Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Koja godina bese dugar
Си можел во меѓувреме да го замениш потеклото од кај Лазар или од здруж по права линија а не по вујко.во Битола.Направи го тоа сега одново.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Си можел во меѓувреме да го замениш потеклото од кај Лазар или од здруж по права линија а не по вујко.во Битола.Направи го тоа сега одново.
Od ponedelnik pocnuvam da vadam izvodi I podnesuvam po vtor Pat ne se otkazuvam e Sega ke odam preku posrednik I direktno vo sofija mozebi pobrzo ke odi taka procedurata
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
828
Поени од реакции
1.221
Почнаа и по портали и телевизии да манипулираат посредниците и друштвата, багра ретардирана...

https://televizijastar.com/2019/08/08/рекордни-речиси-4-000-бугарски-пасоши-доб/

Информациите се за цела 2018г., а као демек за осум месеци од 2019г. :facepalm:

https://www.president.bg/docs/1548762501.pdf

На крајот од годинава нема ниту 1 000 души да добијат пасош од МК затоа што 90% од потписите се за Молдовци и Украинци, а отказите се веќе преку 2000...
Битно бизнисот да тера максимално ;)
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
672
Od ponedelnik pocnuvam da vadam izvodi I podnesuvam po vtor Pat ne se otkazuvam e Sega ke odam preku posrednik I direktno vo sofija mozebi pobrzo ke odi taka procedurata
Најпрво провери си дали таткото на дедо ти што служел војска(твојот прадедо) е роден во село во кое 100% од населението е запишано како блгари христијани и истиот е роден пред 1918г тогаш терај ја процедурата по прадедо ти(изводи од него,дедо ти,татко ти/мајка ти и од тебе и ке си извадиш потврда од Струмица),и секако ке доставиш и потврда од В.Трново дека дедо ти служел војска.Нема потреба да носиш од вујко ти пошто еве гледаш нема никакво влијание,безпотребно ќе си ги дадеш парите за превод и легализација на изводи.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
278
Поени од реакции
261
Само да се надоврзам, имај на ум дека огромен дел барем од отказите што ги објавуваат тука се со потекло братучед, чичко, вујко, тетка. Ти исто како и мене секој ден си тука присутен и го знаеш ова, така да, да не се обезхрабруваме. Што се однесува до бројчето, и јас сум 11xxx/2017, само на другиот крај на спектрумот.
Jas prvo podnesov so dok od prv bratuced, pa na intervjuto si odnesov potvrda povrzana so izvodi. Mislete ke zavrse rabota?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.821
Поени од реакции
1.945
Jas prvo podnesov so dok od prv bratuced, pa na intervjuto si odnesov potvrda povrzana so izvodi. Mislete ke zavrse rabota?
Bi trebalo da zavrsi rabota no imase dosta takvi i odbieno najverovatno od mrza ne go razgleduvaat detalno dosieto kaj Jotova,go gledaat samo proishodot izdaden vrz osnova na bratuced i direkno odbivaat,znaci nisto za nikogo ne e 100%sigurno so ovie,no poveketo kako tebe dobivaat.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Најпрво провери си дали таткото на дедо ти што служел војска(твојот прадедо) е роден во село во кое 100% од населението е запишано како блгари христијани и истиот е роден пред 1918г тогаш терај ја процедурата по прадедо ти(изводи од него,дедо ти,татко ти/мајка ти и од тебе и ке си извадиш потврда од Струмица),и секако ке доставиш и потврда од В.Трново дека дедо ти служел војска.Нема потреба да носиш од вујко ти пошто еве гледаш нема никакво влијание,безпотребно ќе си ги дадеш парите за превод и легализација на изводи.
Dokolku moze da mi pojasnis sto ustvari treba da baram I kako. Sto treba da se vpise I Kade za da dobijam nekoj podatok
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
46
Поени од реакции
35
Немам слушнато со документи од брат да одбијат, или грешка сум
 
На врв Bottom