Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Ima.eden kup periodov sto potpisaa so vujko i POTVRDA ...ti imase li potvrda od Strumica?
Inaku nemav potvrda izvadeno i bese greska sto ne izvadiv. Sega po vtor pat ke podnesuvam ama ke si izvadam potvrda i so dokument od dedo sto sluzel vojska vo Bg(pred nekoj den mi stigna po posta od V.Trnovo) pa se nadevam ke imam sreka da dobijam so tie dokumenti. Poz
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
6
Ајдее, сега другите се на пауза со потписи, ради 2014 и 2015. Не велам дека не треба овие години да добијат, само ќе беше убаво тоа да го работат паралелно.
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Jas bev na intervju vo 2015 vo ambasada. Brojceto sepak mi se vodi pod 2016.Taka se praka neli postata. Ne si go znam brojceto na prepiska sto e e bez pin. Jas si proveruvam spored ona so pin. I sega sto mislite jas sum pod 2015 ili 2016 brojce?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom