Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
4 април 2015
Мислења
165
Поени од реакции
238
Na 03.01 ke odime vo Sofija soprugata od opstina treba da go zeme dokumentot EGN i da odime vo policija da se slika za Pasos i Licna,da ne znae nekoj tocno vo koja policija treba da odime,adresa i sl.
Fala vi :)
Za kolku vreme ti bidna EGN vo opstinata? Za kolku dena ti rekoa da dojdes da si go podignes otkako podnese? I dali mora licno da go podignrs? Fala i so srekja!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
750
Поени од реакции
722
Член од
9 јануари 2011
Мислења
157
Поени од реакции
50
Ve molam dokolku nekoj vo poslednite 30 dena mu se smenal statusot od zadolzitelna na finalna da pisi
 
На врв Bottom