Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
30 октомври 2019
Мислења
15
Поени од реакции
27
Сега за сега како што прочитав ќе може у Бг да одиме по указ, и да се вратиме ама дома у самоизолација, друг некој за почеток на јуни за указ што е у иста каша да бараме чаре некое..
Jas ima zakazno za podiganje ukaz na 2 juni, ama nikakva informacija da li rabotat.
 
Член од
13 април 2018
Мислења
57
Поени од реакции
33
I
Сега за сега како што прочитав ќе може у Бг да одиме по указ, и да се вратиме ама дома у самоизолација, друг некој за почеток на јуни за указ што е у иста каша да бараме чаре некое..
Jas sum druze na 8 juni treba da odam neznam sto ke se pravi
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.118
Поени од реакции
1.526
И официјално, ние можеме во Бугарија без карантини и тестови.


Сеуште остануваат мерките што ги има државава иначе - ние сеуште имаме затворени граници засега.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.910
И официјално, ние можеме во Бугарија без карантини и тестови.


Сеуште остануваат мерките што ги има државава иначе - ние сеуште имаме затворени граници засега.
Znaci od 1 juni mozeme da odime Bugarija i da zemime ukaz,se nadevam deka i ajvanive nesposobni nasi ke go ukinat karantinot,no i da ne go ukinat moze da se napravi korona test i te pustaat doma,znaci tie sto imaat zakazano zemajne ukazi od 1 juni neka se spremaat za pat.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
185
Поени од реакции
265
Znaci od 1 juni mozeme da odime Bugarija i da zemime ukaz,se nadevam deka i ajvanive nesposobni nasi ke go ukinat karantinot,no i da ne go ukinat moze da se napravi korona test i te pustaat doma,znaci tie sto imaat zakazano zemajne ukazi od 1 juni neka se spremaat za pat.
Да ! Чим ни дават влез во Бг, ќе одите ќе си завршите најбитната работа ! А за назад, ако нашите не укинат карантин и вонредна(иако не верувам) ќе потпишете за враќање 14 дена карантин дома и тоа е !!!! Нека ви е со среќа дечки ! Дај боже официјално да имаме само убави вести ! Се изначекавме...
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
19
Поени од реакции
12
Ajde decki da spodelam informacii.

Vcera se slusanav so rodninata sto dolu ni ja brka procedurata za pasosi za povekemina od familijata i da vi kazam deka veke imalo mnogu luge sto bile na dopolnitelna so rok da dostavat dokumenti do favruari i mart 2020 (intervju pomegu juli i dekemvri 2018) i iako vednas dostavile dokumenti veke dobile otkazi.

E sega po nekoja logika, ako odat po red, bi trebalo da znaci deka site so rok za dostava na dokumenti pred fevruari i mart 2020 ako veke ne dobile otkazi, bi trebalo da bidat pominati na i da ocekuvaat promena na status.

Inace postednikot mu spomenal deka sega imalo 1 mesec rasmak pomegu faktickoto pominuvanje na sovet i promenata vo sistemot.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
149
Поени од реакции
141
Od 1 juni se otvara Bugarskata granica no pri vrakanje vo Makedonija dali se odi vo drzaven karantin ili domasna izolacija dali ke treba pcr test , ve molam ako znae nekoj da kaze
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.910
Od 1 juni se otvara Bugarskata granica no pri vrakanje vo Makedonija dali se odi vo drzaven karantin ili domasna izolacija dali ke treba pcr test , ve molam ako znae nekoj da kaze
Kolku sto znam seuste ima drzaven karantin no ako si platis korona test ke mozes doma, no bi trebalo naskoro da se ukine drzaven karantin,gledas i sam se spremaat da gi otvorat celosno granicite,luge ke odat stranstvo na odmor i sigurno nema da im plakaat i 14 dena drzaven karantin vo hotel,denovive ke go ukinat,problem napravia muslimanive sto ja rasiria koronava za bajram inace do sega ke bese ukinat karantinot.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
33
Dali ima nekakva dojava deka ke imaa ukaziii ili tesko ako imas nekakva informacija pale krstic da ne izraduvas site sto cekame ukazz
 
Член од
4 февруари 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Ajde decki da spodelam informacii.

Vcera se slusanav so rodninata sto dolu ni ja brka procedurata za pasosi za povekemina od familijata i da vi kazam deka veke imalo mnogu luge sto bile na dopolnitelna so rok da dostavat dokumenti do favruari i mart 2020 (intervju pomegu juli i dekemvri 2018) i iako vednas dostavile dokumenti veke dobile otkazi.

E sega po nekoja logika, ako odat po red, bi trebalo da znaci deka site so rok za dostava na dokumenti pred fevruari i mart 2020 ako veke ne dobile otkazi, bi trebalo da bidat pominati na i da ocekuvaat promena na status.

Inace postednikot mu spomenal deka sega imalo 1 mesec rasmak pomegu faktickoto pominuvanje na sovet i promenata vo sistemot.
@dule_bule Мене рокот за доставување ми беше Ноември/2019, и ги доставив на време. А интервјуто беше Април 2018. Значи ли по твоето кажување дека треба да сме пуштени?
 
На врв Bottom