Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
11 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
1
zdravo na site forumov e super . sakam da prasam koga ima dati za intervju godinava fala vi mnogo odnapred
 
Член од
1 март 2015
Мислења
43
Поени од реакции
93
Zdravo na site.. Kolku se ceka za bg drzavjanstvo za malo dete.. Dvaicata roditeli imame bg drzavjanstvo! Dali da odam vo Sofija ili preku ambasada vo Skopje! Vo trka sum so vreme, potreben mi e za vo UK
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo bev na intervju 12ti mesec 2018 seuste mi e na zadolzitelno ne e promenet statusot
Vase mislenje do koga bi mi izglegol pasosot?
Tatko mi ima bg pasos
 
На врв Bottom