Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2015
Мислења
303
Поени од реакции
244
Прегледај го приврзокот 210618[DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li[DOUBLEPOST=1560278609][/DOUBLEPOST]
14 dekemvri 2017 mu bese intervjuto[DOUBLEPOST=1560278695][/DOUBLEPOST]
Ne polozitelno , na zadolzitelna tolku dolgo ceka , a na polozitelno so ova zempo moze i 2023ta kje go fati .[DOUBLEPOST=1560278781][/DOUBLEPOST]
Greska vo pisuvanje[DOUBLEPOST=1560278941][/DOUBLEPOST]
Ne sum greska , se uste e na zadolzitelna ..postirav podole skrinsot vidi.
после сето ова заклучокот е дека ........ајде малку нека работи логиката.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
22
Поени од реакции
21
Од денес на положително после втора финална, да се надеваме дека нема многу да чекаме за указ. Smile, Smile и само позитивни вибрацииии
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
107
Поени од реакции
142
Од денес на положително после втора финална, да се надеваме дека нема многу да чекаме за указ. Smile, Smile и само позитивни вибрацииии
Ako moze poveke informacii:
Koga si bil na intervu ?
broj na prepiska ?
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
22
Поени од реакции
21
Ako moze poveke informacii:
Koga si bil na intervu ?
broj na prepiska ?
Интервју јануари 2017, декември 2017 финална, јануари 2018 дополнителна со запирка, па дополнитени документи од Велико трново и потврда од клуб, и април 2019 повторно на финална и од денес на положително.[DOUBLEPOST=1560340120][/DOUBLEPOST]
Ako moze poveke informacii:
Koga si bil na intervu ?
broj na prepiska ?
А број на преписка 29**/2016
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.199
Поени од реакции
1.219
дечки поздрав до вас како сте сеуште ли се мачите ГОСПОД нека е со вас (ТРПЕНИЕ) да си прашам дали некој от тука оди оваа недела или другата во Софија кај канцелариите от ВАНЕ,нека ме контактира било во ПП или тука,благодарам поздрав
 
На врв Bottom