Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Во зависност од тоа каде е роден предокот(прадедо/прабаба),ќе си бараш во таа каза.Пример прадедоти е роден во некое село во околината на Штип и соодветно ќе си бараш во Штипска каза.Кога ќе кликнеш таму има табела со сите села од околината на Штип.Ќе го најдеш селото на прадедо ти како и информација за тоа колку блгари христијани,блгари мохамедани,турци имало во тоа време.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Во зависност од тоа каде е роден предокот(прадедо/прабаба),ќе си бараш во таа каза.Пример прадедоти е роден во некое село во околината на Штип и соодветно ќе си бараш во Штипска каза.Кога ќе кликнеш таму има табела со сите села од околината на Штип.Ќе го најдеш селото на прадедо ти како и информација за тоа колку блгари христијани,блгари мохамедани,турци имало во тоа време.
Fala na odgovorot
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Во зависност од тоа каде е роден предокот(прадедо/прабаба),ќе си бараш во таа каза.Пример прадедоти е роден во некое село во околината на Штип и соодветно ќе си бараш во Штипска каза.Кога ќе кликнеш таму има табела со сите села од околината на Штип.Ќе го најдеш селото на прадедо ти како и информација за тоа колку блгари христијани,блгари мохамедани,турци имало во тоа време.
Bas Sega go proveriv mestoto kade e roden pradedo mi pisuva 460 ziteli vo delot kaj bugarsko naselenie odnosno bugarski hristijani a kaj drugite nacionalnosti nema nisto sto znaci od vkupno 460 ziteli site se bugari hristijani ova znaci deka e roden vo mesto so 100%bugarsko naselenie ili gresam
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Bas Sega go proveriv mestoto kade e roden pradedo mi pisuva 460 ziteli vo delot kaj bugarsko naselenie odnosno bugarski hristijani a kaj drugite nacionalnosti nema nisto sto znaci od vkupno 460 ziteli site se bugari hristijani ova znaci deka e roden vo mesto so 100%bugarsko naselenie ili gresam
100% Bugarsko naselenie znaci.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Да ве прашам, потеклото ми е зедено преку Вујко и недела дена пред да влезам на положително доставив стара Бугарска лична карта од Дедо и човек што работи таму ми рече од скоро дека документите ми се доставени и не би требало да имам проблем интервју бев октомври 2017 на положително од ноевмри 2018, што мислите би земал ли пасош или е проблем што потеклото ми е преку вујко
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да ве прашам, потеклото ми е зедено преку Вујко и недела дена пред да влезам на положително доставив стара Бугарска лична карта од Дедо и човек што работи таму ми рече од скоро дека документите ми се доставени и не би требало да имам проблем интервју бев октомври 2017 на положително од ноевмри 2018, што мислите би земал ли пасош или е проблем што потеклото ми е преку вујко
Nisto ne e sigurno,naskoro vo sekoj slucaj ke doznaes,pisi kako ke pominis
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Од 11.14 2017 бев на интервју,од ноември 2018 чекам за потпис од вице..за колку време отприлика треба да очекувам резултати
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom