Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.786
Поени од реакции
3.927
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Od koga se na polozitelno ovie sto denes se vkluceni vo ukazot oktomvri? Cestitki na site koi imaat dobieno, poskoro i kaj drugite

IMA LI CLENOVI NA FORUMOT KOI OD SEPTEMVRI CEKAAT NA POLOZITELNO A DA NE IM E POTPISANO, ILI SEPTEMVRI E ISCISTEN?
 
Член од
8 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
23
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
Јас чекам од 07.12.2018, бр. 116**/2016.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
68
Поени од реакции
78
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
05.11.2018 Polozitelno
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
Ukaz 119..konecno i jas posle 5 godini i 3 meseci site da si docekate posle ke vi gi pisam detalite.pozz
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
45
Поени од реакции
35
Zaedno ke si cekame :) zdravje uste 6-8 meseci
Аз с'м б'лгарчееееење.


Има нов указ 119 вклучувајќи ме и мене во негоо.
Док од друштво извод од прадедо
Интервју 4.6.2017 битола
Положително од 01.10.2018

Среќно на сите понатаму.


Sreka da te prati
Автоматски споено мислење:

Cestito drugar se iznaceka ama vredese, ajde nie sme na red!
So sreka da ti bide
 
На врв Bottom