Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. mucu

  mucu Гостин

  I mene me lazea taka posrednicite, demek imale covek sto ke gi stavi moite dokumenti prvi haha...lazi so opaski se toa, ne bidi naiven.
   
  На kontinent му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tina Gjo

  Tina Gjo

  Член од:
  22 март 2019
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  11
  Emiliii cekala 19 meseci za da i se smeni od zadolzitelna a tie od 2018ta cekale mnogu pomalku . Mozebi toa sakase Emiliii da kaze . I vo pravo e ...nema nokakov red .
   
 3. Bayern Bayern

  Bayern Bayern

  Член од:
  14 мај 2016
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  33
  Do kade se stasani aplikaciite so promena od zadolzitelna vo finalna, nekoj da ima info??

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 4. Nikolablaaa

  Nikolablaaa

  Член од:
  26 мај 2017
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  41
  До април
   
  На Tashov и Bayern Bayern им се допаѓа ова.
 5. BG13

  BG13

  Член од:
  12 септември 2018
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  185
  Nekoj so Finalna od Maj 2019 da e na Polozitelno /dopolnitelna momentalno ??
   
  Последно уредено: 12 јуни 2019
 6. KALJO123

  KALJO123

  Член од:
  23 март 2017
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  4
  Stvar
  no mislis deka sum so vrski ?? Boze boze
   
 7. bobi990

  bobi990

  Член од:
  28 август 2018
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  37
  Decki moze li mala pomos utre imam zakazano da si zemam ukaz, medjutoa ne mi dadoa den od rabota i sega dali moze da se otkaze presakaze kolku pati moze da se prezakazuva ? Ve molam za pomos
   
 8. barselona123

  barselona123

  Член од:
  3 август 2015
  Мислења:
  535
  Допаѓања:
  430
  neKOJ ceka da mu potpisat ukaz i da izebe se po spisok tuka i rabota i kurac a tebe ne ti davale den od rabota odi obesi se vi ne zasluzuvate pasos se pa na takvi mu potpisuvat za golf 3 za 200 evra ABE ODI OTKAZI I ZAMINUJ OD TUKA ON DEN BARA AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU MAKEDONCEE BEEE AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
   
  На DrMTR, Maia, M.M.M и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Skylake

  Skylake

  Член од:
  7 јули 2016
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  192
  Ти глуп да не си бе? Камо мене Јотова да ми потпише, а на работа не ги ебам два посто. Веќе никој очи нема да ми види. Ама не потпишува.
   
  На andrea85 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. barselona123

  barselona123

  Член од:
  3 август 2015
  Мислења:
  535
  Допаѓања:
  430
  epa na takvi mu potpisuva jotova na vakvi den ne mu davalee hahahahah ce se obesam ejjjjj cel grad ke piee odmene taaa vecerr koga ke potpise jotovaaaaa
   
  На Ohridmaca1, Svetla и Skylake им се допаѓа ова.
 11. mucu

  mucu Гостин

  Ce pieme i ce slavime zaedno brate Blgarce :icon_lol:
   
  На Ohridmaca1 и Skylake им се допаѓа ова.
 12. BG13

  BG13

  Член од:
  12 септември 2018
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  185
  Пријателе WTF ? :yid::yid: оди и залепи му 2 шамари на шефот и дади отказ со стил4е !
   
  На mucu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. taseto

  taseto

  Член од:
  26 ноември 2017
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  15
  Bev na dopolnitelna, od noemvri sum na polozitelno....

  Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
   
 14. Honkonk

  Honkonk

  Член од:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  735
  Допаѓања:
  1.063
  Еба ви сиромашоидната стратегија. Оти си го слушате курот наместо разумот, затоа сте стигнале да зависите од бугарскиот пасош. Отказ од работа се дава со веќе подигнат пасош и обезбеден нов извор на приходи (работа). Така прави паметен човек што работи за себе. Ако сакаш да го заебеш шефот, ќе дадеш отказ откако ќе се обезбедиш. Во спротивно се заебуваш само себе. Не е трагедија ако човекот си го подигне указот подоцна, само наредниот пат кога ќе бара слободен ден, нека не кажува за што му треба.
   
  Последно уредено: 13 јуни 2019
  На Delfina Krapovska, palekrstic, bobi990 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. mucu

  mucu Гостин

  (y)
  Od takvite sefovi i gazdi 50% od mladinava se otseli. Ama nas narod napaten i isplasen i naucen da trpi. Ehh toa e.
   
  На BG13 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: