Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Има некој информации за процедурата за возачка???
 
M

mucu

Гостин
Daj neka ja podelat drzavickava i neka ne zeme nas Bugarija. Kako da se osekjame nie blgari v cuzbina so makedonski pasporti? Neka se ubrza rabotava, 10 god cekanje drzavjanstvo, kaj go ima ova...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Daj neka ja podelat drzavickava i neka ne zeme nas Bugarija. Kako da se osekjame nie blgari v cuzbina so makedonski pasporti? Neka se ubrza rabotava, 10 god cekanje drzavjanstvo, kaj go ima ova...
Aj zatni ja ustata i misli malku sto zboruvas, ako mislis deka so poveke zboruvajne gluposti i plukajne po Makedonija pobrzo ke zemes pasos si se zaebal.
 
M

mucu

Гостин
Aj zatni ja ustata i misli malku sto zboruvas, ako mislis deka so poveke zboruvajne gluposti i plukajne po Makedonija pobrzo ke zemes pasos si se zaebal.
Bugarce, ti ako mislis deka so patriotizam ke zemes bg pasos, otkazi se i zemi si gi dokumentite. Ebate lazniot patriot, si rece tamu deka si Bugarin i si dade izjava na notar za istoto :rolleyes::pos:
Zaradi takvite idioti kako tebe patime site tuka.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Bugarce, ti ako mislis deka so patriotizam ke zemes bg pasos, otkazi se i zemi si gi dokumentite. Ebate lazniot patriot, si rece tamu deka si Bugarin i si dade izjava na notar za istoto :rolleyes::pos:
Zaradi takvite idioti kako tebe patime site tuka.
Idiot e toj sto pluka po sopstvena drzava i narod,a ti si i nesto poveke od idiot, proveri da ne e majka ti pak vo bugarija bez da znae tatko ti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Majka mi e super, no so majka ti bevme na ubav vikend vo Bugarija, imavme nezaboraven seks na plaza na черното море :rolleyes::love:
Toa mora da bila majkati kurva odrodena[DOUBLEPOST=1560454581][/DOUBLEPOST]
Toa mora da bila majkati kurva odrodena
Majka mi e super, no so majka ti bevme na ubav vikend vo Bugarija, imavme nezaboraven seks na plaza na черното море :rolleyes::love:
Daj adresa maski da rascistime junak i ne dosadvi na drugive na forumov,ako si mas normalno
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Леле ми се згади да ги читам овие глупости. Не сме дојдени за овие глупости @Нuкола те молам реагирај ако не друго барем избриши ги глупостиве што ги пишат, ова е претерано!!!!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Bugarce, ti ako mislis deka so patriotizam ke zemes bg pasos, otkazi se i zemi si gi dokumentite. Ebate lazniot patriot, si rece tamu deka si Bugarin i si dade izjava na notar za istoto :rolleyes::pos:
Zaradi takvite idioti kako tebe patime site tuka.
Секој што знае нешто за Бугарија, знае дека "бугарштината" не значи да се откажеш или да ја плукаш Македонија. Напротив, Бугарите се воспитани на грижа за Македонија. Исто како што сме ние за егејците. Тоа значи да сметаш некого за свој. Единствена причина што во поново време губат интерес за нас е што имаат впечаток дека ги мразиме.
 
Член од
6 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
13
Seta taa omraza koja ja imaate kon bugarija e od komunisticko titovo vreme I taa omraza vasite roditeli bi ja imaat preneseno na vas t.e ve imaat vospitano da ziveete spored lazna jugoslovenska propaganda taa omraza ke ve unisti kako poedinci I kako narod
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Seta taa omraza koja ja imaate kon bugarija e od komunisticko titovo vreme I taa omraza vasite roditeli bi ja imaat preneseno na vas t.e ve imaat vospitano da ziveete spored lazna jugoslovenska propaganda taa omraza ke ve unisti kako poedinci I kako narod
Decko,ovde na forumov nikoj nema omraza kon Bugarija nitu kazal los zbor za niv,za zal ima takvi koi sirat omraza kon Makedonija i Makedoncite,i toa ne go pravat Bugarite,tie ne sakaat poveke negoli nie samite,pogolem dusman na Makedonija od nekoi Makedonci nema.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Seta taa omraza koja ja imaate kon bugarija e od komunisticko titovo vreme I taa omraza vasite roditeli bi ja imaat preneseno na vas t.e ve imaat vospitano da ziveete spored lazna jugoslovenska propaganda taa omraza ke ve unisti kako poedinci I kako narod
Tito I'm ovozmozi na Makedoncite Da napravat kakva takva drzava.
Fakticki poslednsta drzava bese taa na car Samoil.
Ne ne bivalo Da imame drzava kratko kazano.

Grcite GI gorea nasite so napalm .
Bugarite siluvaa tepaa koga bea tuka.- Germancite za niv bea p.... dim
Steta sto vo idnite ucebnicite po istorija se Ke bide Bajka.

Najgolem greska I na VMro I na Sdsm e sto od 91 navamu ne najdoa zaednicki jazik za nacionalnite interesi Da se edinstveni ( Ako bea edinstveni nikoj nisto ne ni mozese)a za ekonomija I slicno neka si GI krsea glavite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom