Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
26 март 2019
Мислења
57
Поени од реакции
72
Денес има промена и на 7005/2016
Образувана преписка N:7005/2016/07.09.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.837
Поени од реакции
4.185
Денес има промена и на 7005/2016
Образувана преписка N:7005/2016/07.09.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 1 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Кај тебе има ли?Ти рече 7006/2016 дека си?
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
73
Поени од реакции
95
Луѓе не ми се верува на очиве, после цели 5 години имам потпис. После толку чекање, нервози и скоро изгубена надеж влегов во првиот указ за 2020. Ви ја посакувам на сите оваа среќа што поскоро.
 

Attachments

Член од
20 декември 2019
Мислења
36
Поени од реакции
71
Луѓе не ми се верува на очиве, после цели 5 години имам потпис. После толку чекање, нервози и скоро изгубена надеж влегов во првиот указ за 2020. Ви ја посакувам на сите оваа среќа што поскоро.
зошто толку долго? беше дополнителна проверка?
 
На врв Bottom