Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Momci i devojki, denes oficijalno dobiv potpis od viceprezidentot i treba da si go polucam udostoverenieto.

Brojot na predmetot mi bese 7***/2016, postapkata ja zapocnav vo Fevruari 2016 i intervjuto bese vo Maj ili Juni 2017. Glaven dokument mi bese original licna karta od pradedo.

So srekja na site sto ocekuvate!
Odnkoga si na polozitelno te molam ako mozes da kazes
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Original sveditelstvo, sve povrzano so izvodi (isti preziminja),prevedeno, zavereno.Ludnica nevidena e ova, bukvalno lotarija stana
За какво свидетелство се работи? зошто пишуваш преведено (или мислиш на изводите дека се преведени)? нели е оригинал (бугарско)? дали во произходот ти пишува дека ти е издаден врз основа на свидетелството или само врз основа на братучед?

Како и да е, очигледно свидетелството не го земале во предвид па затоа те одбиле. Многу ми е жал.
 
Член од
2 ноември 2018
Мислења
10
Поени од реакции
4
Malku cudno deka bas sea ti e prv post na forumov...:cautious:
Nisto cudno da e nekoj kao bruhilda ili fatigoova da naprail profil i da shiri lazni informacii.
Nemalo potreba do sega da pisuvam da go trupam forumov so nepotrebni reboti. A ako mislis deka siram lazni informacii toa si e tvoe licno mislenje. Pozz
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Da ve zamolam nekoj od deckive sto se pofalija vcera so potpisan ukaz, da pise koj e brojot na ukazot.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Другар мој што учи во Бугарија од вчера указ, број 51 документи ни он не знае какви нешто посредникот му нашол можност пошо учел во Бугарија интервју од 26 јуни 2017 положително не знаел од кога, значи не ме прашувајте со шо и какви Документи тоа што ми кажа тоа пишав
 
Член од
26 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
30
Na polozitelno sum od oktomvri 2018 so dok. od prv bratuced, dali e veke docna za nosenje na dopolnitelen dokument? Bidejki po forumot gledam deka dosta lugje se odbieni od Jotova.(n)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom