Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
ГО исчистија ДЕКЕМВРИ ? што се на потпис ???
Ti glup li si ili se pravis na site li poedinecno ke vi kazuvame. Bagra selska
Автоматски споено мислење:

Da spodelam so site! Majkami bese proverka od viceprezidenta do savajlevo a sega gledam na polozitelno e! Ukazot iskaca 100%i za kolku vreme?
Koga e na polozitelno i broj na prepiska .utre najkasno ima potpis
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
3.651
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Isto taka da ve prasam dali pravat problem ako ima razlicni data na raganje? Zaso kaj baba mi vo izvodot pradedo mi go pisuva so edna data na raganje, a vo umrenicata na pradedo mi go pisuva so druga data na raganje, ednostavno ne mozea ili nekea glupite maticari da go smenat.
Автоматски споено мислење:

I ako me stavat na dopolnitelna, sho ke treba da im nosam koga ne moze drug izvod da se izvadi so isti dati... Help.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Isto taka da ve prasam dali pravat problem ako ima razlicni data na raganje? Zaso kaj baba mi vo izvodot pradedo mi go pisuva so edna data na raganje, a vo umrenicata na pradedo mi go pisuva so druga data na raganje, ednostavno ne mozea ili nekea glupite maticari da go smenat.
Автоматски споено мислење:

I ako me stavat na dopolnitelna, sho ke treba da im nosam koga ne moze drug izvod da se izvadi so isti dati... Help.
Datumi mislam nemozat da ti smenat a za preziminja takva rabota samo uverenie od maticar
 
Член од
4 декември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Добив информација дека од 01.12.2019 се бара документ за "Уверение за брачна состојба" не "Извод од венчани". Дали некој знае што е тоа и каде се вади?
Фала многу
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Здраво на сите. Добив информација дека од 01.12.2019 се бара документ за "Уверение за брачна состојба" не "Извод од венчани". Дали некој знае што е тоа и каде се вади?
Фала многу
Ако си добил информација, тој што ти ја дал информацијата да ти појасни барем. Како ја доби? По гулаб?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom