Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.086
Поени од реакции
12.882
Zdravo luge da prasam polozitelno sum od 30 januari koga bi mi go potpisale ukazot spored vas vasa procenka pozz fala odnapred
Се што треба да направиш е да го отвориш линкот што е најгоре на темава и сам ќе си го пронајдиш одговорот.
Ама ајде, ќе ти помогнам за да не се случи да ослабиш 135 грама од кликање и скролање на маусот/смартфонот :)
Ако на 30 јануари 2019 си добил позитивен статус.. тогаш најкасно до крајот на февруари треба да добиеш Указ или недај боже - Одказ.

И пааааак да си се повториме (како и обично)..

ОД МОМЕНТОТ КОГА ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ОД СОВЕТОТ ЗА ДОБИВАЊЕ ДРЖАВЈАНСТВО - ЧЕКАТЕ 12 МЕСЕЦИ (+/- 1 МЕСЕЦ) ДО КОНЕЧЕН УКАЗ ИЛИ ОДКАЗ.

ТЕНКЈУ.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
16
Знае некој до каде се со конзулатските происходи ? Земал некој происход ?
Фала
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Decki uste kolku ostanavme so ovoj status od tie sto bevme na intervju 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
27 ноември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
30
Се што треба да направиш е да го отвориш линкот што е најгоре на темава и сам ќе си го пронајдиш одговорот.
Ама ајде, ќе ти помогнам за да не се случи да ослабиш 135 грама од кликање и скролање на маусот/смартфонот :)
Ако на 30 јануари 2019 си добил позитивен статус.. тогаш најкасно до крајот на февруари треба да добиеш Указ или недај боже - Одказ.

И пааааак да си се повториме (како и обично)..

ОД МОМЕНТОТ КОГА ЌЕ ДОБИЕТЕ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ОД СОВЕТОТ ЗА ДОБИВАЊЕ ДРЖАВЈАНСТВО - ЧЕКАТЕ 12 МЕСЕЦИ (+/- 1 МЕСЕЦ) ДО КОНЕЧЕН УКАЗ ИЛИ ОДКАЗ.

ТЕНКЈУ.
Fala prijatel se najdobro
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.796
Поени од реакции
3.992
Me interesira cenovnik za podiganjen ukaz so pasosh i odredeni domumenti (licna karta) znam imase na forumot ali nemozam da go najdam,fala vi i site da si docekate kako mene
Ова се трошоците -

Ова се трошоците за подигнување на указ и адреса -
-50 лева -За подигнување на указ
-30 лева-За адреса и ЕГН во општина
-30 лева -За превод и заверка на извод кој што ќе ти треба за во МВР за сликање
Вкупно 110 лева

Ова се трошоците за пасош и лична карта

-36 лева -Лична карта за 3 дена(за 30 дена е 18 лева а за 8 часа 90лева)
-80 лева -Пасош за 3 дена(за 30дена е 40 лева,а за 8 часа е 200лева)
Вкупно 116 лева за 3 дена ако го земеш пасошот(за 30 дена е 58 лева,а за 8 саати 290 лева)

Значи се комплет ако сакаш за 3 дена да ги земеш ќе платиш 226 лева -односно 113 евра.

Плус тука ти се и трошоците за пат.
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
22
Поени од реакции
33
Decki uste kolku ostanavme so ovoj status od tie sto bevme na intervju 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
ima ne dosta ne se sekiraj :) proveri ponazad u stranici, dobro obrazlozeni spisoci postojat na forumot
 
Член од
27 март 2019
Мислења
224
Поени од реакции
209
Zdravo moi napateni kolegi, ke ve zamolam ako nekoj znae i e upaten da mi odgovore... Dali nekoj znae vo skoro vreme sto zemal pasos so potvrdi od taa Marinela sto bila demek Sega pretsedatel mesto Kolev na toa zdrusenie?? Vi blagodaram mnogu
Автоматски споено мислење:

Zdravo moi napateni kolegi, ke ve zamolam ako nekoj znae i e upaten da mi odgovore... Dali nekoj znae vo skoro vreme sto zemal pasos so potvrdi od taa Marinela sto bila demek Sega pretsedatel mesto Kolev na toa zdrusenie?? Vi blagodaram mnogu
Ako moze nekoj da mi odgovore...
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2019
Мислења
162
Поени од реакции
165
Zdravo moi napateni kolegi, ke ve zamolam ako nekoj znae i e upaten da mi odgovore... Dali nekoj znae vo skoro vreme sto zemal pasos so potvrdi od taa Marinela sto bila demek Sega pretsedatel mesto Kolev na toa zdrusenie?? Vi blagodaram mnogu
Автоматски споено мислење:


Ako moze nekoj da mi odgovore...
Marinela I kolev se razdelija 2016 godina I sekoj oformi svoe zdruzenie , site se isto legitimni sega zasega I so site se zema drzavjanstvo ako ostatokot od dokumentite ti SE vo red
 
На врв Bottom