Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Drugari ima li nekoj info za toj noviot zakon sto go zborat site za da se ubrzuva procedurata?
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
45 лева е превод и легализација, ама сега не треба легализација туку заверка на нотар , а тоа кошта 6 лева.
Автоматски споено мислење:

Знае ли некој дали може само со бг лична карта со статут постојано пребиваване дали може да се извади егн и ако може каква е процедурата.
Фала однапред.
Za postojanata licna karta moras egn da imas, prvo pravis dogovor za naem pa odis vo soodvetnata opstina kade sto pripaga stanot tamu posdnesuvas za egn pa od koga ke go dobies togas mozis da se slikas za licna karta i se razbira mora proizhod za postojanata licna karta da imas, i ako odis sam bez posrednik ke ti baraat 6 meseci i 1 den prestoj vo Bugarija za da mozis da ja izvadis, a ako odis so nekojsto ima vrski nekade po opstini mozis da ja izvadis bez nieden den prestoj vo bg
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Dali veruvate vo toa sto se zbori deka Zaev mu se Javil na Borisov namerno da se uspori procedurava za da ne begaat mladite?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Dali veruvate vo toa sto se zbori deka Zaev mu se Javil na Borisov namerno da se uspori procedurava za da ne begaat mladite?
И на Борисов жал му паднало и ја успори. А што прави Борисов со младите во Бугарија? Нив како ќе ги задржи? Нема врска тезата што ја кажуваш.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Dali veruvate vo toa sto se zbori deka Zaev mu se Javil na Borisov namerno da se uspori procedurava za da ne begaat mladite?
Не му се јавил на Борисов, туку на Трамп, па овој му прејавил на Путин, а овој на Каракачанов за да му каже дека БСП уствари се руски луѓе и вицето е нивен човек и затоа иде споро работава... ама исто им кажал дека догодина или здравје за 10 години ќе имало олеснувања... е сеа не се знае коку точно ама ќе биде....а вие чекајте олеснувања...
...и како не, веруваме на тезата, 100%


*мала шала
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Android app. Samo kaj mene ne raboti nekoe vreme ili i kaj vas e taka ?
 
Член од
27 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Lugje cekam 2 godini do januar od intervjuto, seuste nema nisto .. Dali nekoj znae uste kolku ke cekam sto ponataka, fala odnapred
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom