Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.839
Поени од реакции
4.191
Od Armand od Golo brdo ni glas ni aber.Ako ima provereno.
Автоматски споено мислење:

Bev denes kaj Lazar Mladenov,inaku jas sum od Strumica,da go prasam za mojot slucaj,vika cim imas noseno potvrda i izvodi od predok vo MP,i ako si pominal na sovet,i cekas potpis nema sansi da bides odbie,nekako covekot mi dade nadez,pa ostanuva da se nadevam i da cekam,na polozitelno sum od 04.02.2020god.
Luge shala na strana ,ama Armand posleden pat bil online vo sabota vo 16 i 20 h.
Nezam ama cudna rabota......on da ne pise nema shansi,visese po 24h na forumov......
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
76
Armand,javibse ne ne stavaj vo iskusenija.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
192
Поени од реакции
208
Luge shala na strana ,ama Armand posleden pat bil online vo sabota vo 16 i 20 h.
Nezam ama cudna rabota......on da ne pise nema shansi,visese po 24h na forumov......
Abre Pale ne my trebame vekje iZgleda ......:( A bas bese zabavno so nego :) CE be prati mozebi selfi od Danska ili Svajcarija :)
 
Член од
15 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
24
go nema za zhiv armand, ama ako mu pritreba nesh info pak ke se ukluchi ke prasha tuka.
 
Член од
20 јуни 2017
Мислења
36
Поени од реакции
16
Zdravo, dali moze nekoj da mi ja prati molbata za podiganje na dokumenti od ministerstvo? (i dali moze drug so taa moba, da gi podigne vo moe ime)? Pozdrav
 
Член од
8 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
608
Поени од реакции
169
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
Се чека од 10 до 14 месеци до указ, може и да те одбијат ако си имал забрани по ЕУ а може и на проверка да го врати Вицето
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2019
Мислења
192
Поени од реакции
208
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
 
На врв Bottom