Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 август 2017
Мислења
14
Поени од реакции
10
Аман бе луѓе, отековте... Изгуглај го статусот и ќе ти даде резултати од оваа тема и сите 234626546326756854756845634756854 пати кајшто било поставено и одговорено ова прашање.
Абе ве гледам што сте неколку членови од групата ве јаде љубомората и коментирате глупости по статуси...Ако знаеш одговарај на статуси ако не,уживај си.Иначе ми се промена статусот.Фала,пријатно
 
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Дали некој од членовите има пријавено адреса во Благоевград, ако може да пренесе искуство по подигнувањето на указ од Софија како оди постапката понатаму, егн, адреса, каде направиле превод на извод + заверка на нотар, дали има други битни работи да не се пропушти нешто.Фала
 
Член од
14 ноември 2016
Мислења
804
Поени од реакции
918
Абе ве гледам што сте неколку членови од групата ве јаде љубомората и коментирате глупости по статуси...Ако знаеш одговарај на статуси ако не,уживај си.Иначе ми се промена статусот.Фала,пријатно
Како ти се смени, нели беше на положително? Те ставија на проверка од ВП?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
769
Поени од реакции
1.148
Абе ве гледам што сте неколку членови од групата ве јаде љубомората и коментирате глупости по статуси...Ако знаеш одговарај на статуси ако не,уживај си.Иначе ми се промена статусот.Фала,пријатно
Зборот што си сакал да го кажеш не е љубомора, туку завист. Наместо да го вложиш тој мал напор што ти е потребен за да изгуглаш тоа што ТЕБЕ ти треба, ти одлучи да ми реплицираш мене за нешто што сум во право, а ти не си. Само за да ми кажеш дека мене ме јаде љубомора, во надеж дека така ми го расипеш денот. :D Многу мрзливо и суетно од твоја страна, а истовремено и на твоја штета и контра твојот личен прогрес во животот - Ќе те однеси баш нигде. А ако навистина ти се сменал статусот, еве ќе претпоставам дека сакаш да кажеш дека си добил потпис, тогаш не ти завидувам, туку ти честитам. Не сум од тие што страдаат кога на некој му се случило нешто добро, макар бил и (потенцијален) шупак.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
57
Зборот што си сакал да го кажеш не е љубомора, туку завист. Наместо да го вложиш тој мал напор што ти е потребен за да изгуглаш тоа што ТЕБЕ ти треба, ти одлучи да ми реплицираш мене за нешто што сум во право, а ти не си. Само за да ми кажеш дека мене ме јаде љубомора, во надеж дека така ми го расипеш денот. :D Многу мрзливо и суетно од твоја страна, а истовремено и на твоја штета и контра твојот личен прогрес во животот - Ќе те однеси баш нигде. А ако навистина ти се сменал статусот, еве ќе претпоставам дека сакаш да кажеш дека си добил потпис, тогаш не ти завидувам, туку ти честитам. Не сум од тие што страдаат кога на некој му се случило нешто добро, макар бил и (потенцијален) шупак.
I like you.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
14
Поени од реакции
10
Зборот што си сакал да го кажеш не е љубомора, туку завист. Наместо да го вложиш тој мал напор што ти е потребен за да изгуглаш тоа што ТЕБЕ ти треба, ти одлучи да ми реплицираш мене за нешто што сум во право, а ти не си. Само за да ми кажеш дека мене ме јаде љубомора, во надеж дека така ми го расипеш денот. :D Многу мрзливо и суетно од твоја страна, а истовремено и на твоја штета и контра твојот личен прогрес во животот - Ќе те однеси баш нигде. А ако навистина ти се сменал статусот, еве ќе претпоставам дека сакаш да кажеш дека си добил потпис, тогаш не ти завидувам, туку ти честитам. Не сум од тие што страдаат кога на некој му се случило нешто добро, макар бил и (потенцијален) шупак.
Пријателе, не ја гледам потребата да ме именуваш како оток и шупак. Од кога сум регистриран на форумот истиот го користам за да пријавам промена на мојот статус, како би помогнал на останатите членови во увид на нивните статуси. Читањето на сите 2500 страни не е можно поради непотребните преписки меѓу некои членови( како ние сега). Но, ти, место да ми го игнорираш прашањето ако ти беше глупаво, ми одговори навредливо. Најверојатно сега се осеќаш како поголем маж. Јас нема да те навредам, ке ти посакам среќа и тебе, а и на останатите членови. Тука ја завршвам дебатата со тебе. Поздрав
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.870
Ај тука да прашам, дали доколку сакам да се вработам Бугарија како ел. Инжинер ми треба бугарски пасош, или само лична карта? (лична карта се вадеше само со происходот?) Моментално чекам од вицето потпис за граѓанство и ми се отчека веќе.
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Ај тука да прашам, дали доколку сакам да се вработам Бугарија како ел. Инжинер ми треба бугарски пасош, или само лична карта? (лична карта се вадеше само со происходот?) Моментално чекам од вицето потпис за граѓанство и ми се отчека веќе.
Dobro utro.Da l.k se vadi so proishod i adresa moras da prijavis vo Bg itn itn proceduri ...pari vo banka za D viza zboruvame.Tolku si cekal pocekaj uste malku ako ne ti se brza se nadevame za brzo ke ima pak potpisani drzavjanstva.Pozz i ubav den
 
Член од
14 ноември 2016
Мислења
804
Поени од реакции
918
Пријателе, не ја гледам потребата да ме именуваш како оток и шупак. Од кога сум регистриран на форумот истиот го користам за да пријавам промена на мојот статус, како би помогнал на останатите членови во увид на нивните статуси. Читањето на сите 2500 страни не е можно поради непотребните преписки меѓу некои членови( како ние сега). Но, ти, место да ми го игнорираш прашањето ако ти беше глупаво, ми одговори навредливо. Најверојатно сега се осеќаш како поголем маж. Јас нема да те навредам, ке ти посакам среќа и тебе, а и на останатите членови. Тука ја завршвам дебатата со тебе. Поздрав
Дали ќе може да споделиш како ти се смени статусот?
 
На врв Bottom