секои 6 месеци,затоа да се биде во тек секоја информација е добредојдена.
@barselona123 е паталец еднаш одбиен,по втор пат е сега во процедура,а изгледа дека не го пратиш доволно долго форумов за да го увидиш тоа.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Темата за потврдите одамна се дебатира,но треба да се гледа реалноста.Во моментов за жал е таква ситуацијата, што ни стариот документ од типот сведителство или ученичка книшка не поминуваат без потврда,со просто објаснување дека ете учи сега ти во Англија на пример,и твоето сведителство мислиш дека ќе биде основа за државјанство или потекло????Така ги гледаат во моментов работите во Бугарија.
Можеби звучи просто и наивно ,но тоа е факт.Сите ,па еве и јас на почетокот кога поднесував повеќето не веруваа дека со потврда некој може да земе државјанство,но откако почнаа минатата и оваа година да добиваат апликанти само со потврда се докажа дека навистина е така.И мене ме обвинуваа дека сум посредник, вака така......Ние овде само посочуваме на луѓето со кои документи може да се помине,а со кои не.А и сведоци сме дека во Бугарија се менуваат правилата на секои 6 месеци,затоа да се биде во тек секоја информација е добредојдена.
@barselona123 е паталец еднаш одбиен,по втор пат е сега во процедура,а изгледа дека не го пратиш доволно долго форумов за да го увидиш тоа.
Da si mi ziva i zdrava @palekrstic .... Mojata misla e so site vas ednistvena rabota e koja sakam da ja postignam e da vi pomognam na site da zememe drzavjanstva tolku od mene. Odbien ednas so deklaracija 2013 povtorno podnesov so krstenica od bugarska ehzsrgija i plus potvrda od strumica i site moj informaciii ke gi koristam da vi pomognam ne samo mene tuku na site vo forumot i posiroko. Vo vrska po potvrdite celo ova vreme posle dolg period na forumot zakluciv deka potvrdite igraat znacitelen del od drzavjanstvata a ne moj licen profit naprotiv i jas sum kako vas obicen smrtnik koj saka da otide vo evropa po podobar zivot
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Ај да се надеваме неделава да изненада со укази да припука малку потписи од Јотова. Арманд уште го нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Известување од модератор:

Драги форумџии,
Не се секирајте не сте банирани:)
Темата е привремено затворена поради тоа што е подфорум на форумот Политика и Вести, поради предизборен молк.

Ваш модератор @palekrstic.


Со цел да остане активна темата, од главната нишка на „Политика и вести“ е префрлена во „Политика и вести -> Регион“.

Ваш администратор, @Acid :)
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Ние со правилава и политикава од форумов ќе влеземе побрзо у ЕУ отколку со нашиве владетели


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
2
Zdravo imam Adresa imam EGN ukazot ako go zemam od ambasada Skopje dali moze tamu da se slikam i pasos i licna karta da zemam i ako moze za kolku vreme bi bile gotovi.
Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Zdravo imam Adresa imam EGN ukazot ako go zemam od ambasada Skopje dali moze tamu da se slikam i pasos i licna karta da zemam i ako moze za kolku vreme bi bile gotovi.
Blagodaram
Ukazot mi e zakazan za vo Sofija ako prezakazam da go pratat vo skopje za kolku vreme bi mozel da go podignam od ambasada pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom