Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.546
Sakas da kazes deka od zadolzitena odis vo finalna bez dopolnitelni dokumenti,od koga e vaka?
Од секогаш,
Финален експертен преглед -самиот збор кажува дека на овој статус советот од експерти се состанува и се разгледуваат сите околности и документи за конкретниот предмет и се донесува одлука дали ќе се уважи молбата и ќе се стави на Положително, или ќе се одбива молбата ако не е доставено комплет документи, ако неможе да се докаже бугарско потекло,или ако има прекршоци ,забрани ,пресуди и сл.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
103
Поени од реакции
169
Член од
2 октомври 2012
Мислења
63
Поени од реакции
93
Update: Мене вчера ми помина терминот за подигање државјанство и закажав следно (имаше едно слободно) за 24.07.
 
Член од
13 април 2018
Мислења
56
Поени од реакции
31
Update: Мене вчера ми помина терминот за подигање државјанство и закажав следно (имаше едно слободно) за 24.07.
Malej ..
Decki nemaa le nekoj sansi da ne se ceka tolku mn za nov termin ke ispadne do deka go zememe 5 god
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.681
Поени од реакции
3.546
*****Апдејт Список на Положително 10.04.2020******


Положително од Април


24.04.2019 @ognen101
24.04.2019- @N-ter


Положително од Мај
15.05.2019 @daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
27.05.2019- @Jotova potpisime
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
12.06.2019 @zapce M
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
26.06.2019 @trajkoff82
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули

01.07.2019 @AnonymousAS
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
24.07.2019- @BG13
24.07.2019- @TeoWalker
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @ilirko18
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
05.08.2019 @KIRSON
05.08.2019 @Armand
06.08.2019 @theboy
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
19.09.2019 @Redmi
27.09.2019 @igordespo


Положително од Октомври
03.10.2019- @VlatkoN1
08.10.2019- @RIDA
11.10.2019- @Dimce12345
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
07.11.2019- @@Maki15
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
28.11.2019- @Milicajo
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020- @bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
14.01.2020 @azderce -финална 20.08.2019
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020- @Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
30.01.2020 - @Aleksandar92 -23.08.2019-финална
30.01.2020- @gjoko10 -19.09.2019-финална
30.01.2020- @Riri25 - Xx. 09.2019-финална-родител-интСОФ

ФЕБРУАРИ 2020
04.02.2020- @Meh -28.08.2019-финална-братучед и потврда
04.02.2020- @AAGV -24.08.2019-финална- братучед и потврда
04.02.2020- @Iv*
12.02.2020- @JuveCr7
12.02.2020- @Bojana9033-крај на август 2019 на финална
12.02.2020- @Наќо Скопски -3 преписки
25.02.2020- @Lela996 -15.09.2019-финална
25.02.2020- @RoWiGeN -01.09.2019 -финална
25.02.2020- @Tlo88 -04.09.2019-финална
25.02.2020- @Imperatrica -11.2019-финална

МАРТ 2020
10.03.2020 -Сестра НА @FAHRER - 09.12.2019 -финална
12.03.2020- @Barca1990-24.01.2020-финална
13.03.2020-СОПРУГ НА @Ohridmaca1-финална од 09.12.2019 -со потврда
13.03.2020--@Ohridmaca1 -финална-23.01.2020 -потврда
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
101
Поени од реакции
102
Terminite se prezakazuvaat povtorno odnovo,a mozes da zakazes samo otkako ke ti pomine terminot.Eve na primer jas moram da cekam da mi pomine terminot na 29.04.2020 pa da zakazam nov,a ke ima sloboden tek avgust ako rabotat za podignuvanje, ili septemvri za Zal !!!
Автоматски споено мислење:

Inaku i denes ima promeni od zadolzitelna vo finalna....do 24xxx/2018
Кога да се очекува од 1/2019 од прилика?
 
На врв Bottom