Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Neznam tocno ama nekade krajot na oktomvri pocetok na noemvri
Автоматски споено мислење:

Denes isto otkas na prijatel intervju Maj 2017 vo bitola preku posrednik odese so dok preku prva bratuceda
Епа другарчиња, ова би требало да значи дека деновиве ќе има разврска и мојот случај. Веќе се стигнати до преписки што и по датум на интервју, и по број, и по датум на положително се блиску до мојата. За жал за сега претежно фрчат откази.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Епа другарчиња, ова би требало да значи дека деновиве ќе има разврска и мојот случај. Веќе се стигнати до преписки што и по датум на интервју, и по број, и по датум на положително се блиску до мојата. За жал за сега претежно фрчат откази.
Само да се надоврзам, имај на ум дека огромен дел барем од отказите што ги објавуваат тука се со потекло братучед, чичко, вујко, тетка. Ти исто како и мене секој ден си тука присутен и го знаеш ова, така да, да не се обезхрабруваме. Што се однесува до бројчето, и јас сум 11xxx/2017, само на другиот крај на спектрумот.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Само да се надоврзам, имај на ум дека огромен дел барем од отказите што ги објавуваат тука се со потекло братучед, чичко, вујко, тетка. Ти исто како и мене секој ден си тука присутен и го знаеш ова, така да, да не се обезхрабруваме. Што се однесува до бројчето, и јас сум 11xxx/2017, само на другиот крај на спектрумот.
Свесен сум за разликата. Единственото што ме загрижува е што јас сум преку дедо роден после 1920. Не знам дали тоа е пресудно само за советот кадешто веќе сум поминал, или е важно и за Јотова. Во сѐ друго имам чист случај - потврда од клуб, потекло од 100% бугарско место по статистика, и ред други работи... Во меѓувреме обезбедив и документ за поврзување и до прадедо, ама тој документ го немам поднесено бидејќи кога го обезбедив веќе бев на положително.
 
Последно уредено:
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
I'ma li sansi po vase mislenje da dobijam drzavjanstvo so dokument od dedo so sluzel vojska vo bug so potvrda od zdruzenie I plus dokument od vujko Sakam pak da podnesam ili da ne gubam vreme I pari dobri li se dokazite ili ne vase mislenje
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
I'ma li sansi po vase mislenje da dobijam drzavjanstvo so dokument od dedo so sluzel vojska vo bug so potvrda od zdruzenie I plus dokument od vujko Sakam pak da podnesam ili da ne gubam vreme I pari dobri li se dokazite ili ne vase mislenje
Со дедо или прадедо да, со вујко и ти сам си виде дека те одбија.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Ваљда може и со прабаба јас однесов од 1912 плус потврда од клубот имам некое мислење од некој ?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Свесен сум за разликата. Единственото што ме загрижува е што јас сум преку дедо роден после 1920. Не знам дали тоа е пресудно само за советот кадешто веќе сум поминал, или е важно и за Јотова. Во сѐ друго имам чист случај - потврда од клуб, потекло од 100% бугарско место по статистика, и ред други работи... Во меѓувреме обезбедив и документ за поврзување и до прадедо, ама тој документ го немам поднесено бидејќи кога го обезбедив веќе бев на положително.
И кај мене има некоја слична проблематика. Јас сум со крштеница од баба издадена во 1943, ама баба ми е родена некаде 1926 и била крстена на 17 години, односно 1943. Па сега одкако знам за твојот случај, и мене почна ова малце да ме копка.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
И кај мене има некоја слична проблематика. Јас сум со крштеница од баба издадена во 1943, ама баба ми е родена некаде 1926 и била крстена на 17 години, односно 1943. Па сега одкако знам за твојот случај, и мене почна ова малце да ме копка.
Не е проблем кај тебе, баба ти е родена 1926, ама ти не се повикуваш на некаква статистика, туку имаш нејзина лична крштеница.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Dali rabote utre zdruzenieto vo strumica za potvrda da izvadam ili od pon do petok rabote samo I dali se zakazuva ili direktno se odi
Автоматски споено мислење:

Dali rabote utre zdruzenieto vo strumica za potvrda da izvadam ili od pon do petok rabote samo I dali se zakazuva ili direktno se odi
I dali treba nekoj dokument da se dostave tamu
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali rabote utre zdruzenieto vo strumica za potvrda da izvadam ili od pon do petok rabote samo I dali se zakazuva ili direktno se odi
Автоматски споено мислење:


I dali treba nekoj dokument da se dostave tamu
Javi mu se na Lazar i ke se dogovorite 071239202
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
27
Поени од реакции
12
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom