Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Mozebi ti si nova,vo isti den sega se podnesuva baranje i se pravi intervju,zatoa.
Ne e taka ne gi lazi ljugeto sega otkako kje go zemes proizhodot se zakazuva za da gi podades dokumentite vo ministerstvo za pravda ti zakazuvaat za mesec do dva najkasno i koga gi podavash dokumentite odma se pravi intervjuto
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ne e taka ne gi lazi ljugeto sega otkako kje go zemes proizhodot se zakazuva za da gi podades dokumentite vo ministerstvo za pravda ti zakazuvaat za mesec do dva najkasno i koga gi podavash dokumentite odma se pravi intervjuto
Hahaha,pa kade e lazejneto,napisav deka vo isti den podnesuvas baranje za drzavjanstvo( podavas dokumentite) i se pravi intervju,ti go velis istoto.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Дали некој знае,која постапка оди побрзо,по потекло каде ќе бидат доставени документи од родител со БГ државјансто до прадедо или директно преку родител со БГ државјанство
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дали некој знае,која постапка оди побрзо,по потекло каде ќе бидат доставени документи од родител со БГ државјансто до прадедо или директно преку родител со БГ државјанство
Si izmesal nesto vo pisejneto,no odgovorot ti e postapkata trae isto vo zavisnost od srekata,no barem so roditel drzavjanin sigurno dobivas a so drugoto ne se znae.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Si izmesal nesto vo pisejneto,no odgovorot ti e postapkata trae isto vo zavisnost od srekata,no barem so roditel drzavjanin sigurno dobivas a so drugoto ne se z Мислам дека не си ме разбрал.Велам по потекло до прадедо измеѓу БГ документи од родител.Велат дека преку родител директно оди поспоро.
 
Член од
1 јуни 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
@Zlatkog111

jas sum N: 150**/2018/ 30.8.2018
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Seuste nema promena na status. Pozz
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
@Zlatkog111

jas sum N: 150**/2018/ 30.8.2018
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Seuste nema promena na status. Pozz
Кога беше на интервју, јас имам 149**/2018 изгледа блиску сме со преписки. Незнам кој број е поважен, дали од даумот на интервју или овој?
Автоматски споено мислење:

Mislam od januari ovaa godina,barem taka rekoja,jas si cekav 1 g do intervju.
И јас чекав една година до интервју. Тренинг
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
@Zlatkog111

jas sum N: 150**/2018/ 30.8.2018
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Seuste nema promena na status. Pozz
Koga ke imash promena pishi za da znaeme nie so sme septemvri do kaj e rabotava
I ako ima promena nekoj od sept.neka da pishi za da vidime dali odat po red odnosno dali po red gi istaknuvet promenite
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Здраво на сите. На финален преглед со брат ми сме од 23 август и сега брат ми ги извади сите изводи за да ги доставиме пак во правосудие. Мојот извод е интернационален(нешто на латиница нешто на кирилица), а на брат ми, татко ми и другите се обични само на кирилица. Дали има тоа некое значење? Пишете кој има слично искуство. Поздрав :)
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Здраво
Да не знае некој што е работава со сајтот за закажување дата и час за интервју. Веќе за два дена по ред вели избери час иако чекав до полноќ да се појави нов ден. Пр и за 15 и 18 ноември не дава часови. Во секунда сите ги зафаќаат термини ?
Еве пробав и по сабајле исто нема часови ?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Da mu pisuvalo na izvodot deka taa i taa godina izvrsile promena na prezime nemase ovde da prasuva,problemot e sto ne e evidentirana promenata vo maticno,porano si pravele kako sakale,sami si menuvale od ov vo ski od maticno,ili vo rodeni bile ic od srpsko,pa posle po naredba od gore na site im redet ski,no liceto se kazuva so ov vo licna karta i ete haos,inace ovde zakonski se dokazvi so svedoci,no bugarija e dr drzava i ako ima golemi promeni na prezimeto znaat da odbiet ako ne odnesis potvrda za promena na prezime,zavisi i od sluzbenikot koj go ima predmetot.
neka proverit vo maticno najtocno da znae. majka mi si barase da se nevede koga kako i so e nastanata promenata za prezimeto. i go dadoja prviot pat i nisto nemase dole navedeno. pojde kaj sefot go zamoli da intervenira i toj prvo pojde, donese i proveri vo edna golema stara kniga od godinata ta i ta najde deka taka e storeno i taka si stoi sega vo izvodot dole deka liceto ta i ta godina go smenila to i to.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво на сите. На финален преглед со брат ми сме од 23 август и сега брат ми ги извади сите изводи за да ги доставиме пак во правосудие. Мојот извод е интернационален(нешто на латиница нешто на кирилица), а на брат ми, татко ми и другите се обични само на кирилица. Дали има тоа некое значење? Пишете кој има слично искуство. Поздрав :)
Treba obicen samo makedonski izvod koj potoa ke go prevedis i legaliziras.
Автоматски споено мислење:

Здраво
Да не знае некој што е работава со сајтот за закажување дата и час за интервју. Веќе за два дена по ред вели избери час иако чекав до полноќ да се појави нов ден. Пр и за 15 и 18 ноември не дава часови. Во секунда сите ги зафаќаат термини ?
Еве пробав и по сабајле исто нема часови ?
Baraj drugi datumi,mozebi tie sto gi provervis se veke zemeni od drugi,kolku pojke potpisani tolku pojke ke se ceka za data za podigajne.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво
Да не знае некој што е работава со сајтот за закажување дата и час за интервју. Веќе за два дена по ред вели избери час иако чекав до полноќ да се појави нов ден. Пр и за 15 и 18 ноември не дава часови. Во секунда сите ги зафаќаат термини ?
Еве пробав и по сабајле исто нема часови ?
@Krstevski1986 ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom