Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Последно уредено:
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
117ukaz
Автоматски споено мислење:

Дечки мене и на мојата сопруга денес укази, сите да си дочекате . 2014 година , положително 25 септември 5***/2014

И то само со потврда
Koj br ste ako ne e tajna??? 5 i??
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
129
На пријател сега му се смени.
Интервју 28.08.2017
На положително од октомври 2018
Документи:
Изводи од татко и дедо пред 1918
Документ од МБП на Петар Колев


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Ne se preku konzulat za da mozesh da gi pratish znam deka gi ima site brojki samo shto ovie preku konzulat mozeme da gi gledame zatoa prashav dan ima nekoj od drugive sho ne se preku konzulat potpishani za da definirame tocno do kpj br se
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.319
На пријател сега му се смени.
Интервју 28.08.2017
На положително од октомври 2018
Документи:
Изводи од татко и дедо пред 1918
Документ од МБП на Петар Колев


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Се гледа бројчето, "образувана преписка N:880?/2017/28.08.2017 г."... Ги проверив сите бројчиња од 8800/2017 до 8809/2017.
Единствен со добиен потпис е 8808, и тој е со руско име.

Повели објасни.
 
A

andrea85

Гостин
Се гледа бројчето, "образувана преписка N:880?/2017/28.08.2017 г."... Ги проверив сите бројчиња од 8800/2017 до 8809/2017.
Единствен со добиен потпис е 8808, и тој е со руско име.

Повели објасни.
Ne se buni, br n'a molba mu e 85xx à prepiska 880*,bil Sofija intervju, sicko e v red.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
129
Се гледа бројчето, "образувана преписка N:880?/2017/28.08.2017 г."... Ги проверив сите бројчиња од 8800/2017 до 8809/2017.
Единствен со добиен потпис е 8808, и тој е со руско име.

Повели објасни.
Да не сакаш и пинот да ти го дадам?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
На врв Bottom