Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Nemoj da velis deka so sigurnost se uvazuvaat,ako go sledis forumov ke znaes deka imase i odbieni,se zavisi za kolkavi razliki vo preziminja se raboti.
za to sto znam e zaradi to sto mi e potvrdeno od strucno lice. za to so ne znam velam ne znam. a najmerodavni se znajt koi se, neka se javi vo bg ambasada i neka mu kazet. isto mislam i deka i tie sto se sorabotnici so ambasadata kako preveduvaci i tie mora da znat.
i, na izvodot na majkata ako sama go smenila prezimeto pisuva tagodina liceto go smenilo prezimeto od ski na ov.
vo familija imam taka slucaj i najdole na izvodot e navedeno i toa i go pisuva i e navedeno.
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Прашање до поискусните членови: Како да го дознаам бројот на преписка. Веќе ми е сменета пораката на статусот во положително од совет, а ја немам запишано некаде на страна кога беше статусот задолжително согласување. Некој?
Зошто ти е бројот на преписката не ти треба, кога проверуваш пишуваш само бројот на молба и пинот и толку
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
za to sto znam e zaradi to sto mi e potvrdeno od strucno lice. za to so ne znam velam ne znam. a najmerodavni se znajt koi se, neka se javi vo bg ambasada i neka mu kazet. isto mislam i deka i tie sto se sorabotnici so ambasadata kako preveduvaci i tie mora da znat.
i, na izvodot na majkata ako sama go smenila prezimeto pisuva tagodina liceto go smenilo prezimeto od ski na ov.
vo familija imam taka slucaj i najdole na izvodot e navedeno i toa i go pisuva i e navedeno.
Da mu pisuvalo na izvodot deka taa i taa godina izvrsile promena na prezime nemase ovde da prasuva,problemot e sto ne e evidentirana promenata vo maticno,porano si pravele kako sakale,sami si menuvale od ov vo ski od maticno,ili vo rodeni bile ic od srpsko,pa posle po naredba od gore na site im redet ski,no liceto se kazuva so ov vo licna karta i ete haos,inace ovde zakonski se dokazvi so svedoci,no bugarija e dr drzava i ako ima golemi promeni na prezimeto znaat da odbiet ako ne odnesis potvrda za promena na prezime,zavisi i od sluzbenikot koj go ima predmetot.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Сега неможеш да го дознаеш бројот на преписката,затоа што тој се јавува на почеток кога статусот гласи
Образувана преписка N:ххх/201х/хх.01.201х г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Или на крајот кога веќе ќе ти биде потпишано државјанството
Образувана преписка N:ххх/201х/хх.01.201х г. Вашата преписка е вклјучена в Указ ххх от 20хх год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Успеав да го најдам. По некоја случајност или среќа сум го објавил овде на форумов. Едино ми фалат последните 2 броја од целиот. 149**/2017 ми е бројчето. Фала ти во секој случај.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Успеав да го најдам. По некоја случајност или среќа сум го објавил овде на форумов. Едино ми фалат последните 2 броја од целиот. 149**/2017 ми е бројчето. Фала ти во секој случај.
Hahaha,znaci da go objavese togas bez zvezdicki sega ke go imase celiot,neznam sto redite zvezdicki sinki nekoj moze nesto da pravi so toj broj.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Hahaha,znaci da go objavese togas bez zvezdicki sega ke go imase celiot,neznam sto redite zvezdicki sinki nekoj moze nesto da pravi so toj broj.
Кешки нена дојдат они до 14.900 тиот број, брзо ќе дојдат и до мојот. А има некој инфо до кој број се стигнати ?
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Подадени документи Февруари 2017
Интервју Јуни 2018.
Преписка 90**/2018, сеуште се нема променето од задолжителна. Татко,мајка, брат со бг државјанство, јас се изначекав. Има надеж или да си барам чарето ?
10625/2015 sto da kazam?
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
6
11.09.2018 na intervju Образувана преписка N:158**/2018/11.09.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Do koga toj status? 1 god od intervju .. fala odnapred
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Не е ист бројот на молба со бројот на преписка. Скоро никогаш не е ист.

Јас на пример имам молба 8xxx/2017, а преписка 13xxx/2018.

Би требало да помине време додека се наместат да се исти...ама многу потешко тоа.
Mojot broj na molba e potpolno ist so brojot na prepiska
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom