Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.669
Поени од реакции
3.512
Najnapred cestitki za ukazot!
Spored tvoite postovi na forumot gledam deka si preku vujko i deka statusite ti se menuvale isto kako na nekolkute clenovi sto sme tuka so intervju sofija noemvri 2016. Samo so tvojata prepiska e mnogu pobrzo razgledana od nasata, od dopolnitelna si izvadeni nekade januari 2018 , nekade u februari si staven na finalna a mart mora da si na polozitelno. Zatoa ako ne ti e tesko pisi ni koga si bil na intervju vo sofija ako ja pamtis datata i koga si staven na polozitelno!?
Види како има пишано порано.....
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega .Прегледај го приврзокот 201251
Pozz cekam za potpis od fevruari godinava
Imam predadeno septemvri 2015 , brojche 119**/2015 , interviju odeno noemvri 2016.
Dali znae nekoj za kolku vreme bi trebalo da ima nesto .
Blagodaram.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.669
Поени од реакции
3.512
Ukazi Njama a? Slabo nedelava?
Ќе има укази денес за тие од 2017 ,а може и од 2016,пратете си!!!
Преписка 13768/2017 беше на проверка сега е на положително!!!!
 
Член од
12 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
23
Добар ден...

Се Извинувам нов сум овде, сакав да добијам информација колку се чека од кога ти се смени статусот во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " (Мене ми се смени 12,03,2019)

Барам по постовите,што повеќе барам повеќе се изгубувам (n).

Прв пат сум бил на 01,04,2016
Имам некој Вход дата на: 18,08,2016
Интервју на 27,11,2017
Ова ми се смени некаде на 12-13,03,2019

Секоја информација е добредојдена.

Ви Благодарам.

Поздрав,
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.669
Поени од реакции
3.512
Добар ден...

Се Извинувам нов сум овде, сакав да добијам информација колку се чека од кога ти се смени статусот во "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " (Мене ми се смени 12,03,2019)

Барам по постовите,што повеќе барам повеќе се изгубувам (n).

Прв пат сум бил на 01,04,2016
Имам некој Вход дата на: 18,08,2016
Интервју на 27,11,2017
Ова ми се смени некаде на 12-13,03,2019

Секоја информација е добредојдена.

Ви Благодарам.

Поздрав,
Во моментов се потпишуваат тие од Јануари/Фебруари што чекаат.Другата недела може и март да го почнат ако продолжат со ова темпо.Со среќа за бро ќе биде .
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
107
Поени од реакции
155
Во моментов се потпишуваат тие од Јануари/Фебруари што чекаат.Другата недела може и март да го почнат ако продолжат со ова темпо.Со среќа за бро ќе биде .
Значи тие што сме на положително од 2019 година, има шанса со оваа темпо да ги исчистат до летоска ? :cuc:
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.669
Поени од реакции
3.512
Pale barem ti pisese poke info
Aman te bre lugje ,pprocitaj pogore vo mojot prethoden post......
Автоматски споено мислење:

Ќе има укази денес за тие од 2017 ,а може и од 2016,пратете си!!!
Преписка 13768/2017 беше на проверка сега е на положително!!!!
Автоматски споено мислење:

Положително од Јануар останаа

29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @b.g-УКАЗ 189
30.01.2019 @dalibor1992
30.01.2019 @Belich


Положително од Фебруар останаа


05.02.2019 @`аурора12
06.02.2019 @peperutka23
10.02.2019 @Izi-Mizi
13.02.2019- @M.21 -УКАЗ 189
19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
.02.2019 @BGJANA
.02.2019 @bo1
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
20.02.2019 @Callisto
20.02.2019 @donnalia
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Madrista!!!
20.02.2019 @Root5
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @DeMew
20.02.2019 @Ilindenec
27.02.2019 @mrmnik_ko
27.02.2019 @katekiki
27.02.2019 @Malo blgarce
27.02.2019 @blag123
27.02.2019 @blag123
xx.02.2019 @bagatela
xx.02.2019 @Nematipaimati-Отказ
крај.02.2019 @RaZ-R
крај.02.2019 @pejo89
крај.02.2019 @SotirLashko
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
54
Promena od zadolzitelna vo finalna kaj prijatelka na int.27.09.18
I jas bev togash nisto kaj mene i kaj drugiot drugar
Kaj soprugot moj pred 1.5 mesec ja imase istava promena
Site sme samo so dedo pred 1918 roden
Znaci nikakov red nemat
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
57
Ukazzz 189 Denes samo sto proveriv
Незнамоти ви е тепко дапишете од кога сте на положително :)

ама знам дека сте возбудени браќа и јас би бил со среќа на тие што добија указ и пишете соулазот и која дата положително и бројче во формат 164**/2016 пример моето ‍♂♂♂
 
На врв Bottom