Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.758
Поени од реакции
1.844
Ги отепаа од лажење луѓето. Кај измислија тоа дека уште еднаш да се носат документите. Кој тоа го кажал. Преваранти еден куп.
Pa Lazar od BKKS kaza za potvrdite,i od iskustvo sto sledime ovde na forumov,vo Bugarija e ludnica,site razlicno si go tolkuvaat zakonot i barem oficijalno da kazeja da se nosat odnovo potvrdite,tie bez da izvestat samo si odbivaat ako ne odnesis,posrednicite bas im e gajle poveketo velat netreba da se nosat povtorno,ludnica.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
Ги отепаа од лажење луѓето. Кај измислија тоа дека уште еднаш да се носат документите. Кој тоа го кажал. Преваранти еден куп.
Бах, кршете глава, несреќници. Не ми беше гајле ни вчера дали ќе поверувате, не ми е гајле ни денес. На крајот, ова е шведска маса на информации. Што сакаш - јадеш, што неќеш - одминуваш. Секој со својот ум.
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.786
Поени од реакции
3.927
Pa Lazar od BKKS kaza za potvrdite,i od iskustvo sto sledime ovde na forumov,vo Bugarija e ludnica,site razlicno si go tolkuvaat zakonot i barem oficijalno da kazeja da se nosat odnovo potvrdite,tie bez da izvestat samo si odbivaat ako ne odnesis,posrednicite bas im e gajle poveketo velat netreba da se nosat povtorno,ludnica.
Не се замарај да објаснуваш и да убедуваш некого ,кој што НЕ САКА ДА СВАТИ!!!!
Најлесно е да плукаш по некого без аргументи....
Нема везе ,јас таа особа што плука по мене ја имамм на игнор ставено ,и веќе неколку пати се докажа дека не е во право со она што го ТРУЕ овде !!!!
Еве @Jenny111 е баш пример за тоа.Несакаше да послуша добронамерен совет од Нас повторно да носи документи,и ја одбија од советот.
Така да времето ќе покаже за тие што несакаат да прифатат.
Ок тоа е Ваше право ,но не плукајте по членовите на форумот кои од искуството стекнато овде споделуваат корисни инпформации чисто само за да помогнат.
Секој со свое право и среќа!!!
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
109
Поени од реакции
144
Не се замарај да објаснуваш и да убедуваш некого ,кој што НЕ САКА ДА СВАТИ!!!!
Најлесно е да плукаш по некого без аргументи....
Нема везе ,јас таа особа што плука по мене ја имамм на игнор ставено ,и веќе неколку пати се докажа дека не е во право со она што го ТРУЕ овде !!!!
Еве @Jenny111 е баш пример за тоа.Несакаше да послуша добронамерен совет од Нас повторно да носи документи,и ја одбија од советот.
Така да времето ќе покаже за тие што несакаат да прифатат.
Ок тоа е Ваше право ,но не плукајте по членовите на форумот кои од искуството стекнато овде споделуваат корисни инпформации чисто само за да помогнат.
Секој со свое право и среќа!!!
Пале Те сакам ❤
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
1. Некои споделуваат дека добиле потпис и од наредниот ден веќе не ги гледаш на темава. Дали тоа може да биде однесување на посредник?
2. Други објавуваат дека добиле потпис и се сѐ уште тука, цела година подоцна. Дали тоа може да биде однесување на посредник?
Автоматски споено мислење:

Не се замарај да објаснуваш и да убедуваш некого ,кој што НЕ САКА ДА СВАТИ!!!!
Најлесно е да плукаш по некого без аргументи....
Нема везе ,јас таа особа што плука по мене ја имамм на игнор ставено ,и веќе неколку пати се докажа дека не е во право со она што го ТРУЕ овде !!!!
Еве @Jenny111 е баш пример за тоа.Несакаше да послуша добронамерен совет од Нас повторно да носи документи,и ја одбија од советот.
Така да времето ќе покаже за тие што несакаат да прифатат.
Ок тоа е Ваше право ,но не плукајте по членовите на форумот кои од искуството стекнато овде споделуваат корисни инпформации чисто само за да помогнат.
Секој со свое право и среќа!!!
Спреми си одјавен пост за денот кога ќе добиеш потпис. Нека изгледа вака некако:

Дечки, денес добив потпис. Се одјавувам од форумов, веќе не морам да бидам посредник. Збогум сиромаштијо!

А ако добиеш отказ, тогаш продолжи да пишуваш на темава. И биди деструктивен и гледај повлечи што повеќе наивници со себе.
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo sakam da prasam nesto dali nekoj ima kontakt od e-mail kade da se obratam direktno vo Sofija vo Ministerstvoto za pravosudie bidejki nesto ne mi e jasno so postapkava.
Vo 2016 posle intervjuto mi dadoa PIn i KOD da ja proveruvam postapkata i do deneska mi pisuva "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија "

Arno ama slucajno se javiv vo ambasada tuka da prasam do kade e postapkata mi davaat nov PIN i Kod i koga ke go ukucam mi pisuva "С'вет'т по гражданство не е уважил молбата К'м момента на разглеждане на молбата лицето не е представило свидетелство за с'димост от Албанија, в което да е посочено, че се издава за целите по производството по б'лгарско гражданство, с'гласно чл. 4, т. 3 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от ЗБГ"???????? kakva boze Albanija
:)


Dali nekoj imal vakvo iskustvo i sto da prevzemam kade da se obratam dali imate kontakt e-mail od nekoe lice od Pravosudie.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
129
Од кога ти е тој статус....молбата е разгледана....

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
158
Поени од реакции
126
Hahaja KONECNO DA SE POFALAM JAS I SOPRUGATA DOBIVME POTPIS. DENES POTPIS VCERA NEMASE NISTO.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
 

Attachments

Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Hahaja KONECNO DA SE POFALAM JAS I SOPRUGATA DOBIVME POTPIS. DENES POTPIS VCERA NEMASE NISTO.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Cestito
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Uste nema kaj mene.jad sum na polozitelno od 25 septemvri.ako mi potpisa objavuvam odma.pozdrav do site od 2014
Od koga si na polozhitelno septemvri poshto pisha, od ovaa godina ili od lani? Jas sum od 2014-ta od lani so se cheka na potpis od Jotova, i ushte ne mi e potpishano, istiot status 1 godina mi stoi...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.786
Поени од реакции
3.927
Hahaja KONECNO DA SE POFALAM JAS I SOPRUGATA DOBIVME POTPIS. DENES POTPIS VCERA NEMASE NISTO.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Автоматски споено мислење:

Inaku intervju maj 2014, polozitelno od September 2018, denes potpisan ukaz.
Cestito,so zdravje da si go sluzite!
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
158
Поени од реакции
126
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Od koga si na polozhitelno septemvri poshto pisha, od ovaa godina ili od lani? Jas sum od 2014-ta od lani so se cheka na potpis od Jotova, i ushte ne mi e potpishano, istiot status 1 godina mi stoi...
Kako moze dae od septemvri ovaa godina koga se uste e avgust :) kaj i dae ke ti potpisat mesecov vo zavisno so kakvi dokumenti si.

Автоматски споено мислење:


Javise pak vo ambasada i objasnija situacijata sigurno e nekoja greska od nivna strana sto ti dodelile broj od nekoj aplikant od albanija.
 
На врв Bottom