Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
13 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
Zdravo decki.
Kje ve molam za pomos.
Eden drugar ima ideno na interju vo February 2017 vo Sofija. Deckoto go izgibil brojot I pasordot za proverka elektronska.
Ima li nekoja moznost nekade da prasa da mu go kazat ili ....

Odnapred blagodaram
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.839
Поени од реакции
4.191
Zdravo decki.
Kje ve molam za pomos.
Eden drugar ima ideno na interju vo February 2017 vo Sofija. Deckoto go izgibil brojot I pasordot za proverka elektronska.
Ima li nekoja moznost nekade da prasa da mu go kazat ili ....

Odnapred blagodaram
Neka prasa nekoj od poseednicite,ke mu go kazat.
Автоматски споено мислење:

Neka im dade slika od pasos.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.970
Zdravo decki.
Kje ve molam za pomos.
Eden drugar ima ideno na interju vo February 2017 vo Sofija. Deckoto go izgibil brojot I pasordot za proverka elektronska.
Ima li nekoja moznost nekade da prasa da mu go kazat ili ....

Odnapred blagodaram
Treba Sofija vo ministerstvoto za pravda da prasat na salterot ke mu kazat.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Искам да га стискам,извини да питам :LOL:

Ако мој чичко и стрина со нивни деца,земаа бугарски пасош,дали може јас и мои родители по кратка постапка да земат одма,да не се чека. Ако се работи за брат(чичко мој) на татко ми,они ако се веќе нели државјани,да се повикаме по таа основа ,за пасош да се земе.
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
го нема да се јави некрева тел. не се знае каде е ,едноставно исчезна човекот, се зборува дека се криел од некого од нешто и сл., и за арно да го бараш го нема па сега прецени сам како можеш да работиш со човек кој не ти крева тел. поздрав.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Na koi strani bea objasnuvanjata kako sam da zemam UKAZ izvadam pasos i licna karta dali nekoj znae?????

FALA VI ODNAPRED!!!!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.124
Поени од реакции
1.536
Влезен во 4-ти месец финална (од 28.08 некаде).

Ќе им промени месецов или потешко?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.970
Na koi strani bea objasnuvanjata kako sam da zemam UKAZ izvadam pasos i licna karta dali nekoj znae?????

FALA VI ODNAPRED!!!!
4033,4034
Автоматски споено мислење:

Искам да га стискам,извини да питам :LOL:

Ако мој чичко и стрина со нивни деца,земаа бугарски пасош,дали може јас и мои родители по кратка постапка да земат одма,да не се чека. Ако се работи за брат(чичко мој) на татко ми,они ако се веќе нели државјани,да се повикаме по таа основа ,за пасош да се земе.
Nepostoi skratena postapka 3-4 godini ke si tera,tatkoti preku brat mu moze da dobie no ne i ti,ti ke si izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie i taka ke dobies.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
brat mu moze da dobie no ne i ti,ti ke si izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie i taka ke dobies.
Кое буг. здружение?! Иначе буни малку сега,ако стариов мој добие преку чичко ми,автоматски стариов мој е бугарски државјанин.Чим е веќе државјанин,јас како негов син треба да ми следува?!
 
На врв Bottom