Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
26
Поени од реакции
42
и мене ме интересира , 1 година и 3 месеци чекам во дабч секој 2 ден звонам никој не се јавува а бројче за проверка немам
Prasaj na 00 359 2 9350658 i baraj da ti go dadat br.Treba embg da im go kazes, ime......
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2018
Мислења
24
Поени од реакции
16
До кој датум се стигнати со промена на статус од задолжително во финална,некој што скоро му се сменил статусот да пише
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
na 31 maj 2018 pominato na intervju.
dali nekoj znae do koga ke se ceka
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
7
Поени од реакции
4
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Kolku vreme kje me pregleduvaat ova ekspertive odprilika?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
M

mucu

Гостин
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Kolku vreme kje me pregleduvaat ova ekspertive odprilika?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Koga bese na intervju? Od prilika za 2 meseci ke ti se smeni statusot.
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
5
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

пин 46**/2016
21.03.2017 интервју
1 финална 2018
јуни 2018 дополнителни документи со рок на достава до 20 август 2018
2 финална мај 2019
11.06.2019 - од денес на положително
документи од дедо роден пред 1920 директно поврзан

До која дата се стасани со положително и како оди потпишувањето
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
28
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

пин 46**/2016
21.03.2017 интервју
1 финална 2018
јуни 2018 дополнителни документи со рок на достава до 20 август 2018
2 финална мај 2019
11.06.2019 - од денес на положително
документи од дедо роден пред 1920 директно поврзан

До која дата се стасани со положително и како оди потпишувањето
Стасани се до положително од август - септември 2018
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
87
Поени од реакции
103
Ako do krajot na ovaj mesec nema napliv na ukazi novi, togash navistina neshto se sluchuva losho.
 
На врв Bottom