Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. vlado007

  vlado007

  Член од:
  21 октомври 2015
  Мислења:
  292
  Допаѓања:
  235
  после сето ова заклучокот е дека ........ајде малку нека работи логиката.
   
  На palekrstic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Los-Che

  Los-Che

  Член од:
  30 ноември 2018
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  21
  Od 01.07.2019,Bugarite voveduvaat nov zakon.
   
  На Masha Glinka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ognen101

  ognen101

  Член од:
  12 март 2019
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Каков нов закон? Имате ли врски или информации?
   
 4. mucu

  mucu Гостин

  A moze da ne bides idiot,i da kazes informacija ako imas neso da kazes?
   
  На Tashov и Лаки Лук им се допаѓа ова.
 5. Nikolablaaa

  Nikolablaaa

  Член од:
  26 мај 2017
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  41
  A be lupa gluposti
   
 6. zapce M

  zapce M

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  13
  Од денес на положително после втора финална, да се надеваме дека нема многу да чекаме за указ. Smile, Smile и само позитивни вибрацииии
   
  На boki pp11, redbox87, Ohridmaca1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. geogeo

  geogeo

  Член од:
  29 декември 2015
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  101
  Ako moze poveke informacii:
  Koga si bil na intervu ?
  broj na prepiska ?
   
 8. zapce M

  zapce M

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  13
  Интервју јануари 2017, декември 2017 финална, јануари 2018 дополнителна со запирка, па дополнитени документи од Велико трново и потврда од клуб, и април 2019 повторно на финална и од денес на положително.
  --- Споено дупло мислење, 12 јуни 2019 ---
  А број на преписка 29**/2016
   
 9. Pupunec123

  Pupunec123

  Член од:
  24 април 2018
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Nie sto sme 2016 vo Noemvri na intervju ima nesto novo ili ce cekame uste
   
 10. taseto

  taseto

  Член од:
  26 ноември 2017
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  15
  Kje si pocekame ustee...
  Za zhal

  Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
   
  На DRD86 и Pupunec123 им се допаѓа ова.
 11. DRD86

  DRD86

  Член од:
  21 февруари 2019
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  16
  И јас бев ноември 2016 на интервју. Бевте на дополнителна така ли? И од кога сте на положително?
   
  На Pupunec123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pupunec123

  Pupunec123

  Член од:
  24 април 2018
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  Bev na dopolnitelna pa proverka pa ukaz sega proverka povtorno
   
  На DRD86 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Root5

  Root5

  Член од:
  6 март 2018
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  70
  Site rabotat samo Jotova ne raboti
  Se trupat polozitelni no potpisi ni za lek
   
  На Delfina Krapovska и Skylake им се допаѓа ова.
 14. Pepibe

  Pepibe

  Член од:
  6 јануари 2015
  Мислења:
  1.194
  Допаѓања:
  1.217
  дечки поздрав до вас како сте сеуште ли се мачите ГОСПОД нека е со вас (ТРПЕНИЕ) да си прашам дали некој от тука оди оваа недела или другата во Софија кај канцелариите от ВАНЕ,нека ме контактира било во ПП или тука,благодарам поздрав
   
 15. Jacomo

  Jacomo

  Член од:
  15 мај 2019
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
  Od koga si na proverka posledno?
   

Сподели преку: