Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 5 август 2014.

 1. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  2.165
  Допаѓања:
  1.354
  Како оди?
   
  На BG13 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Skylake

  Skylake

  Член од:
  7 јули 2016
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  192
  Од септември ќе ги фати новогодишна еуфорија.
   
  На Kikakikirika, Delfina Krapovska, andrea85 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. bo1

  bo1

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  42
  Prasaj na 00 359 2 9350658 i baraj da ti go dadat br.Treba embg da im go kazes, ime......
   
  Последно уредено: 11 јуни 2019
  На boki pp11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nokia3310

  Nokia3310

  Член од:
  21 октомври 2017
  Мислења:
  232
  Допаѓања:
  231
  Se e pod kontrpla BG DRZAVJANSTVO za 6 meseci (odkocena e rabotava)
   
  На Pupunec123, Masha Glinka, palekrstic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. DeMew

  DeMew

  Член од:
  25 август 2014
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  188
  2018 ili 2019? Ako e 2018 togas ne odat so red tuka na forumov ima lugje vekje Avgust 2018 dobija drzavjanstva. Ako e 2019 onda vo red e.
   
 6. Dronskittt

  Dronskittt

  Член од:
  2 февруари 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  10
  До кој датум се стигнати со промена на статус од задолжително во финална,некој што скоро му се сменил статусот да пише
   
  На BG13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vodno1

  vodno1

  Член од:
  22 мај 2011
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  na 31 maj 2018 pominato na intervju.
  dali nekoj znae do koga ke se ceka
   
 8. jovanaz

  jovanaz

  Член од:
  28 август 2011
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  8
  edna godina sigurno
   
 9. Emillllll

  Emillllll

  Член од:
  19 септември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Kolku vreme kje me pregleduvaat ova ekspertive odprilika?

  Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
   
  На Gligorgvg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mucu

  mucu Гостин

  Koga bese na intervju? Od prilika za 2 meseci ke ti se smeni statusot.
   
 11. j.jovanov

  j.jovanov

  Член од:
  26 октомври 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  5
  Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

  пин 46**/2016
  21.03.2017 интервју
  1 финална 2018
  јуни 2018 дополнителни документи со рок на достава до 20 август 2018
  2 финална мај 2019
  11.06.2019 - од денес на положително
  документи од дедо роден пред 1920 директно поврзан

  До која дата се стасани со положително и како оди потпишувањето
   
  На palekrstic, BG13 и baty им се допаѓа ова.
 12. baty

  baty

  Член од:
  15 октомври 2018
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  4
  Стасани се до положително од август - септември 2018
   
  На j.jovanov му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emillllll

  Emillllll

  Член од:
  19 септември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  Oktomvri 2017

  Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
   
 14. igordespo

  igordespo

  Член од:
  16 април 2018
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Sega im se menuva na tie sto bile na intervju maj 2018
   
  На Dronskittt му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AzSam

  AzSam

  Член од:
  12 декември 2018
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  103
  Ako do krajot na ovaj mesec nema napliv na ukazi novi, togash navistina neshto se sluchuva losho.
   
  На palekrstic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: