Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Hahaja KONECNO DA SE POFALAM JAS I SOPRUGATA DOBIVME POTPIS. DENES POTPIS VCERA NEMASE NISTO.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
So kakvi dokumenti dobivte
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Od koga si na polozhitelno septemvri poshto pisha, od ovaa godina ili od lani? Jas sum od 2014-ta od lani so se cheka na potpis od Jotova, i ushte ne mi e potpishano, istiot status 1 godina mi stoi...
Lele abe i vie ne znaete sto prasuvate veke kako moze od ovaa godina da e septemvri a nie uste sme avgust znaci se znae veke koga ke dojdis na status predstoi izdavane na ukaz cekas od 8 do 10 meseci ako si na dopolnitelna proverka cekas edna godina i taka samo prazni muabeti stana forumov... inace cestitki za ukazite
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
Дечки, еве нешто што секој од вас може сам да си го провери.
117 е последниот указ за сега. Ова се сите преписки по конзулски пат од 2017 (бидејќи мене лично ме интересира таа година, навистина немам време да правам евиденција за сите години) што се вклучени во тој указ:
8598, 8601, 8602, 8627, 8628, 8629, 8630, 8632, 8633, 8639, 8640, 8641, 8643, 8677, 8681, 8682, 8683, 8684, 8685, 8686, 8687, 8689, 8693, 8694, 8704, 8706, 8709, 8715, 8718, 8720, 8725, 8730, 8731, 8733, 8734, 8735, 8753, 8754, 8756, 8758, 8759, 8760, 8763, 8764, 8765, 8767, 8781, 8784, 8808, 8810, 8811, 8812, 8816, 8818, 8830

Со исклучок на број 8763 (го обележав со дебели букви) кој има типично македонско име и презиме, сите други се со руски имиња од типот "Наталија Иванович Николаевна" и слично.
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Од кога ти е тој статус....молбата е разгледана....

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Od pred 8 meseci vaka mi stoi i ne mi se mrda
Автоматски споено мислење:

Дечки, еве нешто што секој од вас може сам да си го провери.
117 е последниот указ за сега. Ова се сите преписки по конзулски пат од 2017 (бидејќи мене лично ме интересира таа година, навистина немам време да правам евиденција за сите години) што се вклучени во тој указ:
8598, 8601, 8602, 8627, 8628, 8629, 8630, 8632, 8633, 8639, 8640, 8641, 8643, 8677, 8681, 8682, 8683, 8684, 8685, 8686, 8687, 8689, 8693, 8694, 8704, 8706, 8709, 8715, 8718, 8720, 8725, 8730, 8731, 8733, 8734, 8735, 8753, 8754, 8756, 8758, 8759, 8760, 8763, 8764, 8765, 8767, 8781, 8784, 8808, 8810, 8811, 8812, 8816, 8818, 8830

Со исклучок на број 8763 (го обележав со дебели букви) кој има типично македонско име и презиме, сите други се со руски имиња од типот "Наталија Иванович Николаевна" и слично.
Kade go proveruvas ova ustavri kako ? moze li link da pustis
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.758
Поени од реакции
1.843
Losoto e sto se podolgo i podolgo se ceka za potpis,pred nekolku meseci cekaa 7 meseci pa sega stignavne do 11 meseci cekajne,ocigledno se trupaat se poveke predmeti za potpis,premnogu bavno se potpisuvaat,ako prodolzi vaka ke cekame i po 18 i poveke meseci za potpis,Jotova e prav demon,mnogu zivoti zapusti.
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
174
Поени од реакции
103
Дечки, еве нешто што секој од вас може сам да си го провери.
117 е последниот указ за сега. Ова се сите преписки по конзулски пат од 2017 (бидејќи мене лично ме интересира таа година, навистина немам време да правам евиденција за сите години) што се вклучени во тој указ:
8598, 8601, 8602, 8627, 8628, 8629, 8630, 8632, 8633, 8639, 8640, 8641, 8643, 8677, 8681, 8682, 8683, 8684, 8685, 8686, 8687, 8689, 8693, 8694, 8704, 8706, 8709, 8715, 8718, 8720, 8725, 8730, 8731, 8733, 8734, 8735, 8753, 8754, 8756, 8758, 8759, 8760, 8763, 8764, 8765, 8767, 8781, 8784, 8808, 8810, 8811, 8812, 8816, 8818, 8830

Со исклучок на број 8763 (го обележав со дебели букви) кој има типично македонско име и презиме, сите други се со руски имиња од типот "Наталија Иванович Николаевна" и слично.
Ти ги пратиш бротчиња преку конзуларни пат, тиа са руски имиња зато што оните 90% ода преку конзуларни претставништва. Македонци 80% ода преку министерство. Затоа са во укази претежно нивни имиња.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
Ти ги пратиш бротчиња преку конзуларни пат, тиа са руски имиња зато што оните 90% ода преку конзуларни претставништва. Македонци 80% ода преку министерство. Затоа са во укази претежно нивни имиња.
Знам. Ама тоа ни е единствениот начин да проверуваме.
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Дечки, еве нешто што секој од вас може сам да си го провери.
117 е последниот указ за сега. Ова се сите преписки по конзулски пат од 2017 (бидејќи мене лично ме интересира таа година, навистина немам време да правам евиденција за сите години) што се вклучени во тој указ:
8598, 8601, 8602, 8627, 8628, 8629, 8630, 8632, 8633, 8639, 8640, 8641, 8643, 8677, 8681, 8682, 8683, 8684, 8685, 8686, 8687, 8689, 8693, 8694, 8704, 8706, 8709, 8715, 8718, 8720, 8725, 8730, 8731, 8733, 8734, 8735, 8753, 8754, 8756, 8758, 8759, 8760, 8763, 8764, 8765, 8767, 8781, 8784, 8808, 8810, 8811, 8812, 8816, 8818, 8830

Со исклучок на број 8763 (го обележав со дебели букви) кој има типично македонско име и презиме, сите други се со руски имиња од типот "Наталија Иванович Николаевна" и слично.
Jas sum 89xx/2017 isto taka po konzulski pat. Na polozitelno od 25 septemvri 2018 godina. Znaci tuka taka e
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
Jas sum 89xx/2017 isto taka po konzulski pat. Na polozitelno od 25 septemvri 2018 godina. Znaci tuka taka e
Значи си еден од овие точно 50 броеви:
8900, 8901, 8902, 8907, 8911, 8937, 8938, 8940, 8941, 8942, 8943, 8945, 8946, 8954, 8955, 8958, 8959, 8960, 8962, 8963, 8964, 8966, 8968, 8969, 8970, 8971, 8972, 8975, 8976, 8977, 8979, 8980, 8981, 8982, 8983, 8984, 8985, 8986, 8987, 8988, 8989, 8990, 8991, 8992, 8993, 8994, 8995, 8997, 8998, 8999

Сите тие се на положително, само не знам од кој датум.
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Значи си еден од овие точно 50 броеви:
8900, 8901, 8902, 8907, 8911, 8937, 8938, 8940, 8941, 8942, 8943, 8945, 8946, 8954, 8955, 8958, 8959, 8960, 8962, 8963, 8964, 8966, 8968, 8969, 8970, 8971, 8972, 8975, 8976, 8977, 8979, 8980, 8981, 8982, 8983, 8984, 8985, 8986, 8987, 8988, 8989, 8990, 8991, 8992, 8993, 8994, 8995, 8997, 8998, 8999

Сите тие се на положително, само не знам од кој датум.
Od 8830 odi sledno na 8900?
 
На врв Bottom